wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeręble styropianowe
Autor Wiadomość
Bolekso 
Hobbysta


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 301
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2016-01-22, 22:23   

Każdy forumowicz ma prawo do do własnego zdania. Ja akurat mam nieco inne zdanie. Dla ułatwienia zrozumienia tematu odpowiem też w tych samych punktach.
1.Rzeczywiście im grubszy lód tym mniej wody ale zmiana jest znikoma zwłaszcza w głębszych
oczkach.
2.Zmiatam szczotką ale nawet przy innym narzędziu zakłócenie jest krótkotrwałe.
3. Wchodząc na naprawdę zamarznięte oczko nie zmieniamy ciśnienia. Zamarzanie wody przy braku przerębla mocno zmienia ciśnienie nawet o 50 cm słupa wody.
4. Zamarzająca woda zamraża tlen. Tylko w małym stopniu, jeśli nie będzie dostawy tlenu przez roślinność , przerębel lub napowietrzanie to tlen i tak się skończy.
Tyle chciałem dodać w temacie.
Pozdrawiam forumowiczów i życzę przetrwania wszystkich ryb .Wiem jedno że każdy oczkomaniak chce żeby naszym rybom było jak najlepiej , szczególnie zimą .
Bolek.
_________________
Murowane 3 m³. 4,5 m². Filtr,lampa UV + żabi dołek 1,5 m ³ bez żadnych urządzeń.
Karasie i orfy.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2016-01-25, 21:03   

Ja kiedyś odśnieżałem i radziłem odśnieżać, ale ostatnio zmieniłem zdanie i jeszcze śniegu dosypuję. :)
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-27, 18:06   

AurorA napisał/a:
Ja kiedyś odśnieżałem i radziłem odśnieżać, ale ostatnio zmieniłem zdanie i jeszcze śniegu dosypuję. :)


W życiu każdego człowieka ważne jest nie tylko mieć możliwość zmienić zdanie, ale także ważne jest chcieć je zmienić. Bywa i tak, że zdanie zmienia człowieka. :piwko:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-30, 10:33   

Bolekso napisał/a:
.......
1.Rzeczywiście im grubszy lód tym mniej wody ale zmiana jest znikoma zwłaszcza w głębszych
oczkach.
Bolek.


Witam. :yahoo: Wpływ grubości lodu w oczku wodnym na "ubytek wody" przedstawię na przykładzie mojego oczka, które posiada następujące parametry: powierzchnia 30 m2, pojemność 22 m3, max. głębokość 170 cm., średnia głębokość 0,73 m W czasie tegorocznych styczniowych mrozów dokonałem pomiaru grubości lodu (patrz powyższe moje zobrazowane posty), wg których grubość lodu wyniosła 17 cm = 0,17 m. Mnożąc powierzchnię oczka przez grubość lodu otrzymujemy objętość pokrywy lodowej. W tym przypadku otrzymamy wynik: 30m2 x 0.17m = 5,1 m3. Stosunek dwóch wielkości: (5,1m3 / 22m3)x100% = 23,18 % to procentowy "ubytek wody" w oczku wodnym. Wg mnie to sporo. Przy założeniu, że oczko miałoby tylko 11 m3 wody (oczko płytkie średnia głębokość 0,36 m ), lód zamroziłby 46,36% wody. Pozdrawiam. Ryba2008 :soczek:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny