wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2007-09-25, 23:33
Staw /oczko w holu
Autor Wiadomość
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-09-25, 22:56   

anubiasy, microzorium, wąkrotkę, ale jak pisałem trzeba dokładnie znać wszystkie parametry i taki projekt to niełatwe zadanie.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-09-26, 08:35   

Jeżeli oczko jest w pomieszcaeniu zamkniętym to w zasadzie nie ma żadnych ograniczeń,Mogą być typowe ryby oczkowe ,albo efektowne duze pielęgnice.np,pawiooka.Niedawno widziałem w Palmiarni Gliwickiej taki zbiornik z piraniami.Wzbudzał on ogromne zainteresowanie zwiedzających,więc może to interesująca propozycja dla zbiornika w miejscu publicznym.
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-09-26, 12:26   

Cytat:
Jeżeli oczko jest w pomieszcaeniu zamkniętym to w zasadzie nie ma żadnych ograniczeń,Mogą być typowe ryby oczkowe ,albo efektowne duze pielęgnice.np,pawiooka.Niedawno widziałem w Palmiarni Gliwickiej taki zbiornik z piraniami.Wzbudzał on ogromne zainteresowanie zwiedzających,więc może to interesująca propozycja dla zbiornika w miejscu publicznym.

Przeczytaj jeszcze raz pierwszy post i zwróć uwagę na głębokość.

Ryby akwariowe nadają się do akwariów, patrzy się na nie z boku. Do oczek i basenów raczej typowe ryby oczkowe (karpie karasie itp). Co wam po rybach które mająz wykle ciemne grzbiety??
 
 
jakja 
Entuzjasta
Na razie bez oczka



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 772
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-26, 12:30   

Parametry wody zbadam i podam. Temp. spada do +10st.
_________________
Pozdrawiam - Jacek
 
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-09-26, 15:15   

Tak jak napisał Kaef nie ma co pakowac zadnych ryb akwariowych, po pierwsze i najwazniejsze nie zapewni sie im tam odpowiednich warunkow,
ja zreszta jak juz wyzej napisane proponowalbym welony, najlepiej cale stadko,
no i dalej upieram sie przy zółwiu :hehe:
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-09-26, 15:28   

Żółw niestety zabije i zje welony :/
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-09-26, 16:54   

Kaef napisał/a:
Żółw niestety zabije i zje welony :/

Ja bym sie klócił, oczko jest dos duze, wiec welony mialy by gdzie uciekac, a dla zolwia mozna by było zrobic jakas zagrodke ;)
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-09-26, 17:14   

No z zagrodą miał by już mniejsze szanse na dorwanie welona :D Ale też były by potrzebne lampy grzewcze, konkretna filtracja itp.
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-09-26, 17:19   

oczywiscie, ze to juz doswietlanie + filtracja, no ale wiesz aby był efekt potrzebne sa i wydatki i poswiecenia :hehe:
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-09-26, 18:48   

Welony tociekawa propozycja.Ogromna róznorodność kształtów i ubarwienia ryb.Mozna polączyc różne odmiany;taki zbiornik na pewno byłby efektowny.ponadto nie wymagalby dodatkowego ogrzewania.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-09-26, 22:18   

Przy temperaturze 10 stopni może być problem z roślinami. Można spróbować z grążelami, wywłóczniki i moczarka kanadyjska, może zdrojek no i obowiązkowo papirusy. Co do ryb proponuje się skupić na karasiach - powinny przeżyć praktycznie wszystkie odmiany, a jest tu taki ogrom kolorów i kształtów że będzie to wyglądać ciekawie.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
pablo87 
Początkujący


Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 27
Wysłany: 2008-02-10, 12:50   

Witam a ja mam taką mała prośbę czy mogłby ktos wrzucic zdjęcie tego jak to wygląda ?? Bo mój brat w domu chce zrobic sobie coś takiego tylko oczywiście o mniejszych wymiarach. I chciałby zobaczyc jak cos takiego można zrobic. Z góry bardzo dziękuje i Pozdrawiam :)
 
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-02-10, 13:09   

niestety nie mam zdjęcia,ale widziałem coś takiego w jednym urzędzie na holu.Wykorzystano typową gotową formę do oczek .Na zewnątrz była obudowa/murek/,przestrzeń między obudową a formą wypełniono ziemią.Zastosowano rośliny doniczkowe,i naprawdę fajnie to wyglądało.Ale chyba nie miał kto o to dbać,bo aranżacja ta już nie istnieje,Obecnie w tym miejscu jest kompozycja z kamieni i sztucznych roślin.Obrzydliwa,ale nie wymaga pracy...
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-23, 20:39   

jakja napisał/a:
Glony występują na pow. ok. 15m2. To co je zje? Czy napowietrzacz pomoże? chyba nie... Rosliny może jakieś akwariowe?


Sam napowietrzacz nie wiele da, a wręcz odwrotnie, glony lubią dobrze napowietrzoną wodę. Optował bym raczej za dobrym filtrem biologicznym.
A co do roślin, myślałeś o ciborze papirusowej (Cyperus papyrus), lub jej odmianom, które posadzone w wodzie będą ja oczyszczały z azotanów. Powinny poza tym ładnie się komponować z tą ścianą po której spływa woda. Na samej ścianie jako dekorację, powiesił bym kilka pojemników z np. paprociami np: płaskla łosioroga (Platycerium bifurcatum), jest zimozielona "posadzona" na kawałkach gałęzi obwiniętych suchym mchem, ładnie by się prezentowała na tej ścianie, lubi wilgoć i półcień, lub paprotka zwyczajna (Polypodium vulgare) lub jej odmiana (Polypodium vulgare 'Cornubiense'), obie są zimozielone i dekoracyjne, lubią również półcień i wilgoć.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-11, 10:09   

Może te fotki zainspirują Cię. To kaskada z oczkiem w restauracji Stary Młyn.



Całość wykonana z piaskowca na foli PVC położonej pod kamieniami.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny