wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
staw, a prawo
Autor Wiadomość
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2011-11-26, 17:28   

Zapytaj w swoim urzędzie powiatowym, bo różnie to interpretują. koniecznie idź osobiście i ładnie się uśmiechaj :-D
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Timon 
Nowy


Dołączył: 13 Sie 2013
Posty: 4
Skąd: Maków Maz
Wysłany: 2013-08-13, 13:17   

Witam! Przepraszam, że się wtrącam ale mam DUŻY PROBLEM!!
Byłem dziś odpowiedniej dla mnie instytucji czyli gminie i zadałem pytanie, że chcial bym wykopać staw o powierzchni 30x10 metra. ''Miła Pani'' powiedziała, że pierwsze co muszę zrobić to sporządzić raport z ochrony środowiska który, będzie mnie kosztował około 7 tyś zł :-o po prostu sie załamałem jak to usłyszałem. Jak by ktoś mógłby mi doradzić jak to obejść to bym był bardzo wdzięczny. Z góry wielkie dzięki :good:
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2013-08-13, 13:22   

Timon, jeśli chciałbyś wykopać staw do 30mkw wystarczyłoby zgłosić budowę. ;)
A Ty chcesz mieć sporyyy stawik ciężko będzie to obejść na pewno musisz dostać pozwolenie.
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
Timon 
Nowy


Dołączył: 13 Sie 2013
Posty: 4
Skąd: Maków Maz
Wysłany: 2013-08-13, 13:44   

Hym myślę teraz o takim rozwiązaniu, żeby w tym roku wykopać te 30 mkw i zostawić to na jakiś rok góra dwa i zrobić, że istnieje już w tym miejscu od dawna i niby go po tym czasie rozbudować już bez raportu z ochrony środowiska tylko ciekawe czy tak wyjdzie bo to jak dla mnie to są ogromne pieniądze :???:
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-08-13, 14:36   

Timon napisał/a:
Hym myślę teraz o takim rozwiązaniu, żeby w tym roku wykopać te 30 mkw i zostawić to na jakiś rok góra dwa i zrobić, że istnieje już w tym miejscu od dawna i niby go po tym czasie rozbudować już bez raportu z ochrony środowiska tylko ciekawe czy tak wyjdzie bo to jak dla mnie to są ogromne pieniądze :???:

I wrócisz do punktu wyjścia, a nawet gorzej, bo będziesz miał staw powiększony nielegalnie, którego ewentualna (i wisząca nad Tobą jak miecz Damoklesa) legalizacja kosztowałaby Cię o wiele więcej niż ten raport.
Ja przyglądnąłbym się, o co chodzi z tym raportem - czy masz tam jakiś obszar Natura2000 czy jak? Na podstawie jakich przepisów oni tego u Was wymagają?
Normalnie, to potrzebujesz projekt, operat wodno-prawny (w zasadzie nie zawsze go powinni wymagać, ale w prawie wodnym stoi, że ogólnie wymagany jest przy budowie zbiorników) i w kilku tysiącach zł. zamykasz formalności.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Timon 
Nowy


Dołączył: 13 Sie 2013
Posty: 4
Skąd: Maków Maz
Wysłany: 2013-08-13, 15:38   

Właśnie nie ma tu żądnego takiego terenu objętego ochroną i nie wiem do czego urzędasom jest potrzebny ten raport.
__________________

Pozdrawiam Szymon
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-08-13, 16:19   

Przeczytaj sobie Szymon przykładowe uzasadnienie potrzeby takiego raportu - podstawy, kryteria, etc.
Postanowienie o potrzebie oceny odddziaływania
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
ZbigniewPGR 
Początkujący


Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 22
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2013-08-14, 20:05   

Timon ja ci na szybko odpowiem, jeśli powiedziałeś pani w gminie, że będziesz kopał na głębokość powyżej 3.0 m głębokości to się wszystko zgadza będziesz musiał takowy raport zrobić. Powiedz w urzędzie, że kopiesz 2,9 metra i już taki raport cie nie obowiązuje. Chyba że jesteś na terenie jakiegoś parku lub obszaru pod specjalnym nadzorem, wtedy nie ma zmiłuj się. Ja o swój staw walczyłem rok. Chcieli mnie nawet wmanewrować w archeologiczne badania ratownicze :) - ale trzeba o marzenia walczyć :)
 
 
Timon 
Nowy


Dołączył: 13 Sie 2013
Posty: 4
Skąd: Maków Maz
Wysłany: 2013-08-15, 16:53   

Dzięki za rade na pewno przy jutrzejszej wizycie w gminie tak zrobię bo szczerze mówiąc odkładałem na tą inwestycje 4 lata i już myślałem, że mi się nie uda :yahoo:

[ Dodano: 2013-08-16, 10:27 ]
Heh jednak ten cały raport jest nie potrzebny :yahoo: wystarczą zwykłe formalności, ale mina "Pani" za biurkiem bezcenna uwierzcie, aż poszła do wójta się upewnić czy na pewno tak jest zgodnie z prawem :hehe: więc nie dajcie się urzędasom i działajcie bo to nie są małe koszty takiej papierkowej roboty :piwko:
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny