wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Bioklar - filtry do dużych stawów
Autor Wiadomość
Pka93 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 16
Skąd: Kielce
Wysłany: 2009-06-07, 12:05   

Filtr to jedno rośliny drugie.Poczytaj na forum jest wszystko(mam na myśli obsadę roślin sposoby na glony).Przy tak dużym oczku musisz mieć roślin dużo.Pomyśl nad filtrem głęboko korzeniowym.Samym filtrem równowagi biologicznej raczej nie uzyskasz. Co do filtra to nie wiem niestety.Podaj jakieś info czy masz jakieś roślinki i jakie rybki masz.
 
 
 
andrzej3315 
Nowy



Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 2
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-06-07, 13:49   FILTR BIOklar - 3 KOMORY - poj. 250L

co do ryb to sa jakies karasie kolorowe wielkosci okolo 15 cm
rosliny to mam takie 4 Lilie wodne i dwie Rdestnice pływające i troche trawy rosliny jeszcze kompletuje bedzie ich wiecej
Filtr wole kupic gotowy dlatego napisalem czy ktos ma cos takiego i czy sie sprawdza bo to co mialem do tej pory to szkoda gadac wiec teraz wole kupic raz a cos kakretnego :yess:

Zanim założysz temat to czytaj forum i sprawdź czy nie ma już takiego :evil:
Ostatnio zmieniony przez JAREK G 2009-06-07, 14:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
lepi 
Bywalec



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 186
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-06-07, 19:53   Re: FILTR BIOklar - 3 KOMORY - poj. 250L

andrzej3315 napisał/a:
Witam wszystkich serdecznie na forum jestem nowy i chce sie doradzic wzgledem FILTR BIOklar - 3 KOMORY - poj. 250L planuje go zakupic i mam pytanie czy jest wart zachodu ?
oczko ma okolo 15 000 L i plywa w nim okolo 30 rybek
Pozdrawiam :yess:


Rybek jest 30 ... teraz. Ja "bieżące" oczko zaczynałem z 3 karasiami, teraz takich po 15 cm i większych jest ... 150+.

Zatem, do zarybionego 15 m3 to bioklar 30 a nie 15 i to w układzie z UV. Dlaczego nie 15? - popatrz na max przepływ przez filtr...

Z tego co pisał AurorA, to od tego roku jest gwarancja czystej wody...

lepi
 
 
lepi 
Bywalec



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 186
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-07-22, 15:32   

Kontynuując kwestię "testowania" filtra bioklar, zwłaszcza w kontekście ostatnich upałów...

W układzie z lampą UV jest wystarczająco skuteczny - patrz zdjęcie.
Nadal czyści się wygodnie - jakieś 10 dni temu czyściłem trzecią komorę (aquarock), bo była ostro zawalona, ale to jeszcze z wiosny, pierwszą komorę, przy dużym zarybieniu i intensywnym karmieniu w środku sezonu wypada czyścić co miesiąc (na początku co dwa tygodnie). W każdym bądź razie zdecydowanie nie należy dopuszczać, aby komora szczotek wyglądała jak na zdjęciu - patrz post z 2009-04-21, 20:14.

Co do zdjęcia poniżej - tam gdzie karaś czesze dno, jest w tej chwili 140 cm, może ciut więcej. Jasna "plama" na dnie na prawo od donicy jest widoczna przez około 2m wody.

Jak widać woda nie jest perfekcyjna, ale nie sądzę, że w ogóle można ją doprowadzić do takiego stanu, aby wyglądała jak kranówka, przy takim zarybieniu i intensywności karmienia - szacuję, ilość rybek na 140-160 sztuk (90% to karasie), co przy takich a nie innych wymiarach rybek i objętości zbiornika daje gęstość zarybienia w granicach 140 - 160 cm ryby / 1 m3 oczka, a to dużo... Co do karmienia - codziennie idzie sporo jakieś 1,5 litra karmy pływającej (jak nie więcej) i około 0,3 litra karmy tonącej.

Dla mnie uzyskany wynik jest zadowalający, a co ważne - od 18 maja 2009 czyli bodaj piątego dnia po włączeniu lampy UV stan wody jest stabilny, albo raczej nie pogarsza się, bo wydaje mi się, że wręcz przeciwnie - ciągle się poprawia...

Zanieczyszczenia widać dobrze w nocy, przy włączonym oświetleniu podwodnym - tabuny rybek grzebiących gdzie się da starają się zmącić spokój mego ducha ;) , ale póki co nie dają rady... :good:



lepi
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-09-13, 02:28   

w końcu znalazłem czas by wprowadzić do oferty sklepu
Bioklar - filtry do dużych stawów
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
lepi 
Bywalec



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 186
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-04-08, 22:06   

AurorA napisał/a:
w końcu znalazłem czas by wprowadzić do oferty sklepu
Bioklar - filtry do dużych stawów

ciekawym, czy przybyło użytkowników fltrów Bioklar.

Nasz znów chodzi (od soboty 3 kwietnia 2010) w układzie z lampami UV

Teraz filtr pracuje oczywiście tylko jako mechaniczny, ba - w tej chwili tylko szczotki są w filtrze - komora druga i trzecia są puste...

układ działa. z hiperzielonej zupy (widoczność 0 cm - piękna, głeboka zieleń) zaczyna się wyłaniać małe conieco - na głębokości 25-30 cm widać kolorowe plamki tych, co przetrwały armageddon, teraz będzie (już się zaczął) postep geometryczy - za dwa tygodnie spodziewam się dostatecznej widoczności w strefie i płytkiej, i średniej. W maksimum 4-5 tygodni od startu - spodziewam się, że będzie czysto do dna - 150 cm, a zaznaczam - znów startuję od gęstej szczawiowej - to nie to co u Jarka - Jarek zimą ma taką wodę, jaką ja mam latem... Sądzę, że przyczyną jest żyzna, ogrodowa ziemia w n-donicach, ale to inna historia - w końcu temat dotyczy bioklar, więc nie tu o tym pisać...
Wyczyszczenie sztotek planuje na weekend za tydzień - wtedy ładuję dwie kolejne komory - mata japońska i aquarock.
 
 
olenka 
Bywalec



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Sty 2008
Posty: 177
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2010-04-08, 23:24   

Bardzo się ciesze , że został poruszony temat dużych filtrów ponieważ mam z tym spory problem.Od 2 czy 3 lat posiadam 3 duże filtry bez zawartości (2 filtry i jedna wirówka ) i nie mam pomysłu jak to podłączyć albo włączyć w już istniejący system .Może znalazłoby się paru fachowców i pomogło mi z tymi pudłami.? :-D
_________________
pozdrawiam Ola
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-04-08, 23:54   

lepi napisał/a:
Teraz filtr pracuje oczywiście tylko jako mechaniczny, ba - w tej chwili tylko szczotki są w filtrze - komora druga i trzecia są puste


a czemu nie dałeś od razu filtracji biologicznej - woda jest już dość
ciepła

lepi napisał/a:
Sądzę, że przyczyną jest żyzna, ogrodowa ziemia w n-donicach

a ja uważam ze to nie od tego- mam takie zbiorniki gdzie więcej żyznej ziemi niż wody i woda czysta ale ja mam tylko rośliny. Kłopoty z czystością to ryby.

lepi napisał/a:
ciekawym, czy przybyło użytkowników filtrów Bioklar.


chętnych nie ma zbyt wielu, ale trochę się sprzedaje. niedawno jeden trafił nawet do Twojego miasta.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2010-04-09, 20:22   

AurorA napisał/a:
a czemu nie dałeś od razu filtracji biologicznej - woda jest już dość
ciepła
Lepi, chyba nie chciał zapchać od razu złoża biologicznego i chce najpierw trochę oczyścić wodę mechanicznie
olenka napisał/a:
Może znalazłoby się paru fachowców i pomogło mi z tymi pudłami.?
Ola to Ty tych filtrów jeszcze nie uruchomiłaś :-o Takie bogactwo masz i trzymasz w "szafie" , a trzeba było mi je odstąpić ;) Niestety za daleko mam do Ciebie , ale o ile dobrze pamiętam to są trochę zdekompletowane i co prawda każdy innej wielkości, ale jak je wypoziomować to na pewno da się to uruchomić. Pierwszy to vortex i tam nic nie wkładasz , tylko sama woda :P W następnym na prętach wieszasz szczotki , dalej możesz dać matę japońską, albo kokosową a na końcu złoże biologiczne chyba najlepiej ceramikę, albo pierścienie Białeckiego. Daj jakieś fotki w swojej galerii do jakiego systemu chcesz to włączyć
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
lepi 
Bywalec



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 186
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-05-05, 12:25   

JAREK G napisał/a:
Lepi, chyba nie chciał zapchać od razu złoża biologicznego i chce najpierw trochę oczyścić wodę mechanicznie

Tak jest!

Mój filtr znów chodzi, tym razem od 16 kwietnia.
Tak jak w poprzednim roku na początek nie wsadziłem glinki, żeby jej nie "zapychać", bo w chwili startu filtra woda wyglądała jak zupa szczawiowa (przejrzystość była rzędu 10-15 cm).
Filtr zasilam aktualnie tylko jedną pompą (Qmax 14500 l/h, efektywnie 1/3 Qmax).
Pracuje też "tylko" jedna UV-ka (2 x 36W).
Zatem, filtracja idzie na "pół gwizdka", ale i tak od kilku dni woda to "kryształ".

20 kwietnia byłem na rozruchu systemu filtracyjnego opartego na Bioklar 200.

Niestety dzisiaj mógłbym w tym temacie napisać same złe rzeczy, więc poczekam jeszcze do zamknięcia sprawy - zobaczymy jak producent się spisze, to Wam wtedy wrzucę trochę szczegółów na temat tej, "flagowej" wersji.
_________________
pozdrawiam
lepi
------------------------------
2007+ oczko 16m3/25m2
2004-2006 oczko 4,5m3/16m2 zasypane przez barbarzyńcę
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2011-10-02, 21:43   

zobaczcie jak wygląda w akcji Kaldnes -nowy materiał filtracyjny do filtracji biologicznej.



Uploaded with ImageShack.us









Jest to coraz bardziej popularna metoda filtracji w oparciu o medium filtracyjne jakim jest Kaldnes. Są to niewielkie
(11 mm średnicy) kształtki plastikowe o ciężarze właściwym zbliżonym do wody, unoszące się więc swobodnie w toni
wodnej i o bardzo dużej powierzchni biologicznie czynnej. Woda w komorze filtra wprawiana jest stale w ruch powietrzem
podawanym od dołu tak aby cala masa Kaldnes była w ruchu i nie tworzyły się martwe strefy. W wodzie nasyconej tlenem,
na kształtkach Kaldnes błona biologicznie czynna pracuje znacznie intensywniej niŜ na innych statycznych mediach
filtracyjnych. Istnieją strefy „młodej” błony na zewnątrz kształtek, stale ścieranej oraz „starej” od wewnętrznej strony.
Proces nitryfikacji przebiega pełniej i bez niebezpieczeństwa wytworzenia się stref beztlenowych.

Cytat:
BIOklar cyklon
Kaldnes Pompa powietrza serii HAP

Filtry BIOklar cyklon wyposażone są w materiały filtracyjne: szczotki, włóknina a w trzeciej komorze
zamiast aquarock zastosowano "pływające złoże" z pompą powietrzną i Kaldnes.
Typ filtra poj. filtra poj. stawu
zalecana wyd.
pompy
LF027 BIOklar cyklon 60 + 100L kaldnes 900 l, 3 komory ok. 60 000 l ok. 15 tys. l/h
LF028 BIO kr 120 + 150L kaldnes 1500 l, 3 komory ok. 120 000 l ok. 25 tys. l/h
LF128 BIO k r 140 + 150L kaldnes 1800 l, 4 komory ok. 140 000 l ok. 30 tys. l/h
LF129 BIOk ar 200 *+ 150L kaldnes 3000 l, 5 komór ok. 200 000 l ok. 40 tys. l/h
* Bioklar 200 wyposażony standardowo w matę japońską,
Dla modelu 60 zastosowano pompę powietrzną HAP-60, dla większych modeli HAP-80.
Wszystkie filtry dostępne takŜe w wersji "grawitacyjnej" - woda napływa ze stawu do pierwszej komory grawitacyjnie.
Do filtra wystarczy podłączyć dostarczoną pompkę powietrzną i wsypać Kaldnes do trzeciej komory. Medium
filtracyjne Kaldnes nie wymaga czyszczenia, można jednak usuwać zanieczyszczenia z odstojnika pod trzecią komorą
filtracyjną tak jak w przypadku pierwszych dwóch komór.
BIOklar cyklon to wersja dobrze znanego i przetestowanego w tysiącach stawów filtra BIOklar, ale z zastosowaną w
trzeciej komorze technologią pływającego złoża „moving bed” zamiast wkładu Aquarock.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Piotrek.P.
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-02, 22:01   

Te wkłady są od dawna stosowane w akwarystyce w Niemczech , wolę tradycyjne środki ;)
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2011-10-02, 23:50   

Też mam u siebie w filtrze podobne złoże i napowietrzanie , choć nie takie intensywne "jakuzzi" jak tutaj
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Aznar33 
Oczkomaniak



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 21 Kwi 2011
Posty: 879
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2011-10-03, 00:13   

Idea bardzo fajna, tylko szkoda, że to takie drogie.
 
 
czester 1 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 549
Skąd: slask
Wysłany: 2013-05-11, 16:51   

sory za odkopanie trupa, ale nie bede zakladal nowego tematu

jak czesto czyscicie swoje bioklary?
w jaki sposob to robicie? supszczacie tylko na zaworach, czy czyscicie je mechanicznie? wszystkie komory, czy tylko pierwsza?
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny