wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko pawlus999
Autor Wiadomość
pawlus999 
Początkujący


Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 34
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2007-10-04, 08:46   Oczko pawlus999

Witam wszystkich.
Oczko zostało stworzone około dwa tygodnie temu. Jest jeszczew nie dokończone dlatego proszę o sugestie.
Wykonane z folii 1mm, pojemność około 3000 litrów, w najgłębszym miejscu około 1,4m.
Rośliny posadzone te które miałem dostępne:
8 szt kosańca
2 szt pałki
5 szt grążeli
1 szt grzybieńczyka
moczarka, rogatek
Roślin oczywiście trzeba dosadzić, lecz chyba na wiosne bo teraz nie ma wyboru, oczywiście zakryć reszte folii. Pracuje pompa PFN1500, na razie tłoczy wode przez gąbke i kwaśny torf, ta rura która wychodzi z filtra ma być ucięta i zrobiona malutka kaskada na skalniaku. Co do obsady mam 6 szt karasi, pływają w "eksperymentalnym" oczku, przezimują w piwnicy, zostaną wpuszczone na wiosne.
 
 
Pawlak 
Oczkomaniak



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 852
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2007-10-04, 08:58   

oczko zapowiada się extra :victory: przy takiej głębokości nie musisz wyciągać rybek ,wystarczy że będzie jakaś przerębla :) możesz w tym roku jeszcze zamówić lilie wodne (zresztą inne rośliny też) od AurorA (jest przecena) zakorzenią się ładnie a wiosną zasypią oczko liściami
_________________
https://wizjonerbezwizji.blogspot.com/ Mój Blog osobisty.
http://ogrodwodny.blogspot.com/ Mój blog o oczkach wodnych.
 
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-10-04, 09:00   

zapowiada sie ciekawie :) jak dokończysz skalniak i kaskadę to będzie ok,
zastanawia mnie ten płotek w około czemu on ma służyć :P ,na twoim miejscu posadził bym sporo roślin na brzegach przy oczku np. jakieś trawy wysokie ,czy tojeść kropkowaną wybór jest duży a efekt będzie o wiele lepszy no i roślinki do oka dużo więcej :P
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
pawlus999 
Początkujący


Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 34
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2007-10-04, 09:17   

Płotek ma służyć bezpieczeństwu-3 letnie dziecko. Roślin będzie więcej, ale z zakupem teraz jest problem, a te które są to z naturalnych zbiorników. Więcej pewno na wiosne.
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2007-10-04, 09:56   

jak stwierdził Marek zapowiada się ciekawie , jeśli masz możliwość kup więcej roślin (w sklepie Arka-Admiinistratora forum jest wyprzedaż) , teraz jest bardzo dobra pora na sadzenie roślin , zamiast 5szt grążeli (trochę dużo jak na 3ooo litrów) zaopatrz się w lilie mają o wiele ładniejsze kwiaty :)
płotek będzie mniej rzucać się w oczy jeśli posadzisz jakieś pnącze które go zasłoni
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-10-04, 10:00   

pawlus999 napisał/a:
te które są to z naturalnych zbiorników.

to dołóż jeszcze ich ;) ,a z tym płotkiem to nie wiem czy i tak zda egzamin,przed maluchem świat stoi otworem więc jak się nie będzie go pilnować to i płotek nie pomorze :-(
do mnie przychodzą czasem dzieci szwagra i nawet na moment nie są spuszczane z oka bo nigdy nie wiadomo co może im do głowy wpaść :P
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
pawlus999 
Początkujący


Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 34
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2007-10-04, 10:07   

Właśnie dlatego pytałem w dziale Rośliny kiedy lepiej sadzić. Byłem wczoraj w Rzeszowie, lecz wyboru nie ma żadnego. Pomyślę pewnie nad sklepem Arka. A co do płotku, ma 60 cm wysokości, może choć troche ochroni. Przed nami zima a na wiosne już o rok starsze i mądrzejsze.
Pozdrawiam
 
 
jakja 
Entuzjasta
Na razie bez oczka



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 772
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-10-04, 10:50   

Oko zapowiada się świetnie. Co to za przechowalnia ryb? Lepiej przenieś je do glównego oczka; dadzą sobie radę. Grążela - jw. - wywal: jest bardzo ekspansywny, klącze może mieć 10cm grubości.
pawlus999 napisał/a:
na wiosne już o rok starsze i mądrzejsze.
- naiwny! 4-latek to dopiero ciekaw świata... :-) No i dawaj foty na bieżąco. Milo jest obserwować zmiany...
_________________
Pozdrawiam - Jacek
 
 
 
pawlus999 
Początkujący


Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 34
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2007-10-04, 11:09   

Przechowalnia-wiosną zobaczyłem u znajomego małe oczko, spodobało mi się, rydel godzina roboty, folia budowlana-jest oczko. Po dwóch tygodniach woda zielona-co robić ryb nie widać. Znalazłem to forum, kwaśny torf i po trzech tygodniach woda przejrzysta. Rośliny się przez lato rozrosły, ryby też leczjest trochę inwazja glonów nitkowych. Póżniej decyzja większe oczko, bo to było z tyłu ogrodu, między drzewami. Miało być kopane na wiosne, ale stwierdziliśmy z żoną że lepiej w jesieni, bo wiosną niczym ziemia obeschnie to będzie maj. a tak to od razu wegetacja ruszy pełną parą.
I tak powstało, a w tamtym jest zbyt płytko aby zimowały, 800 litrów 50 cm głębokości.
Do tego troche boje sie wpuścic na zime, świeża woda, młode oczko.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-10-04, 18:59   

pawlus999 napisał/a:
a w tamtym jest zbyt płytko aby zimowały, 800 litrów 50 cm głębokości.
Do tego troche boje sie wpuścic na zime, świeża woda, młode oczko.
Trzy tygodnie to już nie jest świeża woda i nie masz się czego bać :) jak zrobisz to powoli żeby temperatura wody była podobna ( w zasadzie jak oba zbiorniki są na dworze to nie powinno być dużej różnicy ) ryby spokojnie przy głębokości 1,4m mogą zimować w oczku :-D A oczko bez lilii to tylko "prawie" oczko a wiemy że prawie robi wielka różnicę :hehe: dlatego nie masz się co zastanawiać i czekać do wiosny tylko kupić teraz lilię tym bardziej że za te same pieniądze będziesz miał u Arka zamiast jednej dwie sztuki :P Oczko bardzo ładne :good:
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2007-10-05, 06:22   

masz okazje kupic rosliny duzo taniej
Szymek ma promocje
http://www.rosliny-wodne.pl
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
pawlus999 
Początkujący


Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 34
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2007-10-12, 08:33   

Witam
No i powstała mała kaskada.
 
 
Pawlak 
Oczkomaniak



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 852
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2007-10-12, 09:22   

ale fajna :) jak masz umocowane te płyty? boję sie że mogą się osunąć
_________________
https://wizjonerbezwizji.blogspot.com/ Mój Blog osobisty.
http://ogrodwodny.blogspot.com/ Mój blog o oczkach wodnych.
 
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2007-10-12, 11:26   

Bardzo ładna kaskada, podoba mi się :good: Co to jest za materiał? Jakieś łupki? Ile za nie płaciłeś? Można takie w necie kupić?
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-10-12, 23:09   wizyta u pawlus999

dziś zaglądnąłem do naszego kolegi z forum niestety nie udało mi się go spotkać :-( ale mam nie daleko i on do mnie więc myślę że jeszcze nadrobimy ,za zgodą właściciela pstryknąłem parę fotek oka
zaraz po przyjeździe rzucił mi się w oczy ogromny miskant, ale niestety u sąsiada rośnie za płotem :P Pawłowi poleciłem go, aby zdobył sadzonki i posadził nad okiem


na pierwszym planie skalniak wrzosowy bardzo fajny, a za nim oko w oddali


i parę fotek z oka Pawła


jak na razie oczko nowe wymaga czasu i małych przeróbek ;) a później masa roślin i będzie jak moje :hehe: na ile będę w stanie to pomogę koledze w przeróbkach i zasiedlaniu roślinami oka :) acha zapomniałem o moich sztandarowych żółtobrzeżkach pewnie też dotrą do niego :hehe:
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny