wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeręble styropianowe
Autor Wiadomość
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-01-31, 23:51   

ok, pierwsze wnioski.
mam dwa przereble styropianowe z grzalkami (po jednym w kazdym oczku). W jednym mam dodatkowo napowietrzacz.

1. Grzalka dziala bardzo sprawnie. w najwieksze tegoroczne mrozy obszar wewnatrz przerebla nie byl zamarzniety (bez wzgledu na dzialanie napowietrzacza).

2. Bardzo prosto montuje sie napowietrzacz. zwyczajnie wrzucam kamienie przez przerebel i mam spokoj. przewody do napowietrzacza leza na ziemi.

3. grzalki sa z termostatem. wiekszosc czasu nie pracuja.

4. w przereblu w ktorym nie bylo napowietrzacza maluchy plywaly po samej powierzchni, chyba im tam bylo dobrze. na wszelki wypadek dodalem napowietrzacz.

Ogolnie musze poczekac do wiosny. mam nadzieje, ze nie bedzie wiekszych strat. nie widze paru ryb ale to jeszcze o niczym nie swiadczy. najbardziej martwie sie, ze wplynely do strumienia i tam zamarzly.
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2008-02-01, 08:21   

Dokupiłem grzałkę oczkową 150W i pływa obok przerębla po tygodniu experymentu moje oczko w połowie rozmrożone (napowietrzacz i grzałka pracują non stop) dzisiaj po pracy lub jutro wyłączę grzałkę.
Przypominam że w moim mieście zamarźnięty jest zalew przez który przepływa rzeka Czarna Hańcza.
Stąd wnioski że sama grzałka bez napowietrzacza ma mniejszy zasięg rozmrażania.
Wcześniej jak pracował tylko napowietrzacz miałem przerębel wewnątrz styropianu i z jednego boku po dodaniu grzałki rozmarzło pół oczka.
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-02-01, 09:36   

sama grzalka rozmrozi tylko przestrzen wewnatrz styropianowego przerebla
 
 
olenka 
Bywalec



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Sty 2008
Posty: 177
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2008-02-01, 10:41   

Solidarność kobiet !Zgadzam się z moją Przedmówczynią - nie tylko z powodu płci podobnej ale z powodu tego, że ma racje -każdy radzi sobie jak umie a jak nie umie to też jakoś będzie ! W czasach bardzo , bardzo odległych jak zakładałam swoje pierwsze oczko nic nie słyszałam o napowietrzaczach i innych cudach...musiałam do wszystkiego dochodzić sama (uczyłam się na własnych błędach). Niektórzy patrzyli na mnie jak na wariatke -bo pomysły też miałam "ciekawe".
NIE było takich fajnych miejsc jak WASZE FOFUM na którym można by było się poradzić !!!! :brawo:
Wracając do tematu- Jeżeli można i są ku temu warunki warto trochę wspomóć się techniką.Pomaga to (bardzo ) w przeżyciu naszym ulubieńcom okresu zimowego.

W jednym oczku mam grałke a w drugim grzałke i napowietrzacz( przerębli nigdy nie miałam) .Jeden i drugi sposób sprawdza się bez strat w rybkach.
:pa: :pa:
 
 
lubek 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 134
Skąd: Bytów, pomorskie
Wysłany: 2008-02-01, 12:50   

W poprzednich latach w moim oczku wystarczał sam napowietrzacz (Hailea model ACO - 2204 wydajność 240l/h). Ale w tym roku gdzy temperatura dochodziła do około -20*C to oczko zamarzło całkowicie. I wtedy z moim tatą wymyśliliśmy coś takiego



I potem w środku tego czegoś woda juz potem nie zamarzła :yahoo:
 
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2008-02-01, 12:56   

zdejmij tą cegłę bo jak przyjdzie odwilż to cegła wpadnie do oczka i przedziurawi folię
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-02-01, 17:00   

fakt, kamienie i cegly potrafia sie zsunac, po co narobic sobie klopotow.pozdr.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-02-01, 18:22   

lubek napisał/a:
sama grzalka rozmrozi tylko przestrzen wewnatrz styropianowego przerebla


to zależy od temperatury i rodzaju grzałki

dla zrozumienia dołączam fotkę firmowej grzałki zamontowanej w przeręblu styropianowym




ta grzłka ma moc 35 W i ciepło wydzielane utrzymuje styropian

grzałki aquael 150 W i 300 W maja inna konstrukcję, są one swobodnie pływającymi grzałkami na pływaku i ogrzewają całą wodę w okolicy powiększając przerębel
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-02-01, 18:56   

dokladnie taki model mam w oczku. do - 20 lod nie ma prawa sie pojawic wewnatrz styropianu
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-02-01, 21:19   

AurorA napisał/a:
grzałki aquael 150 W i 300 W
Jak dla mnie przy ciągle drożejącym prądzie te grzałki są za bardzo energochłonne, podobny efekt można uzyskać napowietrzaczem który czerpie 15 razy mniej prądu ( 10 -12 W ) :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
lubek 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 134
Skąd: Bytów, pomorskie
Wysłany: 2008-02-01, 21:23   

Cytat:
podobny efekt można uzyskać napowietrzaczem który czerpie 15 razy mniej prądu ( 10 -12 W ) :P


Dokladnie w tym moim wynalazku chodzila tylko pompka i przy blisko 20 stopniowym mrozie w srodku nie bylo lodu
 
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-02-01, 22:57   

kwestia ile rzeczywiscie chodzi taka grzalka. moj model ma termostat. moze ktos to sprawadzal? ja nie mam takiej mozliwosci.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-02-01, 23:30   

Nie mam grzałki i tego nie sprawdzałem, ale przy minusowych temperaturach to na pewno chodzi non stop :?
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2008-02-03, 03:49   

Ja jestem w posiadaniu własnoręcznie zrobionego przez siebie styropianowego przerębla ale teraz myślę ,że chyba jest zbędny. Bo u mnie najzimniej dotąd było coś w granicy -20* a napowietrzacz wtedy zdał egzamin a w moim rejonie zimniej już chyba być raczej nie może ;)
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-02-03, 10:49   

Ja jak już kiedyś pisałem uważam że przerębel styropianowy świetnie się spisuje i ma zastosowanie tam gdzie nie ma prądu lub ktoś nie ma napowietrzacza :P Uważam za niepotrzebne dublowanie czy nawet potrajanie :hehe: ( przerębel , napowietrzacz, grzałka ) urządzeń które maja dać podobny efekt :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny