wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko Boobu
Autor Wiadomość
Boobu 
Początkujący



Dołączyła: 22 Paź 2007
Posty: 18
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-10-26, 18:13   Oczko Boobu



Ostatnio zmieniony przez AurorA 2007-10-26, 23:18, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Boobu 
Początkujący



Dołączyła: 22 Paź 2007
Posty: 18
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-10-26, 18:29   

Upsss :? coś dziwnie to wyszło, ale nareszcie uporałam się z tym Fotosikiem :yahoo:
Oto moje "maleństwo" - 2m3 , głębokość max 70 cm, jak widać z gotowej formy, założone 8 lat temu, a życie, czyli rybki i roślinki są od wiosny tego roku.
- rybki: 4 karasie
- rośliny: kosaciec żółty, lilia wodna, tatarak x2, żabiściek, rdest, pistia kaczeniec
- 2 żabcie
- ślimaki
Ostatnio pojawiły się glony nitkowate, ale tylko na ściankach, woda ma przejrzystość do dna. to narazie tyle :pa:
Pozdrawiam
Kasia
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-26, 18:33   

Boobu napisał/a:
2 żabcie
Kasia te żabcie to ropuchy, przynajmniej ta na zdjęciu, uważaj na forum trzeba rozpoznawać płazy, jak nie to upomnienie ;)
Fajne :good:
Bajbas
PS. Ale od razu widać, że to kobieca ręka je kształtowała :P
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-10-26, 18:37   

Fajne oczko :good: czysta woda :good: piekne rybcie :good:
Tylko ja bym dolał jeszcze troche wody = ale jest swietnie :good:
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
Boobu 
Początkujący



Dołączyła: 22 Paź 2007
Posty: 18
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-10-26, 19:06   

Bajbasku, oczywiście wiem, że ta na fotce to ropucha , takie rzeczy to wiedziałam już w przedszkolu :hehe: , ale ta druga, której fotki nie zrobiłam niestety, bo jest bardziej płochliwa, to z pewnością jest żabką ;)
Z tym poziomem wody to jest tak: /wiedziałam , że jako pierwsze to zauważycie / podczas wkopywania, forma była bardzo starannie wypoziomowana i tak było do czasu, kiedy rosnąca tuż obok wierzba mandżurska swoimi korzeniami nie wypchnęła formy od tej właśnie strony od spodu :-( Niestety wierzba, choć wygląda bardzo malowniczo, rozrasta się coraz bardziej , nie wspominając o lecących z niej liściach :evil: , ale nie mam serca jej wyrąbać :(( Wiem, że nie wygląda to ciekawie,kiedy z jednego brzegu oczka woda sie prawie przelewa, a z przeciwległego jej brakuje :-(
Obawiam się, że korzenie wierzby mogą przedziurawić formę :((
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-10-26, 19:17   

Boobu napisał/a:
Obawiam się, że korzenie wierzby mogą przedziurawić formę

Boobu - mysle ze nie masz sie czym martwic - chyba Pawel pisalł kiedys o tym ze roslina nie bedzie sie trudzila aby przbic uszczelnienie - w twoim wypadku forme \, tylko ominie ja i bedzie rosla dalej ;)
a z drugiej strony chyba nie zdajesz sobie sprawy ile taka forma moze wytrzymac :hehe:
Mialem cos podobnego, tylko ze mniejsze - przerabialem na piaskownice dla siostrzenicy - musialem przedziurawic zeby woda nie stala - bawilem sie z tym kupe czesu, nawet goracy gwozd ( nie chodzi o mi o ten ziobry - zeby nie bylo :hehe: ) nie chcial przejsc, sprawe zalatwil porzadny bosh z rozgrzanym wiertlem - wiec nie masz sie co martwic :P
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2007-10-26, 19:18   

Boobu napisał/a:
Obawiam się, że korzenie wierzby mogą przedziurawić formę


oczko bardzo ładne :brawo:
korzenie wirzby napewno nie przebiją formy , nie musisz się tego obawiać :P
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2007-10-26, 19:19   

Ładne oczko, zadbane a i wołół oczka fajnie, gratukacje :brawo:
 
 
Boobu 
Początkujący



Dołączyła: 22 Paź 2007
Posty: 18
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-10-26, 19:48   

Czyli dziury nie będzie ?! Uff.... :good: Dzięki Wam będę spokojniejsza :)
Gdybym teraz urządzała oczko z pewnością byłoby ono bardzo, bardzo duuuuże, takie mi się zawsze marzyło :roll: Zachwycam się widokiem pięknych, dużych oczek większości z Was :) Prawdziwi pasjonaci :brawo: :brawo: .
W ogrodzie pozostało jeszcze sporo wolnej przestrzeni, więc może kiedyś...?
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-26, 19:49   

Boobu napisał/a:
Bajbasku, ........

czego to nie robi urokliwy awatar, szkoda, że tak nie można w realu :P
a co do wierzby, jeśli to korzenie podnoszą formę to rzeczywiście może się przełamać (nie dosłownie), ale jest to mało prawdopodobne. Może spróbuj zajrzeć pod formę (to da się zrobić) i temat uporządkować (podciąć korzenie, zrobić wylewkę by w przyszłości nie było problemu.
Albo utnij mandżurkę. Gałęzie do gruntu i niedługo masz co wycięłaś. Przyjmuje się bez problemu,
:pa: Bajbas
PS. Nie ściemniaj, że już w przedszkolu odróżniałaś żaby od ropuch :)
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-10-26, 20:02   

Boobu napisał/a:
W ogrodzie pozostało jeszcze sporo wolnej przestrzeni, więc może kiedyś...?

Wiec na co czekasz :hehe: cala zima na przemyslenia a na wiosne szpadel i do pracy :hehe:
Bajbas napisał/a:
Albo utnij mandżurkę. Gałęzie do gruntu i niedługo masz co wycięłaś. Przyjmuje się bez problemu,

To prawda, a jak juz tak zrobisz to radz wsadzic ja w obroze :D widzialem piekne wierzby posadzone w donicach i formowane jak tylko fantazja pozwala :D
Bajbas napisał/a:
jeśli to korzenie podnoszą formę to rzeczywiście może się przełamać (nie dosłownie), ale jest to mało prawdopodobne.

To raczej nie powinno grozic :P wierzba nie bedzie miala takiej sily aby podniesc ponad 2 tonowy ciezar ;)
Bajbas napisał/a:
Może spróbuj zajrzeć pod formę (to da się zrobić) i temat uporządkować (podciąć korzenie, zrobić wylewkę by w przyszłości nie było problemu.

Jak juz sie bawic w takie "porzadki" to ja bym wolal zrobic nowe oko - pracy porownywalnie duzo, a w drugim wypadku bardziej widoczny efekt ;)
pozdrawiam Mateusz :piwko:
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-10-26, 21:27   

Oczko bardzo ładne i zadbane , :good: :brawo: choć mogłabyś posadzić trochę więcej roślin przybrzeżnych bo o o ile się nie mylę to w formie masz dookoła płytką półkę i można ją wykorzystać :P
Boobu napisał/a:
W ogrodzie pozostało jeszcze sporo wolnej przestrzeni, więc może kiedyś...?
Najlepiej już na wiosnę :hehe: a stare oczko możesz wykorzystać jako filtr ( tak jak ma Killer lub Samuraj ) i połączyć je z nowym dużym oczkiem :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-26, 22:26   

Boobu napisał/a:
Czyli dziury nie będzie

Kasia to są dwie różne rzeczy - przedziurawienie formy (nie wchodzi w grę), a podniesienie oczka - widziałem fundamenty domów podnoszone/rozsadzane przez korzenie wielki drzew.
Powiem szczerze, gdybym miał obstawiać, to bym powiedział, że forma leży krzywo, ponieważ było coś sknocone podczas roboty i ziemia siadła. Ale skoro Ty twierdzisz, że to korzenie wierzby to trzeba Ci wierzyć. Jeśli tak to mogą na skorupie powstać naprężenia (np. jeśli byłaby z laminatu, ale Twoja chyba nie jest), a w ich następstwie mikroszczeliny.
Sądzę, że spokojne jej wyjęcie na wiosnę, posadowienie np. na chudym betonie dałoby Ci równą powierzchnię wody. Jej brak bardzo psuje wygląd.
Ale można też zaszaleć, podnieść wyżej (niedużo, u mnie to jest 3-5 cm) i zrobić drugie oko, plus połączenie w formie czegoś jak strumyk. Fajna rzecz.
Pozdrawiam, Bajbas
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-10-26, 23:21   

Fajnie to wygląda, do tej rynny w koło dodałbym jakieś niskie roślinki typu kaczeńce, niezapominajki.
Jaka to lilia?
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-10-27, 08:47   

Boobu napisał/a:
Czyli dziury nie będzie ?! Uff.... :good: Dzięki Wam będę spokojniejsza :)
Gdybym teraz urządzała oczko z pewnością byłoby ono bardzo, bardzo duuuuże, takie mi się zawsze marzyło :roll: Zachwycam się widokiem pięknych, dużych oczek większości z Was :) Prawdziwi pasjonaci :brawo: :brawo: .
W ogrodzie pozostało jeszcze sporo wolnej przestrzeni, więc może kiedyś...?
Małe jest piękne.bardzo mi się podoba i jak widac na zdjęciu,plazom tez odpowiada.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny