wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Słoma jęczmienna kontra glony
Autor Wiadomość
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-05-25, 02:38   

Słama jeśczmienna powinna być pocięta (sieczka) wtedy lepiej oddaje sole do wody. Nie trzymajcie jej dłużej w oczku niż dwa tygodnie, potem zaczyna gnić i zabarwia wodę na brązowy kolor.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
gregor1441 
Nowy


Dołączył: 04 Cze 2006
Posty: 1
Wysłany: 2006-06-04, 17:48   

witam jakie ph powinien miec ten torf aby zlikwidowac glony i czy moge w tym czasie dopuszczac wode
 
 
Grzegorz 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 200
Skąd: Katowice
Wysłany: 2006-06-04, 18:21   

Cytat:
witam jakie ph powinien miec ten torf aby zlikwidowac glony i czy moge w tym czasie dopuszczac wode

Ph3,5-4, torf wysoki, wodę dopuszczaj kiedy musisz a najlepiej deszczówkę :wink:
 
 
adrian1 
Początkujący


Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 14
Wysłany: 2006-06-18, 23:44   

Kupiłem słome jęczmienną. Powiedzćie mi krok po kroku co mam zrobić. Jaka ilość worków na jaki akwen? Do jakich worków napchać słome(z siatki czy takie szare bez takich dużych dziurek jak w worku z siatki). Topiąc je mam wrzucić do worka kamienie czy moze je do niego przywiązać? PROSZE o szybkie odpisanie ponieważ chyba we wtorek mam zamiar ja zatapiać w stawie
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-06-19, 01:58   

adrian1 napisał/a:
Kupiłem słome jęczmienną. Powiedzćie mi krok po kroku co mam zrobić. Jaka ilość worków na jaki akwen? Do jakich worków napchać słome(z siatki czy takie szare bez takich dużych dziurek jak w worku z siatki). Topiąc je mam wrzucić do worka kamienie czy moze je do niego przywiązać? PROSZE o szybkie odpisanie ponieważ chyba we wtorek mam zamiar ja zatapiać w stawie


Najlepiej do worków po ziemniakch, takie białe i używane, bo nowe maja plastikową warstwę we wnątrz. Kamienie możesz włożyć do środka taką ilość aby zatopiły worek wypełniony torfem lub sieczką jęczmienną. Do worka przywiąż też mocną linkę np. taka od odciągów w namiotach (zrobiona z nylonu), łatwiej będzie wtedy worek wyjąć po kilku tygodniach po zatopieniu Nie więcej niż 4 tygodnie bo wkład będzie gnił.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2006-06-19, 07:03   

Ostatnio pociętą słomę jęczmienną pakuje do worka z siastki i wkładam na wierzch do filtra. Woda dobrze wypłukuje składniki ze słomy oraz słoma jest pierwszym zgrubnym filtrem na którym zostaje osad a słomę i tak trzeba zmieniać co 3-4 tygodnie.
 
 
adrian1 
Początkujący


Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 14
Wysłany: 2006-06-19, 09:22   

a wiecie coś na temat ilości worków na jaki akwen?
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-06-19, 09:56   

adrian1 napisał/a:
a wiecie coś na temat ilości worków na jaki akwen?


Myślę że dwa worki powinny wystarczyć na ok 10000 l. Musisz dojść doświadczalnie ile słomy Ci potrzeba. Słomą nie przedawkujesz, tak samo jak z torfem.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2006-06-19, 15:06   

adrian1,
ja na 10000l wrzuciłem 3 worki słomy i dopiero pomogła i glony znikneły ale teraz za to pojawiły się glony nitkowate których nie mogę się pozbyć. :roll:
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
nauritius 
Nowy


Dołączył: 12 Cze 2006
Posty: 3
Wysłany: 2006-07-09, 16:57   

Ja zastosowałem słomę i woda w oczku sie i tak zazieleniła :(
 
 
ibaszr
Nowy


Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1
Wysłany: 2006-07-21, 18:29   

Witam wszystkich!

http://alledrogo.pl/item116...la_sprobuj.htmlhttp://alledrogo.pl/item116...la_sprobuj.html
 
 
Grzegorz 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 200
Skąd: Katowice
Wysłany: 2006-07-22, 12:37   

Słoma jęczmienna pewnie działa tylko,że koszt tej słomy :lol: na alledrogo jest zbyt drogi,
za te pieniądze można by kupić 3 takie worki torfu, który napewno działa. :wink:
 
 
phalina 
Entuzjasta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 13 Maj 2006
Posty: 568
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2006-07-22, 19:13   

No i po co kupować na alledrogo,przecież są żniwa,wystarczy mały wypad za miasto.A swoją drogą moje oczko ma 11000l wody to ile ja musze włożyc tej słomy do oczka Ph mi podskoczylo przez te susze i dolewanie wody wodociagowej mam 8,27 :cry: .Musze szybko działać, kamienie zaczynająmi porastać glonami wygląda to jak mech :evil: .Karasie małe pracują przy nich ale jakoś efektów nie widać.Woda na szczęście jest przezroczysta i lekko żółtawa.Ajuż było tak dobrze Ph bylo 7,12 woda ładna przejrzysta biały piaseczek. :x
_________________
Pozdrawiam Halina

http://picasaweb.google.p...ey=AWzbEMkAb7Y#
 
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2006-07-22, 23:00   

Za zeszycie worka to nie dałbym tyle pieniędzy :P .Phalina na obrastające kamienie najlepszy jest plankton(oczliki,rozwielitki).Popacz na zdjęcie które dodałem z żabą(czyste kamienie tylko kupy po ślimakach :) )Nie mierze ph bo nie widze poczeby.Zawsze dolewam wody do filtra nie do oczka.W filtrze jest ten sam plankton co w oczku + rośliny które pomagają w dojściu wody.I jak najwolniej dolewaj wode kranową.Przykładowo 100l wody dolewam około 3 godziny.
 
 
phalina 
Entuzjasta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 13 Maj 2006
Posty: 568
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2006-07-23, 13:03   

Mam filtr gąbkowy,to nic by mi nie dało.Ale mam założone z boku mini bagienko to może przez nie bym spróbowała lać wodę :?: ciekawa jak by to wyglądało :?: Mam slimaki błotniarki,pracują,żaby mam ale te trawiaste :cry: Dzisiaj trochę czyściłam sama kamienie.
Ciążka praca przy tym oczku :cry: ,ale i przyjemnie jest posiedzieć raniutko o 5 czy 6 z kawką :soczek: :pa:
_________________
Pozdrawiam Halina

http://picasaweb.google.p...ey=AWzbEMkAb7Y#
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny