wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsza ofiara zimy
Autor Wiadomość
koczisss
[Usunięty]

  Wysłany: 2007-12-22, 09:15   Pierwsza ofiara zimy

Dwa dni temu mama mówiła, że karaś ugrzązł pomiędzy lodem a płytką wodą przy brzegu. Nie wiadomo ile czasu tam tkwił.
Popłyną pewnie szukać żarcia i zaklinował się. Nie było mnie w domu, ale na szczęście mama go oswobodziła. Myślałem, że wszystko będzie dobrze, ale jednak nie. Widocznie zbytnio się wychłodził.
Jest to dorodny samiec. Dziś poszedłem nad oczko i zauważyłem, że jedna ryba dziwnie leży na dnie. Inne też były w okolicy, ale wykonywały minimalne ruchy, a ten nie. Wyciągnąłem go podbierakiem i wygląda jakby jeszcze dogorywał. Płetwą ogonową nieznacznie ruszał, ale skrzela nieruchome. Myślę, że ta ryba to już żywy trup, nic z niej nie będzie, a to dopiero początek zimy. Wrzuciłem go z powrotem w bardziej dostępne miejsce, choć raczej wieczorem go wyłowię, leży na dnie i nie rusza się :((
 
 
DAwid 
Hobbysta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 328
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2007-12-22, 10:11   

JA bym go pewnie zostawił skoro daje oznaki życia :) a tak swoją droga wczoraj w koncu moglem zobaczyc oczko przy świetle dziennym :D (ach szkoła) i podszedłem patrze a tam przy lodzie leży największą orfa :( a ze u mnie lód dość gruby wiec ni jak bylo ja wyciągnac ale wziolem kamień zaczęłem stukać i ona odpłynela :D normalnie az mi ulżylo ale dziwi mnie to bo jeszcze takiego czegoś nie widzialem zeby tak ryba leżała bokiem pod samym lodem :/
_________________
-----------------------------------------------
Pozdrawiam Dawid :)
><(((*> ><(((*> ><(((*>
 
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-22, 12:14   

DAwid napisał/a:
JA bym go pewnie zostawił skoro daje oznaki życia :)


Do jutra zostanie, ale leży na boku w tym samym miejscu w które go wrzuciłem. Raczej zimny trup :((
Może go na patelnie póki świeży?
 
 
krokodyl 
Bywalec


Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 113
Wysłany: 2007-12-22, 15:44   

U mnie w oczku wszystkie dzikie karpie padły, a pozostałe ryby pływaja pod lodem. Czy to normaline??
 
 
DAwid 
Hobbysta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 328
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2007-12-22, 16:25   

Ludzie ta orfa znowu tak lezy co to moze byc ?? :(
_________________
-----------------------------------------------
Pozdrawiam Dawid :)
><(((*> ><(((*> ><(((*>
 
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-12-22, 19:02   

krokodyl napisał/a:
U mnie w oczku wszystkie dzikie karpie padły, a pozostałe ryby pływaja pod lodem. Czy to normaline??
może są problemy z natlenieniem.Im większa masa ciała ryby,tym ma większe zapotrzebowanie na tlen.Dlatego duże ryby padają pierwsze.jest napowietrzacz?
 
 
krokodyl 
Bywalec


Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 113
Wysłany: 2007-12-22, 19:46   

wojtas napisał/a:
jest napowietrzacz?


tak jest i chodzi przez 24 h na dobe, sa jeszcze dwa chochoły z trzciny i przerębl ze styropianu.
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-12-23, 07:37   

A więc deficyt tlenowy można wykluczyć ,może to jakaś choroba,na którą szczególnie podatne są karpie?
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-12-23, 13:15   

Jakie to były karpie?? Bo jak lustrzenie to podobno niskie temperatury im nie odpowiadają.
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-23, 13:41   

Przed chwilą wyłowiłem truposza i wyrzuciłem do śmietnika.
Szkoda, a taki ładny karaś z niego był.

Wiosną będę musiał dokupić, bo to był jedyny dorosły samiec w oczku.
 
 
krokodyl 
Bywalec


Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 113
Wysłany: 2007-12-23, 18:09   

Tak to były lustrzenie.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-12-23, 19:16   

Powiem wam że to niedobrze :? bo jeszcze się zima na dobre nie zaczęła a już są pierwsze straty Ryby musiały być chore albo czymś osłabione, miejmy nadzieje że skończy się tylko na tych sztukach, ale musicie obserwować oczko bo nie wiadomo co mogło być bezpośrednią przyczyną ale raczej nie zima :?
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-23, 20:11   

JAREK G napisał/a:
Powiem wam że to niedobrze :? bo jeszcze się zima na dobre nie zaczęła a już są pierwsze straty Ryby musiały być chore albo czymś osłabione, miejmy nadzieje że skończy się tylko na tych sztukach, ale musicie obserwować oczko bo nie wiadomo co mogło być bezpośrednią przyczyną ale raczej nie zima :?


W moim przypadku jak wspomniałem padła sztuka była zaklinowana miedzy lodem a płycizną, nie wiadomo ile czasu i mam nadzieję, że to było bezpośrednim powodem śmierci.

Wcześniej, przed nastaniem mrozów ryba zachowywała się dobrze.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-12-23, 20:42   

koczisss napisał/a:
jak wspomniałem padła sztuka była zaklinowana miedzy lodem a płycizną, nie wiadomo ile czasu i mam nadzieję, że to było bezpośrednim powodem śmierci.
Oby tak było , chociaż to mało prawdopodobne żeby dorosła zdrowa duża ryba zaklinowała się pod lodem :( z reguły tam nie siedzą tylko bliżej dna
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-23, 20:45   

JAREK G napisał/a:
koczisss napisał/a:
jak wspomniałem padła sztuka była zaklinowana miedzy lodem a płycizną, nie wiadomo ile czasu i mam nadzieję, że to było bezpośrednim powodem śmierci.
Oby tak było , chociaż to mało prawdopodobne żeby dorosła zdrowa duża ryba zaklinowała się pod lodem :( z reguły tam nie siedzą tylko bliżej dna


Że bliżej dna to wiem, ale ona wlazła pod ten lód w trakcie cieplejszych dni, a takie miałem w poprzednim tygodniu.
Ryby wtedy pływały po całym oczku.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny