wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
karmienie karasi zima
Autor Wiadomość
gruska 
Początkujący


Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 36
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2007-12-01, 16:21   karmienie karasi zima

Witam. mam pewien problem z karmieniem karasi zima otóż sprawa wygląda tak. przeniosłem cała moja rodzinke karasi 12 sztuk duzych ok 13-18 cm i 3 małe (4cm) na zime do piwnicy. Żyją sobie w wannie(nie wiem jaka to pojemnosc ale taka najzwyklejsza wanna), troche im tam ciasno ale nic nie moge na to poradzić, Ciągle pracuje napowietrzacz i od czasu do czasu filtr. W pomieszczeniu tym jest ciągle ok 15*C i zastanawiam sie jak mam ich karmic bo przeciez woda ma mniej wiecej taka sama temperature jak w chłodne dni latem... i czy dawac im tyle samo pokarmu co latem czy mniej bo przeciez to mamy zime.... prosiłbym o jakas podpowiedz. i jeszcze mam pytanko takie moze niezgodne z tym tematem ale spróbujemy... czy wie ktos moze gdzie mozna kupić w lublinie albo w okolicach jakies roslinki do oczka??? oczywiscie zakup bede dokonywał po zimie :roll:

a oto zdjecie :
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-12-01, 16:46   

Myślę że spokojnie możesz karmić raz dziennie :P w niedużych ilościach tak żeby w ciągu kilku minut pokarm został zjedzony :P chyba że rybki nie mają apetytu to wtedy możesz zrobić dłuższą przerwę :roll: Co do roślinek to niekoniecznie musisz kupować w Lublinie tylko np: TU :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-12-01, 18:07   

Co do filtra to musi on chodzić cały czas albo wcale.
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2007-12-01, 19:08   

Spytam :) , czemu znalazły się w wannie :? .Bałeś się o całkowite zamarznięcie oczka :?
Napisz coś na ten temat
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
gruska 
Początkujący


Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 36
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2007-12-01, 19:51   

własnie rybki maja straszny apetyt i jedza bardzo dużo. a nie przezimowałem ich w oczku z wielu powodów. Po pierwsze bałem sie ze mi zdechna gdyż narazie jest ono za płytkie ma około 80cm głębokości, i jest nieduze(nie mam pojecia ile litrów) i dlatego mogloby całe zamarznac. po drugie spóźniłem sie z siatka przeciw opadajactymi liścmi i całe dno mam w liściach i juz nie chciało mi sie tego w takie zimno czyścić bo musiał bym wszystkie kamienie wyciagac a to cały dzień pracy i wogole czyszczenie folii..;/ po zimie planuje przebudowe całego oczka, pogłebienie, utwioerzenie stref przybzeznych i takie tam... i oczywiscie zakup nowych roslinek, a takze zrobienie duzej kaskady ale to później juz po wszystkim jak sie uda to porobie zdjecia i pokaze forumowiczom:) w tym tygodniu kupiłem na alledrogo cały zestaw filtracyjny z lampa uv a także pompke napowietrzająca. jak narazie mam tylko takie zdjecia mojego oczka :

wiem ze na tych zdjeciach nic nie widac ale jak znajde lepsze to wrzuce
Ostatnio zmieniony przez gruska 2007-12-01, 20:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2007-12-01, 20:07   

Jeżeli karasie mają pozostać całą zimę w wannie to proponuje wywalić nie potrzebne rzeczy z wanny i dolanie wody na max.Oczywiście karmić przy tej temperaturze.Ja bym to inaczej zrobił jak bym miał taką sytuację :)

PS.Ile godzin dziennie jest oświetlenie :?
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
gruska 
Początkujący


Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 36
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2007-12-01, 20:13   

chetnie wysłucham twoich rad. niestety ja jestem w domu tylko w weekend i jak tylko moge to zapalam im swiatło na cały dzień i gasze w nocy a w tygodniu prosze rodziców zeby to robili ale z tego co wiem to niezbyt o tym pamietaja;/;/
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2007-12-01, 20:24   

zeby sie wanna zbytnio nie zaglonila proponuje, aby tesciowa czsto nogi w niej moczyla :)
to sprawdzony system :)
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
gruska 
Początkujący


Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 36
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2007-12-01, 20:27   

hehe u mnie sie nie sprawdzi bo jeszcze nie mam tesciowej ;)
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-12-01, 20:30   

Zastosuj wyłącznik czasowy,w supermarkecie kosztuje 12zl.oświetlenie powinno naśladowac naturalny rytm.teraz wystarczy 7-8godz,bliżej wiosny można wydłuzyć czas oswietlenia,
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-12-01, 20:30   

Nie karm ich zbyt wiele bo to bardzo zanieczyszcza wodę i podmieniaj z 20% wody co tydzień, a jak brudzą to jeszcze więcej. Karmienie co parę dni.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
gruska 
Początkujący


Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 36
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2007-12-01, 20:30   

a własnie jeszcze jedno bo kłuce sie o to z wszystkimi domownikami a wiec tak: próbuja mi wmówić ze wogóle nie trzeba im zapalać swiatła ze i tak przezyja i im jest niepotrzebne... i dla mnie to jest smieszne bo pytam sie czy oni by mogli zyć bez swiatła... ;) i mam pytanie co by mogło sie stac gdyby nie zapalac im swiatła( wiem ze napewno to ze by zdziczały i co jeszcze?)
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-12-01, 20:48   

Światło powinno być, kilka godzin dziennie. Przy temperaturze około 5 stopni można ograniczyć jeszcze bardziej i nie karmić. Ja kilka lat temu też zimowałem w ten sposób.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2007-12-01, 21:28   

Spróbuj stworzyć warunki takie jakie panują w oczku o tej porze roku,widzisz co się dzieje :)

Cytat:
zeby sie wanna zbytnio nie zaglonila proponuje, aby tesciowa czsto nogi w niej moczyla :)
to sprawdzony system :)


Może być problem z niską temperaturą wody :hehe: ,system sprawdzony powyżej 18*C :lol:
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2007-12-01, 21:48   

Ja oczko mam 60cm i ryby zimuje, przykryj czymś wannę bo rybki mogę wyskoczyć - zdarzały u mnie się takie przypadki.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny