wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeręble styropianowe
Autor Wiadomość
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2008-02-03, 11:46   

JAREK G napisał/a:
Ja jak już kiedyś pisałem uważam że przerębel styropianowy świetnie się spisuje i ma zastosowanie tam gdzie nie ma prądu lub ktoś nie ma napowietrzacza :P Uważam za niepotrzebne dublowanie czy nawet potrajanie :hehe: ( przerębel , napowietrzacz, grzałka ) urządzeń które maja dać podobny efekt :P


prawie zgoda, tylko trzeba wziąć pod uwagę położenie geograficzne.
A tak szczerze to nie licytujmy się co warto a czego nie warto, jedno jest ważne należy tak się zabezpieczyć by być przygotowanym na najgorsze warunki zimowe a czym i kiedy się podpierać to już inna sprawa, nie mieszajmy, warto czy nie, bo to jałowa dyskusja czasami dla własnego samopoczucia że zadbało się dostatecznie dobrze o oczko warta jest pełnej gotowości, by zimą nie być zaskoczonym i siekierą kuć dziury a na wiosnę wyciągać martwych lokatorów oczka.
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2008-02-03, 11:56   

Moje karachy mialy jedynie dwa chocholy i przerebel cala zime - jak narazie czuja sie swietnie, plywaja, ganiaja sie, wyplywaja do slonca - oby tak dalej ;)
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-02-03, 14:25   

Cytat:
prawie zgoda, tylko trzeba wziąć pod uwagę położenie geograficzne.
Roman napisał/a:
czasami dla własnego samopoczucia że zadbało się dostatecznie dobrze o oczko warta jest pełnej gotowości, by zimą nie być zaskoczonym i siekierą kuć dziury a na wiosnę wyciągać martwych lokatorów oczka.
Zgadzam się z Tobą Roman w 100% :good: oczywiście położenie geograficzne jest tu dość ważne a najważniejsze swoje samopoczucie że zrobiło się wszystko żeby ryby bez problemu przetrwały zimę :P ,ale chodzi mi o to że czasami lepiej się trochę zastanowić ( jakie i ile mamy ryb, jaką mamy duże oko i przede wszystkim jakie głębokie, jak długo utrzymują się u nas temperatury poniżej -20*C ) i nie pakować całego sprzętu jaki tylko pokazał się na rynku do oka bo czasami wystarczy tylko przed zima dobrze wysprzątać oczko :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2008-02-03, 15:11   

[quote="JAREK G"]
Cytat:
,ale chodzi mi o to że czasami lepiej się trochę zastanowić ( jakie i ile mamy ryb, jaką mamy duże oko i przede wszystkim jakie głębokie, jak długo utrzymują się u nas temperatury poniżej -20*C ) i nie pakować całego sprzętu jaki tylko pokazał się na rynku do oka bo czasami wystarczy tylko przed zima dobrze wysprzątać oczko :P


Tu pełna zgoda, to co dobre i niezbędne jest w np.Suwałkach nie koniecznie jest potrzebne na południu Polski.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-02-03, 15:58   



teraz prezentuje fotkę grzałki aquaela 150 W - sama grzałka wygląda jak akwariowa tyle ze jest metalowa - wsuwa się ja w metalową obudowę z pływakiem
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2008-02-03, 16:49   

Mam taką, u mnie pływa obok przerębla, tylko muszę zwrócić uwagę na małe niedopracowanie a mianowicie przykrywka jest tylko nakładana bez żadnego mocowania i przy próbie przyciągnięcia za kabel ma tendencje do spadania do wody nie muszę przypominać jaka to nieprzyjemność łapania jej w zimnej wodzie zanim utonie. Więc aby uniknąć takich niespodzianek warto zamocować górę z tą zaprezentowaną wkładką.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-02-03, 17:47   

Roman napisał/a:
Mam taką, u mnie pływa obok przerębla, tylko muszę zwrócić uwagę na małe niedopracowanie a mianowicie przykrywka jest tylko nakładana bez żadnego mocowania i przy próbie przyciągnięcia za kabel ma tendencje do spadania do wody nie muszę przypominać jaka to nieprzyjemność łapania jej w zimnej wodzie zanim utonie. Więc aby uniknąć takich niespodzianek warto zamocować górę z tą zaprezentowaną wkładką.


Roman żadnych sprzętów elektrycznych nie powinno się ciągnąć za kabel :!:

w zestawie powinny być zapinki do mocowanie tej nakrywki, jednak zauważyłem że dość często w produktach aquaela brakuje pewnych drobnych elementów- podejrzewam ze składający to pracownicy na tych częściach dorabiają.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Feni-X 
Nowy


Dołączył: 18 Paź 2015
Posty: 2
Skąd: legionowo
Wysłany: 2015-10-18, 13:34   

czesc czy ktoś wie w jaki sposob zamontowac przerębel styropianowy z napowietrzaczem na srodku oczka tak aby werzyki nie zamarzły i jak zamontowac sznurki do przerebla????? :???:
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2015-11-15, 19:28   

napowietrzacz na przeręblu i wężyk na max krotki
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-11-21, 18:55   

Feni-X napisał/a:
czesc czy ktoś wie w jaki sposob zamontowac przerębel styropianowy z napowietrzaczem na srodku oczka tak aby werzyki nie zamarzły i jak zamontowac sznurki do przerebla????? :???:


Witam. Ja napowietrzanie w oczku robię tak:





Pozdrawiam. Ryba 2008 :yahoo:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
smazio 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 90
Skąd: Lublin
Wysłany: 2015-12-29, 20:17   

Witam.
Ryba2008 te rurki wystające z napowietrzacza wbudowane są tylko w pokrywę czy zamocowane głębiej, np pod wodę i czy przerębel pływa po powierzchni czy jest trochę zanurzony? Chcę wykonać sobie sam taki przerębel tylko bez napowietrzacza. Na forum nie ma jakiegoś schematu jak to zrobić więc będę improwizował :) .
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-29, 20:51   

Witam.
Te zielone rurki, to węże ogrodowe fi 3/4 cala ucięte na długość około 2 metrów. Dochodzą one do przerębli styropianowych. W środku tych węży znajdują się właściwe rurki napowietrzające. Jeden koniec wężyka napowietrzającego połączony jest z akwariową pompką, a drugi z kostką napowietrzającą zanurzoną w wodzie w przeręblu na głębokość około 30 cm. Węże gumowe zielone chronią właściwe wężyki przed przemarzaniem i uszkodzeniami.
Wg mnie kup przerębel styropianowy gotowy za 39 zł. Wykonany jest z twardego styropianu i można go używać przez wiele lat. Przeręble styropianowe mają korytka, do których wsypuję się np. żółty piasek, dzięki czemu przerębel jest zanurzony na głębokość około 5-6 cm.
Pozdrawiam. Ryba2008 :soczek:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
josyl 
Początkujący


Dołączyła: 20 Wrz 2015
Posty: 23
Skąd: Łapy
Wysłany: 2015-12-31, 09:03   

Witam!
Dzisiaj w nocy u mnie na Podlasiu było -17 stopni . W oczku mam napowietrzacz Hailea, który daje radę, W domu mam nowy przerębel styropianowy. Przy jakiej temperaturze powinnam go zastosować, żeby uniknąć zamarznięcia całej tafli wody? Pozdrawiam
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2015-12-31, 10:18   

josyl, najważniejszy jest napowietrzacz to on uniemożliwia zamarznięcie tafli wody o ile temperatura nie spadnie na tyle, że i ten przerębel zamarznie. Co do reszty to i tak wokół zamarznięta będzie woda jak chcesz możesz dodać ten przerębel styropianowy :)
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
josyl 
Początkujący


Dołączyła: 20 Wrz 2015
Posty: 23
Skąd: Łapy
Wysłany: 2015-12-31, 15:17   

No i zrobione, jednak mam mieszane odczucia, gdyż teraz woda wokół szybciej zamarza. Ciekawe, co się dzieje w przeręblu? Pewnie powyżej -20 to i tak muszę zainstalować grzałkę. Mam oczko niewielkie a jest w nim około 30szt karasi i narybku i nie chciałabym, żeby podusiły się. Pozdrawiam Jola



 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny