wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
sadzenie cebulek tulipanółw jesienno-zimową porą
Autor Wiadomość
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
  Wysłany: 2007-11-22, 22:52   sadzenie cebulek tulipanółw jesienno-zimową porą

pani Ż. :P :hehe: przyniosła mi dziś kłopot :P zakupiła okazyjnie cebule tulipanów i mam je jutro pod karą posadzić :hehe: tylko nie mam ani miejsca przygotowanego na nie i nie wiem czy jest jeszcze sens je sadzić, czy raczej na wiosnę co radzicie :?:
mam tego 20 szt i jeszcze od sąsiada z 15 :P

_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-11-22, 22:57   

Sadź czym prędzej, ja rok temu sadziłem w grudniu bo wcześniej nie było czasu - na wiosnę wszystkie pięknie zakwitły. Ewentualnie możesz przysypać miejsce posadzenia warstwą liści aby miały więcej czasu na ukorzenienie. Gorzej jest z narcyzami ale tulipany ok :good:
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-11-22, 23:03   

:hehe: :hehe: :hehe: Marek mam dokładnie to samo moja żona też dzisiaj przyniosła parędziesiąt cebulek tulipanów i dostałem taki sam rozkaz :lol: i też nie mam miejsca i pojęcia gdzie je wsadzić :hehe: a podkorą na dodatek mam jeszcze włókninę :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
dachasia 
Entuzjasta



Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 736
Skąd: śląskie
Wysłany: 2007-11-22, 23:07   

Absolutnie teraz.Jeśli masz duże doniczki, takie czarne np po iglakach, lub takie po chryzantemach - teraz pełno wyrzucają na cmentarzach

ja dodatkowo wypalam dziurki( można wiercić wiertarką) ale nie koniecznie, to posadź je w nich i zadołuj w ogródku. Możesz to zrobić w pobliżu np iglaków, przy oczku. i gdzie tam znajdziesz miejsce. Na wiosnę pięknie zakwitną, a w czerwcu możesz wyjąć z doniczką i przesuszyć, po to by jesienią znów posadzić. Można wyciągnąć zaraz po przekwitnięciu, gdy liście zaczynają żółknąc i zadołować w niewidocznym miejscu, aby tak dalej rosły do czerwca-lipca.
W takiej doniczce możesz posadzić 5-6 cebul
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-11-22, 23:10   

a w donicach pewnie po to aby ni podjadly ich nornice :?: :hehe: ja tylko powtorze sadz teraz mozesz przykryc torfem - ale to tulipany - wiec nie powinno im sie cos stac :-D
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-11-22, 23:12   

Przy sadzeniu w doniczkach tulipany można podpędzić, wystarczy przetrzymać około 2 miesięcy na dworze i później do cieplejszego pomieszczenia, byle nie za ciepło. kiedyś corocznie robiłem trochę tulipanów na 8 marca :P
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
dachasia 
Entuzjasta



Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 736
Skąd: śląskie
Wysłany: 2007-11-22, 23:15   

Mateuszu po to też, ale podałam tez drugi powód. Tulipany gdy przekwitną i zasychają nie są ozdobą rabatki.Posadzone w doniczce, można z donicą usunąć, aby nie szpeciły i zadołować jak pisałam w innym miejscu - nie eksponowanym, żeby cebulki sobie rosły dalej. A na ich miejsce możesz posadzić jakieś jednoroczne, ładnie kwitnące całe lato.
_________________
Pozdrawiam Nina
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-11-22, 23:17   

to jeszcze jutro zobaczę czy da się ziemię ruszyć :hehe: bo śnieg na razie leży :) ale najgorsze jest to że nie mam koncepcji gdzie je dać :hehe:
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
Ostatnio zmieniony przez killer1558 2007-11-22, 23:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-11-22, 23:17   

Takie małe pytanko - cebulki tulipanow ida w dol a taka doniczka zatrzymuje je na okreslonym poziomie - wiec czy nie wplywa to na "zdrowie" i wyglad tulipanow - osobiscie posadzilem w tym roku prawie wszystkie w koszach wiklinowych ale zastanawiam sie cz czasami ne byl to blad
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-11-22, 23:19   

Pierwsze tulipany kilka lat temu żona posadziła w takich specjalnych zielonych koszyczkach, ale szczerze mówiąc i tak nigdy ich nikt nie wysadzał ( trochę z braku czasu trochę z lenistwa :oops: ) niektóre zakwitają co roku już od kilka lat niektóre się wyrodziły albo pouciekały :? , ale i tak co roku są dosadzane nowe także te też posadzę bezpośrednio do grunty gdzie popadnie a wiosną będę patrzał co wyrosło i gdzie zakwitło :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
dachasia 
Entuzjasta



Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 11 Sie 2006
Posty: 736
Skąd: śląskie
Wysłany: 2007-11-22, 23:20   

Właśnie to jest sposób, aby cebulki zatrzymać na pewnym poziomie. Uciekając w głąb ziemi są trudne do wykopania. Drobnieją, żle kwitną i z czasem giną. Ja swoje od lat tak sadzę i nie tylko tulipany, ale większość cebulowych z liliami włącznie.
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-11-22, 23:21   

to teraz dawajcie porady o sadzeniu itd. od podstaw jak kto robi :) bo ja przyznam się że nie wykopuje i nie suszę cebul :oops: ale i tak kwitną co roku :good:
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
Ostatnio zmieniony przez killer1558 2007-11-22, 23:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-11-22, 23:21   

dachasia napisał/a:
Mateuszu po to też, ale podałam tez drugi powód. Tulipany gdy przekwitną i zasychają nie są ozdobą rabatki.Posadzone w doniczce, można z donicą usunąć, aby nie szpeciły i zadołować jak pisałam w innym miejscu

Nie wiem jak wy, ale ja co roku wykopuje prawie wszystkie cebulki na przesuszenie gdzies tak pod koniec sierpnia (czasem troche szybciej) zeby posadzic na jesien - co do tego szpecenia - biore kose/sierp/podkaszarke i jade ze wszystkim przy samej ziemi - wiec nic mi nie szpeci :hehe: a i tak mam prawie wszedzie tak zagospodarowane zeby zawsze cus roslo
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-11-22, 23:25   

Mateusz zgoda ale ja w tym roku nasadziłem masę cebulowych w korze i nie mam pojęcia gdzie teraz są :hehe: jak się ma w jednym miejscu to zgoda ale jak jest po parę cebulek porozrzucane po ogrodzie to musiał bym mapę robić :P żeby je znaleźć do wykopania
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
Ostatnio zmieniony przez killer1558 2007-11-22, 23:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-11-22, 23:25   

dachasia napisał/a:
Właśnie to jest sposób, aby cebulki zatrzymać na pewnym poziomie. Uciekając w głąb ziemi są trudne do wykopania

No własnie - kiedyś dawnoooo temu dostalismy caly karton pieknych tulipanow prosto z holadni - byly posadzone bezposrednio w ziemi - cale dwie grzadki - jedna wpieprzyly mi nornice - druga w polowie - :( tak zostawilem ta reszte ktora ocalala i nie wykopywane przez wiele lat, nie pielegnowane - nic :!: sa najladnieszymi, najokazalszymi, najwyzszymi tulipanami na dzialce - a co najlepsze, jak szukałem ich w tym roku zeby wykopac - to znalazlem gdzies na 40 cm :o
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny