wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
staw, a prawo
Autor Wiadomość
zibi 
Początkujący


Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 15
Wysłany: 2008-01-15, 19:47   

4100sqm jesli placisz 0,25 zł za 1m kw. to wychodzi ci 1025zł rocznie wiec 200 w kieszeni bo sie pomyliles troszeczke :) ale i tak drogo. jesli mialbym zaplacic za moj stawik 450m kw 112,50 zł na rok to wcale nie tak drogo.

Pytanie z innej beczki. Skąd mam wziąść decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, z gminy ? ja na tym terenie mam budynki gospodarcze, mieszkalne itp bo takich dokumentow w domu nie mam.
 
 
kiryl 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 16
Skąd: kalisz
Wysłany: 2008-01-15, 21:05   

warunki zabudowy otrzymasz z urzędu miasta / gminy - w zależności gdzie mieszkasz.
do wniosku załączasz mapkę ( zdaje się że może być nieaktualizowana koszt około 40-50 zł) oraz uiszczasz opłatę około 120 zł - ale mogę się trochę mylić bo już jakiś czas temu to łatwiłem. czas na odpowiedz mają 30 dni ale może to trwać nawet 3 miesiące.
stawkę 25 gr za 1 m kw podatku to są stawki dla mojej gminy już w sąsiedniej gminie mogą być wyższe lub niższe.
żeby opłata była niższa wystąp o staw hodowlany wtedy opłatę masz jak podałem 0,2 jak za 1 ha przeliczeniowy czyli dla mojej gminy około 20 zł za 1 ha powierzchni wody
pozdrawiam kirył
 
 
zibi 
Początkujący


Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 15
Wysłany: 2008-01-15, 22:13   

dzieki kiryl twoje odpowiedzi sa naprawde konkretne. Fachowa pomoc z twojej strony, przy okazji mieszkamy niedaleko siebei bo ja jestem z Sieradza :) ale staw bede kopal w polowie drogi miedzy nami w blaszkach :P
 
 
4100sqm 
Początkujący


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 20
Skąd: 100lica/Oleśnica
Wysłany: 2008-01-16, 07:29   

Zibi, 25gr/m2 płaci Kiryl, u moim przypadku jest to 30 gr/m2.

pozdrawiam maciej
_________________
Oczko 4100m2/8000m3
 
 
kiryl 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 16
Skąd: kalisz
Wysłany: 2008-01-16, 09:01   

4100sqm - a może warto zmienić status stawu na hodowlany? a nie jak masz wody stojące?
 
 
zibi 
Początkujący


Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 15
Wysłany: 2008-01-16, 11:30   

no to jak masz chodowlany to znaczy ze chodujesz cos i pozniej to sprzedajesz wiec pewnie podatek od wzbogacenia bedziesz musial zaplacic ;) ale nie wiem czy tak jest bo prawo polskie jest chore w niektorych przypadkach. Kiryl mozesz mi podac swoj numer gg to pogadamy troche o formalnosciach :) bo przywrociles mi wiare w to ze zrobie to legalnie :)
 
 
lobus164 
Nowy


Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 2
Skąd: ----
Wysłany: 2009-01-15, 01:04   

Przepraszam że wtrącam tak nie wiadomo skąd ,ale mam podobny problem jak miał pan panie Kiryl ,tylko że mój staw już istnieje i powiedziano mi że muszę zrobić operat wodnoprawny ,bo mogą być kłopoty...Byłem pytać o takowy i powiedziano mi cenę 3.000zł, nie stać mnie na taki,wiec wróciłem do WOŚ i tam kolega ze szkolnej ławki powiedział mi ,żebym poprosił kogoś kto taki już ma i przy odrobinie życzliwości skserowałby mi ,wymazując swoje dane, żebym mógł nanieść dane swojej wody..,a operat można jak mi powiedział, sporządzić samemu ,tylko nie każdy umie ..,oczywiście nie chcę bezinteresownie , mam sporo narybku karpia ze swojego lęgu mogli byśmy sie wymienić... john7126@o2.pl
_________________
siemka
 
 
 
lisek 
Nowy


Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 7
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2009-03-11, 13:38   Budowa stawu.

Budujac staw na polesiu mialem jeden powazny dylemat-dzialka byla w bliskiej odleglosci od Parku Narodowego ,wiec myslalem ze nie dostane zgody!A okazalo sie ze Park byl na tak oswiadczajac ze budowa stawu poprawi obecne stosunki wodne i oni sa za budowa jak najwiekszej ilosci akwenow wokol Parku .Musze przyznac ze bylem mile zaskoczony kompetencja i pomoca urzednikow gminy-Urszulin oraz Starostwa Powiatowego we Wlodawie.Dlatego tu na forum bardzo chcialem im podziekowac za pomoc ktora mi udzielali choc nie bylo to w ich gesti . Bez ich bezinteresownej pomocy pewnie staw budowal bym kilka lat a nie kilka miesiescy.
 
 
Andrzej74 
Nowy


Dołączył: 02 Wrz 2010
Posty: 1
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2010-09-03, 13:34   

Witam serdecznie.
Jestem nowym na tym forum. Na imię mam Andrzej i mieszkam w okolicy Olsztyna.
Nie wiem gdzie napisać więc napisze tu, może ktoś mi doradzi co mam dalej z tym zrobić?
A teraz o co chodzi?:
Jestem właścicielem gruntów rolnych na które jest plan zagospodarowania przestrzennego i na tym gruncie jest łąka o powierzchni ok. 1ha która ma poniemiecki drenaż i zawsze jest pod wodą. Odpływ jest rowem przez wąwóz. Oczywiście w planie zagospodarowania jest to jako naturalny ciek wodny, czasowo zalewany. Dodam jeszcze że graniczy to z drogą gruntową gminną.
I teraz do sedna sprawy.
W tym roku na początku marca w tym wąwozie zrobiłem tamę z odprowadzeniem nadmiaru wody i tak abym mógł spuścić wodę do zera. Życzliwy sąsiad do gminy doniósł że zalewam drogie i takie tam Mimo ze poziom wody jest prawie 60cm poniżej od drogi tylko tyle że do drogi dochodzi lustro wody. Z gminą żyję w zgodzie i dogadałem się ze taki poziom mogę trzymać ale sąsiad dalej ryje. I pytanie? jak mogę to zalegalizować i jakie warunki musiał bym spełnić. jaka odległość wody może być od drogi gruntowej (mało uczęszczanej) i gdzie się udać i jakie prawidła spełnić prawne aby mieć to legalnie.?
Dodam jeszcze że znajduje się to w obszarze chronionego krajobrazu i łąka została zalana (nie kopana) a poziom wody mam ok. 120cm.
Pozdrawiam serdecznie i jak ktoś mógł by mi pomóc i doradził w tej kwesti był bym bardzo wdzięczny.
 
 
12marek 
Uczestnik


Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 64
Skąd: pomorze środkowe
Wysłany: 2011-05-09, 21:48   

Odświeżę nieco wątek, bo pająki się zalęgły ;)
Mam taką sytuację:
Budując dom miałem problem gdzie odprowadzić deszczówkę oraz wodę z drenażu opaskowego. Wykorzystałem zagłębienia terenu pozostałe po fundamentach rozebranego budynku. Potem tak jakoś wyszło, że trochę to powiększyłem i okazuje się, że mam problem :(
Zrobiło się tego po lustrze wody jakieś 80 m2 a to już bez mała zbrodnia :bum:
Posty poprzednie są nieco starszawe i może coś w tej kwestii drgnęło?
Walić do starostwa i dowiadywać się?
Jak wymyślą te wszystkie kwity to szału chyba dostanę. Nie wspominając o kasie :evil:
Zasypywać też bym nie chciał ....
Może ktoś miał podobną sytuację ostatnio?
Pozdrawiam
 
 
Gosik 
Przyjaciel forum
Polonistka Forum



Pomogła: 129 razy
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 4150
Skąd: Warszawa/Radzymin
Wysłany: 2011-05-10, 21:12   

Tak, czy tak masz ponad 30m2 lustra wody, a na coś takiego potrzebujesz zgody ( jak w budowlance-domu nie da się wybudować bez pozwolenia, bo tak mi wyszło...)-do 30m wystarczy zgłoszenie do gminy-u Ciebie to już nie zgłoszenie, a pozwolenie na budowę akwenu wodnego.
_________________
Moje pierwsze oczko 2010r. http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=4290
Płazarium 2013
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
 
12marek 
Uczestnik


Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 64
Skąd: pomorze środkowe
Wysłany: 2011-05-10, 21:36   

No to wpadłem w ładne bagno :x
Pozostaje albo milczeć i liczyć na szczęście albo wydać kupę kasy na kaprys.... Bo zasypywać bez konieczności nie zamierzam :evil:
Pozdrawiam
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-10, 21:47   

Zaczekaj, póki nikt się nie interesuje, nic nie rób - zasypać zawsze zdążysz :)
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-11, 14:01   albo

albo jak ktoś się przyczepi to powiedz że nie miałeś z tym nic wspólnego bo dziura po tamtym domu została, więkzy wykop zrbił się z powodu budowy a że wodą naszło i zarosło to nie Twoja wina - a na razie poprostu siedź cicho i możesz twierdzić że to w razie czego sama natura :)
Art
 
 
luki8891 
Nowy


Dołączył: 26 Lis 2011
Posty: 1
Skąd: Lubartów
Wysłany: 2011-11-26, 15:09   

Witam Państwa. Jestem nowym użytkownikiem i czytając forum jako gość postanowiłem że poszukam pomocy tutaj.

Mam pewien problem odnośnie wykopania, nie stawu raczej oczka wodnego o wymiarach około 15m na 10m i głebokie około 3m w najgłębszym miejscu. Wiem że do 30m2 nie trzeba zezwolen jedynie zgłoszenie. Natomiast powyżej jest problem bo jest masa załatwien papierkowych. A co jeśli na mojej łące jest zaniżenie terenu i ciągle w tym miejscu stoi woda do kolan gdyż rowy melioracyjne są zaniedbane i nadmiar wody nie jest prawidłowo odprowadzany co za tym idzie, na wiosnę tworzy się rozlewisko i utrzymuje się do konca roku. Przedstawię przykład na zdjęciu. Czerwoną linią oznaczyłem obszar występowania "rozlewiska" a dwoma żółtymi kwadracikami dwa oczka do 30m2. I tutaj pytanie czy tak mogę? Zaznaczam że w tym oznaczonym miejscu jest nieużytek a chciałbym połączyć przyjemne z pożytecznym. Wykopać ogrodzić zasadzić drzewek, ziemią z wykopu wyrównać teren. A przy okazji osuszę teren i puszczę pare rybek dla przyjemności żeby moc siąść i się zrelaksować :piwko: . O ile tak można. :???: Bo skoro nie mogę 20m na 15m to niech będzie kilka mniejszych do 30m2.

Zdjęcie rozlewiska

Mam nadzieję że ktoś mi coś z tym doradzi. Pozdrawiam.
_________________
Życie ma sens... Gdy go szukamy. :)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny