wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka ryba na larwy komara?
Autor Wiadomość
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-22, 19:44   

A nie ugotują się jak będzie ponad 30st ciepła? Takie małe zbiorniczki potrafią się nieźle nagrzać.
 
 
dm82 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2013
Posty: 53
Skąd: Brzeźnica
Wysłany: 2017-03-22, 23:55   

Właśnie nie chcę ryb akwariowych bo szkoda jak padną. Kastra budowlana od słońca mocno się nagrzewa a ja nie chcę torturować rybek. Ale chyba znalazłem coś chemicznego. Nazywa się Aquatin AMF. Zobaczymy czy działa w tym sezonie bo mam masę lilii tropikalnych do posadzenia.
 
 
aquamaniac 
Uczestnik


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Mar 2016
Posty: 54
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2017-03-23, 11:04   

Warto się czasem zastanowić w jakich warunkach żyją ryby w naturze, takie łaźcowate albo gupiki - często w małych zbiornikach, wręcz kałużach, temperatury są tam znacznie wyższe niż w kastrze nawet przy 30 stC na dworze ;)
Z resztą ja nie wypisuję teorii, ja po prostu wiem że gupikom nic nie będzie bo co roku od 4 lat mam je na dworze, żywotne i wybarwione lepiej jak każdy inny gupik z akwarium :)
 
 
zbiho 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 184
Skąd: Borek nad Balatonem
Wysłany: 2017-03-23, 14:10   

dm82 napisał/a:
masę lilii tropikalnych

Jeżeli lilie i larwy komarów przeżyją temperaturę to tym bardziej gupiki albo wielkopłetwy dadzą radę, na pewno będzie lepiej niż pakować chemię.
_________________
albo rybki i akwarium
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-23, 20:07   

zbiho napisał/a:
na pewno będzie lepiej niż pakować chemię.

Z tego co przeczytałem o Aquatin AMF. wynika, że nie jest to taka typowa zabójcza chemia. Działa on na zasadzie tworzenia bardzo cienkiego filmu silikonowego na powierzchni wody który ma bardzo niskie napięcie powierzchniowe. Nie jest trujący ani toksyczny.
 
 
zbiho 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 184
Skąd: Borek nad Balatonem
Wysłany: 2017-03-24, 07:39   

To ciekawe,larwy komara się potopią bo nie będą mogły zawisnąć pod powierzchnia wody na błonie powierzchniowej? :?
Ja jednak polecam gupiki,zwłaszcza że w tych kastrach mają być posadzone lilie,więc cień pod ich liśćmi będzie zapewniony.
_________________
albo rybki i akwarium
 
 
wolanin 
Administrator


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 1871
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-24, 08:33   

zbiho napisał/a:
Ja jednak polecam gupiki,zwłaszcza że w tych kastrach mają być posadzone lilie,więc cień pod ich liśćmi będzie zapewniony.

:) Będą miały 35C w cieniu.
_________________
Paweł
Koipond 7,4m3 wolanina - trochę zdjęć wcięło, ale uzupełniam
Moje koi
Koi po redukcji stadka, maj 2017 czerwiec 2017 wrzesień 2017 maj 2018
 
 
renmir 
Bywalec



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 179
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-03-25, 06:57   

Tak właściwie to jaki jest sens trzymania lilii w kastrach budowlanych? Lilie do oczka, kilka rybek i problem z komarami znika. Tak na marginesie to ani gupiki ani krajowy narybek nie ugotuje się nawet przy wyższych temperaturach, choć pewnie nie są to komfortowe warunki dla ryb. Ja specjalnie trzymam beczki z deszczówką do rozmnażania się komarów i zbieram larwy dla ryb, tych z oczka i tych z akwarium. Przy systematycznych zbiorach nie ma problemu z komarami na działce.
_________________
Pozdrawiam Mirek
 
 
dm82 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2013
Posty: 53
Skąd: Brzeźnica
Wysłany: 2017-03-26, 17:30   

renmir napisał/a:
Tak właściwie to jaki jest sens trzymania lilii w kastrach budowlanych?

Mam już mało miejsca a są to lilie tropikalne. W oczku jak posadzę 5 takich to mam zakryte prawie całe lustro bo mam też Attraction i ona zajmuje już 1/4 oczka. W kastrach jest łatwy dostęp do kwiatów a co za tym idzie zapylanie jest prostsze. Boję się, że jak zacznę z gupikami to mnie wciągnie kolejne hobby :) .
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny