wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Filtr naturalny, glebowo-korzeniowy
Autor Wiadomość
Carlosskant 
Początkujący


Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 17
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: 2015-07-18, 08:34   

No dobrze. Myślę że to mógłoby się udać. A czym najlepiej zasypać beczkę? I czy rośliny sadzić bezpośrednio na ten wkład czy może lepiej oddzielić rośliny i ten materiał filtrujacy jakąś włuknina czy siateczka?
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-07-18, 09:20   

Jakiś porowaty materiał. Keramzyt, ale taki z otwartymi porami, jakiś tuf, pumeks, nawet pocięty peszel też by się nadał. Nie rozdzielałbym korzeni i wkładu i sadził bezpośrednio do niego.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
Carlosskant 
Początkujący


Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 17
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: 2015-07-18, 09:31   

Nie pozostaje nic innego tylko brać się do robotę.
Na pierwszy ogień idzie beczka.

Będę relacjonował wszystko na bieżąco i zamieszczał zdjęcia.

Zobaczymy co z tego wyjdzie :-D
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-07-18, 11:45   

Kiedyś cos takiego przerabiałem, Wcześniej koniecznie daj skuteczny filtr mechaniczny. Inaczej po sezonie będziesz miał wieki problem. Konieczna będzie całościowa wymiana złoża.
 
 
Carlosskant 
Początkujący


Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 17
Skąd: Tłuszcz
Wysłany: 2015-07-18, 12:19   

Musze przeszukać forum bo ja nigdy takiego filtra nie robiłem a nie chce popełnić jakiegoś głupiego błędu podczas konstruowania.
 
 
Radzionek 
Entuzjasta



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 565
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2015-07-19, 09:15   

Ja coraz bardziej skłaniam się ku wykorzystaniu jednego z oczek, jako dodatkowe zabezpieczenie naturalnej filtrcji wody w zamkniętym obiegu. Po ostatniej demolce (nie wiem kto, czy co), tak zmącona została woda na maxa, że wyglądało to jak gnojownik z gnojownicą. Pozdychały wszystkie okonie i karasie, a teraz mam spokój oraz czystą wodę. Co tak uspokoiło wodę? Jeżogłówka gałęziasta, pałka oraz dokooptowany marek szerokolistny i babka wodna. Przed demolką poradziły sobie z glonami nitkowatymi, namnożyło się mnóstwo pływających skorupiaków i mogę wreszcie dojrzeć, co z nimi oraz kijankami robiły okonie. Na dnie leży bardzo dużo pustych muszelek, a żaby wreszcie mają prawdziwy raj na ziemi. Natura podpowiedziała i podsunęła tę myśl, którą się z Wami dzielę :)
_________________
Radek-na marzenia dobry jest każdy czas.
 
 
Radzionek 
Entuzjasta



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 565
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2015-08-09, 10:16   

Spróbuję teraz wkleić krótki filmik z tego docelowego filtra g-k, w którym dominuje pałka i ostróżka gałęziasta. Woda naprawdę robi się klarowna dzięki rozrostowi roślinności. Za rok powinno mi hulać w nim życie na full, o ile zdrówko mi pozwoli. Pozyskane, a także zakupione u Arka rośliny, czekają więc na dogodny moment do przeprowadzki. Jakby coś z filmem wyszło nie tak, to proszę moderatora o skorygowanie, bo sklerozę mam :)

_________________
Radek-na marzenia dobry jest każdy czas.
Ostatnio zmieniony przez rewi 2015-08-10, 10:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rewi 
Moderator
Mini Oczko Wodne



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 18 Cze 2011
Posty: 2376
Skąd: woj. Lubelskie
Wysłany: 2015-08-09, 11:05   

Film jest prywatny musisz zmienić ustawienia na youtube :)
_________________
Pozdrawiam, Ewa!

Moje Oczko Wodne
Ogród i rośliny
 
 
Radzionek 
Entuzjasta



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 565
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2015-08-09, 21:06   

rewi napisał/a:
Film jest prywatny musisz zmienić ustawienia na youtube :)

Właśnie się zorientowałem, więc zmieniłem na publiczny. Ale jakość pozostawia wiele do życzenia. Zamiar jednak był taki, tak mi się wydaje, by pokazać wpływ roślin na przeźroczystość wody.
_________________
Radek-na marzenia dobry jest każdy czas.
 
 
filipinka 
Nowy


Dołączyła: 11 Sie 2015
Posty: 7
Skąd: Radziejów
Wysłany: 2015-08-11, 11:40   Budowa filtra g-k.

Witam serdecznie. Jestem tu nowa i mam nadzieje, ze znajdzie sie ktoś, kto mi pomoże.
Posiadam oczko wodne od 2 lat . Denerwuje mnie wciaz nawracająca zielona woda. Naczytałam sie, ze mozna własnie taki filtr glebowo-korzeniowy zrobic. No i własnie moja prosba do Was ,abyscie pomogli mi "zapełnic" moja beczke 200 litrowa (z ktorej to własnie robie filtr) Co na spodzie , a co wyzej .
Mam nadzieje,ze znajdzie sie ktos, kto juz cos takiego budował i wie wszystko o tego typu filtrach.
_________________
"W stawie pływa złota rybka,
Bardzo zwinna, bardzo szybka.''
 
 
wojtek555 
Początkujący


Dołączył: 16 Cze 2016
Posty: 10
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-06-23, 10:36   

iwosek napisał/a:
Sprawa jest prosta 8)
Kopiesz płytkie oko 30-40cm. Obsadzasz je roślinami - tyle ile się tylko da, podlaczasz je do duzego oka np. strumykiem. Tylko pamietaj, ze oko filter powinno być wyżej głownego oka. Wode z dużego oka pakujesz do filterka, a ona powraca strumykim/kaskadą.

TUTAJ MASZ O TYCH FILTERKACH
_________________
Wojtek :)
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-23, 11:37   

Witam.
Mój filtr K-G: wymiary 4m x 1m x0,8m głębokość.
Etapy jego wykonania pokazane sa na zdjęciu.
Wypełnienie: ziemia gruntowa z wykopu + ziemia ogrodnicza z biedronki













Ryba2008
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
luzio 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 748
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2016-06-23, 11:46   

Sporo ziemi wrzuciłeś. Z drugiej strony woda idzie górą, więc pewnie nie przeszkadza.
Jak mocno nasłonecznione jest to filtrowe oczko?

A tak swoją drogą, to można dopisać istotną uwagę dla początkujących: budując oczko najlepiej od razu pomyśleć o filtrze G-K. Od razu budować cały system. Co wydaje się zresztą być łatwiejsze, a także ozdobniejsze od filtrów beczkowych.
 
 
Ryba2008 
Przyjaciel forum



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 652
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-06-23, 12:19   

Oczko jest nasłonecznione w całosci od godz. 10 , natomiast filtr K-G jest blisko sosen, to nasłonecznienie w całosci zaczyna sie od godz. 12. :soczek:
_________________
Wszyscy jesteśmy Aniołami z jednym skrzydłem. Będziemy latać tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka. Bruno Ferrero
 
 
smazio 
Uczestnik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 90
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-06-24, 19:02   

Chcę wykonać filtr korzeniowy w kastrze budowlanej. Czy w takim filtrze robi się na dole kastry "odpływ" na szlam zasysany przez pompę z oczka? Jeśli tak czy z takiej rury PCV z korkiem można zrobić? Tzn czy napór wody nie wypchnie tego korka?

 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny