wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
W czym "zimujecie" ryby poza oczkiem?
Autor Wiadomość
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2007-11-11, 10:29   W czym "zimujecie" ryby poza oczkiem?

Mam pytanie, ważne nawet bardzo. Zbliża sie zima i pal ja licho, ale......dla gorsze są rostopy i ulewne deszcze, bo moje oczko po prostu znajduje sie wtedy pod wodą, a rybyna trawniku. Niestety nowe oczko bedzie dopiero na wiosnę. Nie wytrzymam nerwowo, ciągle obserwując, czy juz oczko jest zalane,c zy nie, a dodatkowo zzyłam się ze swoimi karpiami koi. Pytanie, czy je można przetrzymac?Mam 5 karpi ok 25 cm, jak duze akwarium musiałabym miec?a moze ma ktos jakis inny paten?Nie wiem, jakis zbiornik, beczka?cokolwiek?Trzymałabym je w garazu, garaz ogrzewany, byłyby dotleniane. Nie iwem tylko, czy juz nie za pozno, na wyławianie ryb? :((
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2007-11-11, 10:47   

Sądzę że beczka jakieś 200l lub inny duży pojemnik przy natlenianiu przeżyją do wiosny. Ja bym zainwestował w zbiornik/kaste 1000l jak jest miejsce w garażu.
Zerknij na alledrogo jest tego od metra w cenie 200 zł
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2007-11-11, 11:02   

Roman napisał/a:
Sądzę że beczka jakieś 200l lub inny duży pojemnik przy natlenianiu przeżyją do wiosny. Ja bym zainwestował w zbiornik/kaste 1000l jak jest miejsce w garażu.
Zerknij na alledrogo jest tego od metra w cenie 200 zł
a jak taki zbiornik sie nazywa?
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-11-11, 11:04   

5 ryb po 25cm to sporo.Nieważne jaki zbiornik.byle jak największy.I napowietrzanie i filtracja.Jeżeli pomieszczenie jest nieogrzewane,to nie jest za póżno na przeniesienie ryb.jeżeli mozesz,to ustaw ogrzewanie na minimum,lub wyłącz,aby ryby nie doznaly szoku termicznego.
Ostatnio zmieniony przez wojtas 2007-11-11, 11:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2007-11-11, 11:08   

wojtas napisał/a:
5 ryb po 25cm to sporo.Nieważne jaki zbiornik.byle jak największy.I napowietrzanie i filtracja.Jeżeli pomieszczenie jest nieogrzewane,to nie jest za póżno na przeniesienie ryb.
generalnie nieogrzewany,a le jak nie bede ogrzewała, to mi moze zamarznac, a jak zamarzna w garazu, to bede miała kostki lodu z rybami ;) I teraz co, dokarmiac je?garaz ciemny, bez okna, a te plastikowe pojemniki 1000 l tez maja nieprzezroczyste boki, to nie szkodzi?
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-11-11, 11:11   

wystarczy na tyle ogrzać,aby woda nie zamarzła.W temp.kilka st.pow.zera nie trzeba karmić,
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2007-11-11, 11:12   

Nigdy nie przechowywałem ryb w domu więc trudno mi się wypowiadać, a może prościej ogrodzić oczko gęstą siatką by przy zalaniu ryby nie wypłyneły ?
 
 
Pawlak 
Oczkomaniak



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 852
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2007-11-11, 11:26   

zamiast ogrzewania pompa cyrkulacyjna np taka
woda w ruchu nie zamarznie :) ale może tak wymieszać wodę że będzie zimniejsza ;)
_________________
https://wizjonerbezwizji.blogspot.com/ Mój Blog osobisty.
http://ogrodwodny.blogspot.com/ Mój blog o oczkach wodnych.
Ostatnio zmieniony przez Pawlak 2007-11-11, 11:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-11-11, 11:27   

Ja przechowywałem w zeszłhym roku 4 sztuki karasia po 12cm w 100l akwa - było im stanowczo za ciasno - wiec dla koi nawet 1000l moze byc malo - to juz spore ryby.

Ja bym pokusil sie na ucietego mauzera.
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2007-11-11, 12:44   

Roman napisał/a:
Nigdy nie przechowywałem ryb w domu więc trudno mi się wypowiadać, a może prościej ogrodzić oczko gęstą siatką by przy zalaniu ryby nie wypłyneły ?
O, patrz, to całkiem dobry pomysł;-))))wysoką na metr, tak, super pomysł :brawo: :brawo: :brawo: jedyne niebezpieczeństwo, żę wraz z całą woda wpłynie też troche kompostu, ale z tym powinny przeżyć
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2007-11-11, 12:44   

iwosek napisał/a:
Ja przechowywałem w zeszłhym roku 4 sztuki karasia po 12cm w 100l akwa - było im stanowczo za ciasno - wiec dla koi nawet 1000l moze byc malo - to juz spore ryby.

Ja bym pokusil sie na ucietego mauzera.
Rany, co to uciety mauzer?
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2007-11-11, 12:46   

wojtas napisał/a:
wystarczy na tyle ogrzać,aby woda nie zamarzła.W temp.kilka st.pow.zera nie trzeba karmić,
Dziękuję, ale chyba siatka, to najrozsądniejszy pomysł
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-11-11, 12:50   

Gosia@ napisał/a:
iwosek napisał/a:
Ja przechowywałem w zeszłhym roku 4 sztuki karasia po 12cm w 100l akwa - było im stanowczo za ciasno - wiec dla koi nawet 1000l moze byc malo - to juz spore ryby.

Ja bym pokusil sie na ucietego mauzera.
Rany, co to uciety mauzer

Juz wyjasniam - mauzer - pisalismy o tym - zbiornik za kratkami :D - pojemnik na wode wykorzystywany na budowach i takie tam, znaczy noby przeznaczenie jest na jakies chemikalia, ale i tak wiekszosc uzywa do przechowywyania wody, a wyglada to tak:

**Zdjecie ze strony brenntag.pl

Czesto mozna znalezc uciete, tzn. bez góry.
oo np w jak sprzedaja karpie na bazarach to trzymaja w takich ucietych mauzerach :P

Pomysł z ogrodzeniem tez dobry :D :D

A jeszcze małe pytanko - masz oko w najnizszym miejscu ogrodu :?: ze takie problemy :?: :!:
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
Gosia@ 
Bywalec



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 250
Skąd: Szczecin/
Wysłany: 2007-11-11, 13:23   

iwosek napisał/a:
A jeszcze małe pytanko - masz oko w najnizszym miejscu ogrodu :?: ze takie problemy :?: :!:
Niestety tak :x baba która mi zakłądała ogrod i oczko, nawet okiem nie mrugneła. Ja głąb, nie wpadłam na to, ze bedzie zalewało, ale ona juz qrcze mogla miec wieksza wyobraznie.Teraz planuje duże, w innym miejscu, ale ciagle słabo orbi mi sie na myśl ile to bedzie pieniedz, sama folia wychodzi ponad 1000 zł, kamienie, rosliny itd :(( zastanawiałam się, czy babsko przynajmniej robót ziemnych nie powinna byc zrobic w zamian, za tamto oczko :evil: tak naprawde ja zapłaciłam i mam teraz tylko kłopoty i stres
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-11-11, 14:26   

iwosek napisał/a:
A jeszcze małe pytanko - masz oko w najnizszym miejscu ogrodu :?: ze takie problemy


tu masz foto przed i po powodzi
http://forum.oczkowodne.n...ight=pow%F3d%BC
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny