wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeciety dren i gliniasta ziemia ... bedzie z tego oczko?
Autor Wiadomość
Gliniak 
Bywalec



Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 219
Skąd: PCIM/LISZKI/KRAKÓW
Wysłany: 2007-11-28, 18:45   Przeciety dren i gliniasta ziemia ... bedzie z tego oczko?

Witam ponownie.

Pisalem juz na tym forum jakis czas temu o swoich planach kopania oczka , ale mialem problem zalogowania sie pod starym nickiem wiec pisze teraz pod nowym.

Mniejsza z tym , wazne ze zaczalem kopac oczko ( a nawet dwa )

Mialo byc oczko uszczelniane folia epdm , ale ......

1/ ziemia jest gliniasta slabo przepuszczalna - wykop napelnil sie powoli woda , ktorej poziom utrzymuje sie juz od ponad miesiaca

2/ w drugim wykopie , przecialem dren i woda wypelnila mi go w ciagu nocy po same brzegi .......... przy czym jeden z koncow drenu szczelnie zatkalem :oops:


W mojej glowie zaswitala mysl o oczku gliniance.

Boje sie tylko czy nie spowoduje swoim dzialaniem jakiejs lokalnej powodzi bo wody zdaje sie stale przybywac.


Jak myslicie czy bedzie z tego fajne oczko /stawik glinianka czy lepiej naprawic drenaz i zrobic oczko uszczelniane folia?
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2007-11-28, 18:49   

Jak zostawisz oczko naturalne nigdy raczej nie będziesz miał czystej wody zawsze ryby będą ją mącić. Ale ja na twoim miejscu i tak bym to zostawił, no chyba ,że latem woda by opadała wtedy bym uszczelniał folią.
 
 
Gliniak 
Bywalec



Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 219
Skąd: PCIM/LISZKI/KRAKÓW
Wysłany: 2007-11-28, 18:52   

Woda czysta byc nie musi a zostawic tak jak jest nie mozna ....... bo jeszcze nie skonczylem kopac ;)
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2007-11-28, 18:53   

No tak, ale chodziło mi o to aby zostawić naturalny staw nic nie uszczelniać.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-11-28, 19:39   

W nieuszczelnianych zbiornikach wahania poziomu wody mogą sięgać nawet ponad metra co jest niekorzystne dla wielu roślin i ryb - to największy problem takich stawów. Poza tym problemy z odmulaniem i sprzątaniem dna. Ja na taki stawik bym się nie zdecydował.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Gliniak 
Bywalec



Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 219
Skąd: PCIM/LISZKI/KRAKÓW
Wysłany: 2007-11-28, 19:59   

AurorA napisał/a:
W nieuszczelnianych zbiornikach wahania poziomu wody mogą sięgać nawet ponad metra co jest niekorzystne dla wielu roślin i ryb - to największy problem takich stawów. Poza tym problemy z odmulaniem i sprzątaniem dna. Ja na taki stawik bym się nie zdecydował.



Dlatego chyba musialbym wykopac sporo wiecej niz 30m2 ..... a wtedy moga pojawic sie problemy biurokratyczne z legalizacja takiego wykopu....... no chyba zeby policzyc te 30 m2 w czasie suszy kiedy poziom lustra wody bedzie najnizszy ..... o ile w ogole bedzie jakas woda wtedy:?
 
 
Pawlak 
Oczkomaniak



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 852
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2007-11-28, 20:52   

najlepiej uszczelnić folią ,to najprostsza metoda bez żadnych komplikacji :)
_________________
https://wizjonerbezwizji.blogspot.com/ Mój Blog osobisty.
http://ogrodwodny.blogspot.com/ Mój blog o oczkach wodnych.
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-28, 21:06   Re: Przeciety dren i gliniasta ziemia ... bedzie z tego oczk

Gliniak napisał/a:

Boje sie tylko czy nie spowoduje swoim dzialaniem jakiejs lokalnej powodzi bo wody zdaje sie stale przybywac.
Jak myslicie czy bedzie z tego fajne oczko /stawik glinianka czy lepiej naprawic drenaz i zrobic oczko uszczelniane folia?

A może zrobić tak. Uszczelnić oczko EPDM, i wpuścić do wnętrza (przez EPDM) dren (lub jakąś przejściówkę, trzeba pokombinować) z którego wypływa woda, na wysokości w którym wchodzi do wykopu. Można wykorzystać do tego celu fragment armatury od umywalki, a dokładniej wylew wody z umywalki, to tak zwane "sitko", dobrze by było gdyby było metalowe). Po drugiej stronie oczka na wysokości planowanego maksymalnego poziomu wody, zrobić przelew i połączyć go z zaślepionym obecnie drenem. I w ten sposób problem z powodzią masz z głowy. :)
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
maruder
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-29, 00:48   

Bardzo fajny pomysl Pawle :good:
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-29, 11:02   

Witajcie,
jedno to jaka woda będzie z powodu dna w oczku, druga to jaka woda wypływa z tego drenu (i jaka będzie wypływać) Żeby nie okazało się, że dno będzie z folii, ale woda i tak będzie mętna ze względu na to co wpływa do oka.
Wszystko brzmi dość tajemniczo (tu otwór tam zaślepienie), ale wygląda ciekawie. Warto by jednak sprawdzić jak regulują przepisy taką ingerencję w system melioracyjny.
Pozdrawiam, Bajbas
 
 
Gliniak 
Bywalec



Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 219
Skąd: PCIM/LISZKI/KRAKÓW
Wysłany: 2007-12-17, 19:20   

Troche poczytalem i doszedlem do wniosku ze najlepiej zalegalizowac moj wykop zglaszajac go w urzedzie gminy jako zbiornik magazynujacy wode do podlewania ogrodka.
Zobaczymy co mi jutro odpowiedza ..... koparke juz mam namierzona i jesli tylko biurokracja mnie nie przerosnie to chyba pojde na calosc i nie bede sie bawil w wykopy z pomoca szpadla.
Wieksze oko mi sie marzy :yahoo:
Jakies rady na ostatnia chwile przed spotkaniem z majestatem urzedu? ;)
 
 
Gliniak 
Bywalec



Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 219
Skąd: PCIM/LISZKI/KRAKÓW
Wysłany: 2007-12-20, 17:50   

Mala poprawka.
Nie urzad gminy ( tam robia wielkie oczy na haslo "staw") tylko starostwo powiatowe .... i tam trudno przeskoczyc bariere 30 m2 ... przynajmniej na razie. ;)
Komplet wymaganych dokumentow ( i gotowych formularzy do wydrukowania) potrzebnych do zgloszenia i opis calej wymaganej procedury ( niezbyt skomplikowanej dla oczek do 30 m2) na stronie www. powiatu..... byc moze sie to komus sprzyda.


Pozdrawiam
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny