wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Pawel Woynowski
2010-11-29, 00:35
Amur w oczku
Autor Wiadomość
Betty13
Uczestnik


Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 52
Wysłany: 2006-06-25, 18:50   Ile rybek w 1200L??

Mam pytanie, ile rybek (karasi ozdobnych) może pływać w oczku o pojemności 1200L?? :pa:
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-25, 20:13   

A to zależy jak będzie czyszczona i napowietrzana woda. Im mniej chcesz mieć zachodu tym mniej ryb. Ale coś musi pływać, bo inaczej komary będą miały raj. Pogadaj też z miejscowymi kotami i uwzględnij ich apetyt! :lol:
Poważnie - ja bym nie wpuszczał więcej niż 3-5.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-06-25, 20:43   

Przy ciągłej filtracji max 10-12 karasi , ale lepiej mniej. O innych gatunkach raczej zapomnij.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Betty13
Uczestnik


Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 52
Wysłany: 2006-06-26, 09:38   

A w przypadku licznego rozmnożenia?? Co ja mam z nimi robić?? :?:
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-06-26, 11:27   

Podobno od przybytku głowa nie boli - powinni sie znaleźć chętni. A jeśli nie to wszystko powinno się samo ustabilizować - przeżyją tylko najsilniesze.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2006-06-28, 19:56   

Ja mysle ze z 6-7 to jest taka w sam raz ilosc na tej wielkosci oczko, jak sie kupuje ryby to sa male i wydaje sie ze jest ich malo, ale gdy podrosna moze byc im ciasno...
 
 
Betty13
Uczestnik


Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 52
Wysłany: 2006-06-29, 08:40   

Aktualnie mam 6 rybek :)
 
 
Jabolikus 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Mar 2006
Posty: 90
Skąd: Żory
Wysłany: 2006-07-15, 12:21   

Ja w oczku o pojemnosci ok 1500 l mam 12 karasi i kilka plotek, ryby maja sie bardzo dobrze, ciagle sie gonia, i miejsca maja dosyc, karas nie ma duzych wymagan, ale lepiej dmuchac na zimne :)
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-14, 12:20   Amur w oczku

Szukam opinni o hodowli amura w naszych oczkach.
Czy ktoś z Was robił takie próby. Jak się te ryby zachowywały w tosunku do roślin?
Czy zimują bez problemów?
Jak z karmieniem, w przpadku jak nie ma roślin naczyniowych w oczku?
Był bym wdzięczny za wszystkie opinie na temat ich hodowli :D
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-14, 13:29   

Spotkałem się z opinią, a nawet pisałem o tym w zeszłorocznej F&F, że wielu ichtiologów ostrzega przed pochopnym i nieprzemyślanym zarybianiem naszych wód amurem. Wiąże się to m.in. z faktem, iż zbyt liczna populacja tego gatunku w dość krótkim czasie może doprowadzić do całkowitej eliminacji roślin wodnych w zbiorniku, co skutkuje zwiększeniem w wodzie stężenia związków azotu i fosforu. Następuje wtedy wzmożony rozwój glonów (głównie sinic), co zmniejsza przezroczystość wody i doprowadza do deficytu tlenowego (masowo obumierając glony tworzą grube pokłady masy na dnie, gdzie zachodzi szereg procesów, m.in. beztlenowych w wyniku, których do wody uwalniane są trujące związki chemiczne - m.in. metan i siarkowodór). Po przekroczeniu długości 3 cm udział pokarmu roślinnego w jego diecie wyraźnie wzrasta, aby po osiągnięciu 8-10 cm wzrostu stanowić już 90-95 %. Na produkcje 1 kg masy ciała amur zużywa 90 kg masy roślinnej, przy czym zjada mniej więcej połowę z tego (reszta ulega zniszczeniu podczas żerowania). W tym czasie znacznie zwiększa się długość przewodu pokarmowego ryby, co umożliwia sprawne trawienie karmy roślinnej. Najchętniej zjadane są m.in. glony nitkowate, ramienice, moczarka, wywłócznik, rogatek, rzęsy wodne oraz rdestnice. Gdy zabraknie powyższych gatunków lub gdy temperatura wody osiągnie pułap 29-30 º C amury zaczynają zjadać roślinność twardolistną: liście i pędy trzcin, tataraku, turzyc oraz pałek, a także trawę i liście niektórych roślin lądowych.
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-11-14, 16:24   

Jaki jest sens trzymać amura w oczku?Oznacza to całkowitą rezygnację z roślin,w dodatku swymi odchodami silnie zanieczyszcza wodę.Zje wszystko,o liliach mozna zapomnieć.Na szczęście w naszym klimacie się nie rozmnaza.Może wypowiedzą się właściciele naprawdę dużych stawów,bo tylko w takich zbiornikach chów tej ryby ma sens,ale na pewno nie w typowym oczku.
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2007-11-14, 18:08   

Paweł chyba za bardzo Ci roślinki rosną ;) Jako początkujący oczkowicz 10 lat temu i zatem zapalony wędkarz przynosiłem do swojego pierwszego oczka ,wszystko to co złowiłem :) .Były płocie,klenie,jazie itp. ,ale nie miałem amura .Przyszedł czas że złowiłem amura ,taki około 40 cm ,zabrałem do oczka.Wszystko było dobrze do czasu jak zabrakło kukurydzy :) .Franca potrafiła na wysokości lustra wody odgryźć młode odrosty pałki i trzciny .Tak jak go złowiłem tak go szybko wyłowiłem na wędkę :P .W czerwcu tego roku obserwowałem jak na stawie w parku miejskim pasły się na rogatku i wywłóczniku
Paweł myślę że Sobie odpuścisz hodowlę w oczku :)
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
krokodyl 
Bywalec


Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 113
Wysłany: 2007-11-14, 18:48   

wojtas napisał/a:
klimacie się nie rozmnaza


U znajomego mojego taty amury rozmnazałysie :?
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-14, 19:09   

Przepraszam Panowie, że nie napisałem w pierwszym poście do czego potrzebne mi te informacje. Powinienem to zrobić wcześniej, mea kulpa. Dopiero teraz sobie to uświadomiłem. Mam nadzieję, że nie macie do mnie urazy za to.

Nie chodzi tu o mnie, doskonale zdaję sobie z tego sprawę, jak zachowuje się amur w oczkach. Chciałem uzyskać od Was tylko potwierdzenie w sprawie zachowań się amura. Dyskutuję na ten temat na innym forum, gdzie staram się wytłumaczyć pewnemu użytkownikowi tamtego forum, że amur się nie nadaje do oczek. Facet koniecznie chce "eksperymentować", na amurze w oczku. Nie licząc się z konsekwencjami tego "eksperymentu" dla amura i dla oczka. Twierdzi, że musi się sam przekonać, że amur nie jest rybą do oczek.

Interesuje mnie jeszcze jedna sprawa, czy amur może przezimować w nie ogrzewanym oczku.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-14, 19:32   

Paweł napisał/a:
Facet koniecznie chce "eksperymentować", na amurze w oczku.


To nic złego. Ja też lubię eksperymentować - obecnie testuje w oczku babki bycze od Jackona.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny