wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeręble styropianowe
Autor Wiadomość
Łuki18 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 254
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-12-16, 11:23   

NIE WIEM JAK U WAS ALE U MNIE POJAWIŁ SIĘ WCZORAJ PIERWSZY LÓD... miał jakieś 2cm <hehheh>
 
 
 
monkeymonk 
Oczkomaniak



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 804
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-12-16, 20:06   

u mnie tez jest lod.
w oczku gdzie mam tylko przerebel z grzalka (bez napowietrzacza) lod dotarl do krawedzi przerebla. w srodku jednak lodu nie ma

w drugim oczku (gdzie mam przerebel z grzalka i napowietrzaczem) jest duzo lepiej. Pol oczka zamarzniete, reszta OK.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-01-06, 15:02   

Pierwsze większe mrozy mamy już za sobą, dawajcie opinie jak się sprawdziły przeręble z grzałkami, napowietrzaczami i te bez techniki.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
dachasia 
Entuzjasta



Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 736
Skąd: śląskie
Wysłany: 2008-01-06, 16:22   

Ja mojego w ogóle nie zamontowałam w oczku.Jak na razie wystarczał sam napowietrzacz. Nawet snopka trzciny nie miałam potrzeby wkładać. Dziś już odwilż, temp. dodatnia i deszcz, ze śniegu nie wiele zostało. Na działce nie byłam,ale przypuszczam,że przerębel z napowietrzacza jest otwarta. Jutro sprawdzę.
_________________
Pozdrawiam Nina
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2008-01-06, 19:52   

moim skromnym zdaniem ,steropianowy przerębel to zbędny gadżet a grzałka to już lekka przesada :P w zupełności wystarcza zwykły napowietrzacz-- wiem a nawet jestem pewien że kilka tygodni czy nawet miesiąc bez przerembla nie zrobi w naszym oczku szkód-- oczywiście mam na myśli oczka o głębokości od 70-80cm :)
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2008-01-06, 19:54   

Też tak myślę.
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2008-01-06, 20:00   

U mnie jak wiecie :) pracuje tylko napowietrzacz.Jestem zadowolony ,nie było żadnych problemów :P .Mam podobne zdanie co do styropianów i grzałek jak przedmówcy :)
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-01-06, 20:30   

samuraj napisał/a:
wiem a nawet jestem pewien że kilka tygodni czy nawet miesiąc bez przerembla nie zrobi w naszym oczku szkód-- oczywiście mam na myśli oczka o głębokości od 70-80cm


moje oczko ma metr i przy awarii napowietrzacza straciłem już dwa razy prawie wszystkie ryby

Gdy kiedyś próbowałem przezimować wycinając tylko przeręble siekierą padły wszystkie.

jestem zwłaszcza zainteresowany opiniami na temat grzałek bo nie mam tu własnych doświadczeń, ale podejrzewam że nie ma szans na całkowite zamarznięcie przerębli, no i odpada problem z niedrożnością wężyka więc są praktycznie bez obsługowe i jedyny problem to większe zużycie prądu (najsłabsza grzałka ma 35 W), jednak przy wersji z termostatem wydatek nie jest aż tak straszny.

jako ciekawostkę powiem wam, że miewam klientów którzy kupują zarówno grzałki jak i napowietrzacze i przeręble z grzałkami (nawet po parę sztuk) - szkoda ze takie osoby się nie wypowiadają bo mają łatwo porównać który wariant jest najskuteczniejszy

ostatni przypadek - klient zamówił grzałkę 150 W i napowietrzacz, po paru dniach zadzwonił prosząc jeszcze o 3 takie grzałki - mogę z tego wnioskować że grzałka go bardziej zadowoliła, ale 4x 150 W to już raczej przesada :P
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2008-01-06, 20:47   

Arek jesteś autorytetem na tym forum z największym doświadczeniem , ale uważam że nasze ryby w oczku nie są aż tak delikatne aby sobie nie poradziły same z chwilowym brakiem ingerencji z naszej strony , napowietrzacz w zupełności wystarczy nawet w mroźne zimy , nawet jeśli przez jakiś czas nie będzie pracować :P
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-01-06, 20:56   

Darek moim zdaniem też wystarczy i mam tak już wiele lat, ale może grzałka daje jeszcze lepszy efekt i mniej przy niej roboty stąd ten temat aby poznać opinie użytkowników rożnych wariantów. O samych napowietrzaczach napisaliśmy już bardzo dużo w tym temacie chciałby poznać opinie na temat innych wariantów zabezpieczania oczka na zimę.

Piszcie na temat, o napowietrzaczach jest inny wątek. :P
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
krzych0719 
Bywalec


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Gru 2006
Posty: 264
Skąd: PODLASIE B-STOK
Wysłany: 2008-01-06, 22:13   

Witam. W oczku z rybami za kilka tysięcy PLN stosują grzałki ze styropianowym przeręblem. Ładne karpie koi są drogie i dosyć wymagające, więc wydatek na prąd jest do zaakceptowania. Grzałki z termostatem nie powodują nadmiernego ruchu wody i mocnego jej wychłodzenia. Są raczej bezobsługowe. Piszę to na podstawie obserwacji oczka w hotelu.
_________________
Pozdrawiam Krzych z Podlasia
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2008-01-09, 16:12   

Muszę zmienić zdanie ta temat styropianowego przerębla, a więc w moim klimacie jest potrzebny i bardzo przydatny we współpracy z napowietrzaczem.
Byłem przed godziną nad oczkiem, całe skute grubym lodem, styropian mocno przymarznięty do lodu ale powietrze wychodzi rurką w tym styropianowym .przeręblu, wkładałem pręt pod spodem nie ma lodu i słychać bąbelki powietrza pod styropianem co świadczy że napowietrzasz pracuje.
Reasumując jest tak jak powinno być i nie ma potrzeby kucia przerębli przynajmniej u mnie.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2008-01-09, 16:31   

To zależy jak ktoś często jest zimą nad oczkiem :P Jak masz możliwość i chęć zajrzeć codziennie nad oczko i masz napowietrzacz to przerębel styropianowy jest zbędny ( szkoda kasy, kosztuje prawie tyle co napowietrzacz ) :roll: Nawet jak zamarznie to lód w miejscu gdzie pracuje napowietrzacz jest dość cienki i nie ma problemu żeby zrobić w nim małą dziurę :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-01-09, 17:38   

Przerębel w takim przypadku może być dobrym sposobem na instalację napowietrzacza - nie potrzeba robić żadnych wysięgników, a dzięki zamocowaniu wężyka do przerębli kamień nie należy na dnie tylko na żądanej głębokości.

Hubert ma w ten sposób zamocowane, zimą na działce bywa nie częściej niż raz na tydzień i ma podobne spostrzeżenia jak Roman. Co ciekawe napowietrzacz Huberta pracuje non stop zimą i latem i jeszcze nigdy nie było problemów z zatorami (Tetratec APS 300 w nieogrzewanym domku na działce).
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2008-01-09, 18:24   

AurorA napisał/a:
Przerębel w takim przypadku może być dobrym sposobem na instalację napowietrzacza - nie potrzeba robić żadnych wysięgników, a dzięki zamocowaniu wężyka do przerębli kamień nie należy na dnie tylko na żądanej głębokości.).


Tam właśnie mam poprowadzone wężyki napowietrzacza, leżą na ziemi a do oczka wchodzą przez przerębel są tam przygotowane szczelinki do wprowadzenia wężyków.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny