wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: samuraj
2008-05-08, 16:01
oczko wodne-romulus
Autor Wiadomość
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-23, 12:25   

AurorA napisał/a:
żółta z czerwoną

to kwestia gustu, dla mnie zbyt landrynkowo. Natomiast białe z żółtymi, cytrynowymi bardzo mi się podobają.
Ale jak pisał Paweł punkt wyjścia głębokości sadzenia.
Co do wierzb, ja mam cztery i wszystkie blisko wody - taki ich urok, że komponują się z wodą, ale ja mam siatkobeton, dlatego nie muszę się przejmować korzeniami i odkurzacz, więc nie przejmuje się liśćmi.
Pozdrawiam, Bajbas
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-23, 14:42   

AurorA napisał/a:
Ładnie prezentują sie rosnące obok siebie biała z czerwoną lub żółta z czerwoną.

Arku, Ty tak specjalnie, z okazji wyborów i wotum zaufania dla nowego rządu, dobierasz kolory. Oba zestawy takie bardziej patriotyczne, :-D
Pierwszy patriotyzm narodowy, drugi patriotyzm lokalny, Warszawski. ;)
Ot, takie skojarzenie. :)
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-11-23, 17:26   

Nie no o polityce to mi nawet przez myśl nie przeszło, po prostu takie są moje upodobania. Ale zgodzę sie z Bajbasem -każdy może mieć inny gust, a nich sie dyskutuje. Lilie są tak ładnymi roślinami, że każde zestawienie powinno zachwycać. Osobiście bym unikał łączenia różowej z żółtą, ale jak wspomniałem wyżej de gustibus et coloribus non est disputandum.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
romulus 
Początkujący


Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 33
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 2007-11-26, 10:53   

:hehe: świetnie ze tak na wesoło ten temat trakujecie :yahoo: (nie tak jak temat Doliny Rospudy)wielkie dzięki za te rady :piwko:
_________________
pozdrawiam Roman
 
 
 
romulus 
Początkujący


Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 33
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 2007-12-03, 18:47   

:) Serdecznie wszystkich witam :soczek: Korzystając z pomysłu Huberta i nie tylko chciałbym założyć traszkarium w tej przegrodzie po prawej stronie co o tym sądzicie :?:
_________________
pozdrawiam Roman
 
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-04, 13:45   

romulus napisał/a:
chciałbym założyć traszkarium w tej przegrodzie po prawej stronie co o tym sądzicie

ja też u siebie chciałem, ale traszki nie chciały :(
Generalnie taka strefa sprzyja różnym płazom, więc może im się spodoba. Ja też ciągle liczę na to.
Pozdrawiam, Bajbas
 
 
Łuki18 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 254
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-12-05, 20:26   

romulus, jak narazie idzie ci świetnie....
 
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-12-05, 20:55   

Płazy na pewno przyjdą,jesli nie traszki,to zaby i ropuchy,przynajmniej w okresie godów.
 
 
romulus 
Początkujący


Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 33
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 2007-12-13, 21:43   

:roll: witam serdecznie chciałbym zbudować filtr glebowy pompując wodę na nasyp po prawej stronie a tam spływałby wolno strumieniem do oczka czytając posty jest tam mowa o zastosowaiu pompy kaskada 3600 (moc 60W-ta pompa musiałaby chodzić naokrogło przez cały czas wyłączjąc zimę) myślę że to są duże koszty :bum: Czy nie można zastosować innej o dużo mniejszej mocy,może fontannową PO001
_________________
pozdrawiam Roman
 
 
 
emilek7 
Początkujący


Dołączył: 09 Wrz 2007
Posty: 49
Skąd: kalwaria zeb
Wysłany: 2007-12-13, 21:46   

super planek na ocio "D"D zazdroszcze takiego duzego oczka :D :D :) :) :-D :-D :brawo: :brawo: :brawo:
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-12-13, 22:10   

romulus, obawiam się że PO001 do rozmiarów twojego oczka będzie za mała to tylko 2000l/h (30W) jak już koniecznie chcesz coś przyoszczędzić to proponuję Aquael PFN 3500
wydajność: 3300 l/h, moc: 40 W :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-12-14, 00:51   

JAREK G napisał/a:
romulus, obawiam się że PO001 do rozmiarów twojego oczka będzie za mała to tylko 2000l/h (30W) jak już koniecznie chcesz coś przyoszczędzić to proponuję Aquael PFN 3500
wydajność: 3300 l/h, moc: 40 W :)


A na jakiej wysokości ta wydajność. Producenci podają na metryczkach wydajność max. pompy na wysokości .... 0,00 m, tzn. na wylocie z pompy. Ja mam pompę o wydajności 7800l/h przy przewyższeniu 0,0m a już na 2 metrach ta wydjność wynosi 5100l/h.
romulus do tego co chcesz zrobić to powinieneś mieć pompę o wydajności co najmniej 6000 - 7000l/h Na wysokości ok 1m spadnie Ci wydajność do 5100 - 6100l/h przy Φ 30 mm. Dojdzie do tego jeszcze długość rury zasilającej strumień i jej zagięcia na łukach. Tak że w efekcie będziesz miał ok 4000 - 5000l/h. Ta wydajność powinna wystarczyć do wypełnienia strumienia i spowodowania, że będzie pluskał na kamieniach. Oczywiście, taki efekt jest uzależniony też od szerokości i głębokości strumienia, bo od tego jest zależna szybkość przepływu w strumieniu. Aby strumień pluskał, musi płynąć co najmniej z prędkością 40cm/sek.
TUTAJ dokładniej to wyjaśniam.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
Ostatnio zmieniony przez AurorA 2007-12-14, 01:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
romulus 
Początkujący


Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 33
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 2007-12-14, 15:27   

:piwko: dziękuje Pawle za wyczerpującą odpowiedż. :roll: Ale z racji tego ze mogę być na "działce"dwa razy w miesiącu chcałbym czy też mam takie plany aby był tam filtr korzeniowo-glebowy to nie musi byc strumyk woda powinna jak najwolniej płynać-prawda?
Myśle że wysokośc podawania wody do małego zbiornika(jak w twojej kaskadzie) to około1,20m a tam spływałaby wąskim korytem około 0,5m w dół(koło traw).Dlatego chcałby aby pompa pracowała przez cały czas,ale też chciałbym ponieś jak najmniejsze koszty zużycia energii.Jarku tobie tez dzięki :piwko:
_________________
pozdrawiam Roman
 
 
 
romulus 
Początkujący


Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 33
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 2008-02-24, 18:50   

:-D Witam wszystkich z waszych postów wynika że wiosna tuż tuż czas myśleć o mym oczku kupiłem płachte folii ergis o wymiarach 8*12m jest zwinięta w rulonie wysokości 2m waży około 100kg i teraz dylemat jak to rozłożyć :?: :crazy: .Miejsca za dużo nie mam aby to rozłożyć na równej płaszczyżnie.
_________________
pozdrawiam Roman
 
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2008-02-24, 19:01   

Kiedy "fachman" od oczek robił stawik znajomym rozkładał on folie na 24h na trawie, aby sie rozgrzała i rozprostowała, następnie składał jakoś w koperte i wnosił w 4 osoby do wykopu i rozkładał.
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny