wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
tarło w zimie
Autor Wiadomość
krzysiekzag 
Nowy



Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 8
Wysłany: 2007-11-03, 09:42   

dzieki za informacje a apropo tej siatki to mam połorzyc na całym dnie akwarjum
_________________
pozdrawiam krzysiek z gorlic
 
 
 
krzysiekzag 
Nowy



Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 8
Wysłany: 2007-11-03, 09:48   

a jeszcze w sprawie tych fotek czyli na nich mam same karasie
nie mam jak sprawdzić które sa samce a które samice
_________________
pozdrawiam krzysiek z gorlic
 
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-03, 12:35   

Przed zbliżającym się tarłem będziesz wiedział. Samce będą miały na głowach i pokrywach skrzelowych wysypkę tarłową/perłową, przypominającą drobną kaszkę.
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
marian 
Oczkomaniak
Marian



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 878
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-11-03, 13:34   

krzysiekzag napisał/a:
dzieki za informacje a apropo tej siatki to mam połorzyc na całym dnie akwarjum
Niestety siatkę należy dać na całe dno ,efekt wizualny mizerny.Po tarle dorosłe osobniki należy wyłowić .i tu jest właśnie problem potrzeba więcej zbiorników .Siatka zabezpiecza tylko ikrę .po wykluciu młode są bez szans ,
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-11-03, 14:48   

Do tego jeszcze dochodzi problem z wykarmieniem wylęgu.w oczku same się wyzywią a w akwa to nie takie proste.
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-03, 15:40   

Łatwe, wystarczy wrzucić spory kłębek mchu jawajskiego i młode znajdą na nim pierwszy pokarm. Potem zmielone na pył suche płatki, albo pokarmy gotowe w postaci zawiesiny i artemia.
Powodzenia
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-03, 15:48   

Kaef napisał/a:
Łatwe, wystarczy wrzucić spory kłębek mchu jawajskiego i młode znajdą na nim pierwszy pokarm. Potem zmielone na pył suche płatki, albo pokarmy gotowe w postaci zawiesiny i artemia.


Niezupełnie tak. Pierwotniaki na mchu wystarczą na 1-2 dni dla kilkudziesięciu sztuk narybku, a trzeba pamiętać, że u karasi lęgną się ich setki. Zmielone na pył pokarmy suche, drożdże czy ugotowane żółtko jaja kurzego są dobre, ale bardzo niebezpieczne dla jakości wody. Na pierwsze dni życia njlepsze są wrotki lub najdrobniejsze larwy solowca.
 
 
marian 
Oczkomaniak
Marian



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 878
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-11-03, 16:07   

Aby wykarmić narybek ,należy pomyśleć przed wylęgiem Ja robię tak ;Mam wysuszoną trawę i skórki od banana .Do litrowego słoika nalewam wody wkładam siana i wysuszoną skórę banana [oczywiście nie całą]Po kilku dniach lęgną się drobnoustroje nazw ich dokładnie nie pamiętam ,dla ryb to nie istotne. Gdy się wylęgną wygląda to jak zawiesina .Szczykawką naciągam tej żyznej wody i do akwa.Niestety takich słoików należy mieć kilka ,należy je zakładać w odstępie czasowym ,Zywotność takich mikrobów wynośi kilka dni a zapach tej wody jest specyficzny .Bym zapomniał słoiki stawiamy na parapecie ,potrzebne jest ciepło ,więc musi być w domu.
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-03, 16:14   

marian napisał/a:
Mam wysuszoną trawę i skórki od banana


Tak, to stary dobry sposób przy czym pierwotniaki można też wyhodować na kawałku marchwi lub ziemniaka. Można też kupić w zoologu gotowe ich kultury - preparat Protogen. Dobry jest też JBL Fluid. Pierwotniaków potrzeba naprawdę bardzo dużo, ale i tak wystarczają tylko na kilka pierwszych dni. Potem najlepsze są larwy solowca.
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-11-03, 21:31   

dobra jest też zielona woda z zakwitem glonów,
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-03, 22:49   

Wszystko dobrze, ale żeby odchować cały narybek to ciężko by było z takim zbiornikiem, do tego potrzebna będzie selekcja najmocniejszych ryb. To jest dużo zachodu w akwarium, nie wiem czy warto :/
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-11-04, 00:22   

marian napisał/a:
Aby wykarmić narybek ,należy pomyśleć przed wylęgiem Ja robię tak ;Mam wysuszoną trawę i skórki od banana .Do litrowego słoika nalewam wody wkładam siana i wysuszoną skórę banana [oczywiście nie całą]Po kilku dniach lęgną się drobnoustroje nazw ich dokładnie nie pamiętam ,dla ryb to nie istotne. Gdy się wylęgną wygląda to jak zawiesina


Teraz już się w to nie bawię z braku czasu ale niegdyś zawsze miałem w pogotowiu pokrojone w kostkę i ususzone "kapuściane głąby". Po wrzuceniu do słoika z wodą Pantofelki rosną na nich bardzo szybko.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
krzysiekzag 
Nowy



Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 8
Wysłany: 2007-11-04, 08:04   

ok zrozumiałem ja czesto jestem na delegacji to nie miałbym czasu sie tym zajmować poprostu dam je do oczka i niech sie naturalnue rozmnażaja i rosną
_________________
pozdrawiam krzysiek z gorlic
 
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-11-04, 13:43   

Kaef napisał/a:
Wszystko dobrze, ale żeby odchować cały narybek to ciężko by było z takim zbiornikiem, do tego potrzebna będzie selekcja najmocniejszych ryb. To jest dużo zachodu w akwarium, nie wiem czy warto :/
warto,jezeli chce sie uzyskać okreslony efekt,na przykład ryby maksymalnie zblizone do standardu-odmiany/szubunkin,kometa,welon itp./ w oczku ryby rozmnazaja się w sposób nie kontrolowany.nie ma mowy o doborze tarlaków i selekcji. trzeba by mieć kilka niewielkich oczek.
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-04, 15:09   

No wtedy właśnie występuje selekcja naturalna, masz największe prawdopodobieństwo że przetrwają najsilniejsze najzdrowsze okazy, a nie jakieś "kundle". Jeśli chodzi o konkretne odmiany które wymieniłeś to się zgadzam, ale tu chodzi o zwykłe karasie te z fotki.
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny