wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
tarło w zimie
Autor Wiadomość
krzysiekzag 
Nowy



Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 8
Wysłany: 2007-11-02, 19:17   tarło w zimie

witam mam pytanie czy jest możliwe ze w zimie ryby będą iały tarło przeniosłem ryby z oczka do akwarium i są strasznie ruchliwe woda ma około 25 stopni

DSC00251.JPG
rybki z oczka
Plik ściągnięto 234 raz(y) 34,28 KB

DSC00250.JPG
to moje rybki z oczka
Plik ściągnięto 75 raz(y) 29,5 KB

_________________
pozdrawiam krzysiek z gorlic
 
 
 
marian 
Oczkomaniak
Marian



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 878
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-11-02, 19:28   

Oby ta ruchliwość nie była agonią 25 stopni to trochę za wiele jak dla tego gatunku.W dodatku żyjącego prawie na wolności.najlepiej wyłączyć grzałkę a dopiero za 2-3 miesiące podnieść temperaturę .Do tarła przystąpią napewno ,niestety wyjedzą całą ikrę .Jednak można temu zaradzić rozkładając siatkę około 5 cm nad dnem .Najlepsza siatka to plastikowa ogrodnicza o oczku 5x5 milimetra ,dostępna w markiecie na metry. Powodzenia
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-02, 19:32   

Na fotkach masz karasie (nic innego nie widzę), nie przystąpią teraz do tarła. Karasie przystępują do tarła dopiero wiosną i nic tego nie zakłóci, nawet w akwarium. Oczywiście są jeszcze zastrzyki hormonalne ale o tym nie rozmawiamy.
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
marian 
Oczkomaniak
Marian



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 878
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-11-02, 19:36   

Kaef napisał/a:
Karasie przystępują do tarła dopiero wiosną i nic tego nie zakłóci, nawet w akwarium.

Trochę jesteś w błędzie wystarczy trochę pomanipulować temperaturą i oświetleniem i efetk murowany ,Wiadomo w ciągu tygodnia tego nie osiągniemy ,ale........
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-11-02, 19:38   

u mnie 2 lata temu przystapiły do tarla zimą w akwarium ,ale to było w lutym,blizej wiosny,zbiornik oczywiście nie był przygotowany do tarła i cała ikra zostala zjedzona.
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-02, 19:39   

Nie z karasiami. Przynajmniej nigdy w życiu nie słyszałem o takim przypadku. Karaś jest "udomowioną" rybą, która zachowała normalny cykl rozrodczy i zawsze wyciera się wiosną.
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
marian 
Oczkomaniak
Marian



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 878
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-11-02, 19:54   

Cytat:
Nie z karasiami. Przynajmniej nigdy w życiu nie słyszałem o takim przypadku. Karaś jest "udomowioną" rybą, która zachowała normalny cykl rozrodczy i zawsze wyciera się wiosną.

Mnie się to udało :yess: Dając ryby z oczka do akwa muszą się zaaklimatyzować .przecież zmniejszyliśmy im środowisko do minimum .Z reguły ryby przenośimy w okolicach listopada kilka dni będą się aklimatyzować ,zanim dojdą do siebie będzie grudzień .następnie z dwa tygodnie na podniesienie temperatury ,kilka dni na zapas i mamy styczeń .Prędzej się nie da .Ale to pełnia zimy,więc się da
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-02, 20:00   

No to w takim razie się zgadza. Ikra dojrzewa w brzuchu samicy przez zimę. Potem podwyższenie temperatury wywołuje tarło. Ale to wszystko dopiero za parę miesięcy. Tak to się zgadzam :D
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-11-02, 20:55   

marian napisał/a:
Kaef napisał/a:
Karasie przystępują do tarła dopiero wiosną i nic tego nie zakłóci, nawet w akwarium.

Trochę jesteś w błędzie wystarczy trochę pomanipulować temperaturą i oświetleniem i efetk murowany ,Wiadomo w ciągu tygodnia tego nie osiągniemy ,ale........
chyba muszą być jakies sposoby,narybek karasi ozdobnych jest dostepny w sklepach przez caly rok.
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-02, 21:03   

No tak, ale pochodzi on z Azji i genetycznie nie ma praktycznie żadnej wartości, cenowo raczej też.
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-02, 21:11   

Jeśli chodzi o rozród karasi ozdobnych w zimnowodnych akwariach to powszechnie uważa się, że przeprowadzać się go powinno sezonowo – wiosną. Jest w tym wiele prawdy, ale przez całe wieki hodowli w niewoli gatunek ten można rozmnażać praktycznie przez cały rok. Osobiście, dla celów amatorskich polecam rozród sezonowy, jako najbardziej zbliżony do naturalnego. Ponadto w tym okresie łatwo jest zdobyć naturalny pokarm dla narybku – „pył”. Ponadto wielu hodowców wskazuje na fakt, iż przychówek otrzymany z naturalnego cyklu, uwzględniającego pory roku jest najwartościowszy. Sam utrzymując karasie ozdobne całorocznie w domowym akwarium bywało, że rozmnażałem je w środku zimy. Wziętych na przezimowanie z oczka nie rozmnażałem jednak w akwarium.
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-02, 21:13   

Dziękuje za nowe wiadomości.
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-11-02, 21:17   

zgadzam sie, obecnie jest na rynku wiele ryb z importu.ale ja pamietam zamierzchłe lata 70 ubiegłego wieku.Niewiele wtedy mozna było kupić,ale narybek'welonów'był zawsze dostępny.nawet w srodku zimy,a przeciez na pewno nie było w tamtych czasach zadnych importów,hurtowni i firm akwarystycznych.ryby w sklepach pochodziły najczęsciej od miejscowych hodowcow. a więc musieli miec jakis patent.
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-02, 21:28   

Kiedyś te welony były piękne. Szkoda, że już teraz o takie ciężko :/
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-11-02, 21:59   

masz absolutną rację,z rozrzewnieniem je wspominam,A dziś najczęściej można spotkać pękate potworki importowane z Azji
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny