wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2007-09-25, 22:33
Staw /oczko w holu
Autor Wiadomość
Monia333 
Początkujący



Dołączyła: 02 Sty 2010
Posty: 10
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2010-01-07, 13:37   

jakja napisał/a:
Ale tu występują glony na dnie... Może glonojady ze 3 szt?


Ja też miałam problem z glonami. Początkowo zielona woda od słońca, później zielone gluty :-(
moim zdaniem najlepszym i naturalnym sposobem na zieloną wodę jest tołpyga (ryba). Jest ona żywym, pływającym filtrem idealnym do zielonej wody. U mnie 7 młodych sztuk zdało egzamin a mam oczko bardzo duże i naturalne. Natomiast glonojady są bardziej do akwarium i bez przykrycia mogą łatwo wyskoczyć lub wyjść ze zbiornika :)

[ Dodano: 2010-01-07, 13:41 ]
jakja napisał/a:
Mam zagospodarować staw/oczko w firmie: jest w holu hotelowym. Pow. ok. 35-40m2, glęb. 25-30cm. Woda jest podawana na ścianę wys. ok. 4-5m, skąd powoli ścieka. Chcę zamontować jakąś UV-kę oraz filtr AquaEl'a - MAX (do 5m3 pojemności oczka), napowietrzacz Atmana 5000 z 6-ma kamieniami. Jakie ryby mogą w tych warunkach plywać? Warto karasie? Czy same karpie? A może inne, byle ozdobne i niezbyt wymagające. Zadalem pytanie jw na priva, ale może cale audytorium się wypowie



Karasie ozdobne nie są wymagające i są bardzo ładne, moim zdanie nawet ładniejsze od karpi, zwłaszcza shubunkiny :roll: zobaczcie fotkę
http://www.aqua4you.de/im...PEgkHpWb1rZ.jpg
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
_________________
Czym jest życie bez ryzyka...
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-01-07, 14:49   

Monia333, temat dotyczy oczka w pomieszczeniu, tam tołpyga sie nie nadaje , zresztą do oczka też nie.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Monia333 
Początkujący



Dołączyła: 02 Sty 2010
Posty: 10
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 2010-01-07, 14:52   

jeżeli oczko jest duże to się nadaje
_________________
Czym jest życie bez ryzyka...
 
 
alibaba 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 450
Skąd: Myślenice
Wysłany: 2010-01-07, 16:35   

Monia333 napisał/a:
bez przykrycia mogą łatwo wyskoczyć lub wyjść ze zbiornika


No wskoczyć to może jakby sie bardzo postarały ;) to może by im sie udało :P
Ale wyjść to nie wyjdą :P No hyba że jest jakaś odmiana z nogami której nie znam, ale to już niech sie Hubert jako ekspert wpowie :)
_________________
moje Akwarium roślinne
 
 
 
Bolekso 
Hobbysta


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 06 Gru 2008
Posty: 301
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2010-01-08, 00:58   Oczko w holu

Podałeś nieco zbyt mało informacji by wypowiedziać sią jeddnoznacznie.Wydaje sie że najtrafniejsze uwagi napisał AurorA i Paweł. W palmiarni poznańskiej jest nieco podobne oczko ze ścianą murowaną z kamieni w tle po której spływa woda.Jest jednak głębsze i woda jest cieplejsza.Bardzo trudno zrobić tam zdjęcie,jest ciemno i nie można się oddalić.Wielkość podobna a obsada potężnych karpi i karasi niesamowita (zbyt duża,ryba na rybie). Jest tak od lat i zbiornik wzbudza ogromne zainteresowanie.W twoim przypadku najlepiej pięknie dobrane i wielkie karasie ew. próba z koi.Potrzebna jest super filtracja biologiczna i mechaniczna. Woda musi być idealnie czysta.Ściana w tle jest obficie porośnięta roślinami, dominuje zielistka ,paprocie i coś tam jeszcze.W wodzie nie ma żadnych roślin. Ty jedna możesz spróbowac jakiś kęp w pojemnikach a jeśli możliwe to jakieś donice na brzegach.Rośliny można hodować poza holem i okresowo podmieniać.Na temat doboru roślin się nie wypowiadam bo trzeba by dokładnie znać wszelkie warunki.Dołączam jedno zdjęcie ryb które zrobiłem i link do cudzego zdjęcia.


Zyczę sukcesu i pozdrawiam ! Bolek
http://www.fotosik.pl/pok...3877058c1d.html

[ Dodano: 2010-01-08, 08:35 ]
Pomylięm nazwy, dominująca roślina na mokrej ścianie to trzykrotka zielona a nie zielistka.
Przepraszam, Bolek
_________________
Murowane 3 m³. 4,5 m². Filtr,lampa UV + żabi dołek 1,5 m ³ bez żadnych urządzeń.
Karasie i orfy.
Ostatnio zmieniony przez Pawel Woynowski 2010-01-09, 00:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
złota rybka 
Uczestnik



Dołączyła: 29 Gru 2009
Posty: 65
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2010-02-24, 15:37   

Jak ciepło w pomieszczeniu to może gupiki?
 
 
Micek 
Nowy


Dołączył: 09 Sie 2018
Posty: 2
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-09-13, 18:58   

A ja mam pytanie techniczne do tego typu oczka - jest to wielka powierzchnia parowania, czy nie powoduje to problemów z nadmierną wilgocią w pomieszczeniu? Zapewne potrzeba dodatkowe urządzenia zmniejszające wilgoć w pomieszczeniu. Mam takie marzenie, że kiedyś w domu będę miał oczko z amazońskimi potworkami typu sum czerwonoogonowy :)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny