wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka ryba na larwy komara?
Autor Wiadomość
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-08-09, 20:20   

sir_prize przepraszam jak poczułeś się urażony, nie o to mi chodziło, ale sami piszesz że nie jesteś ichtiologiem, za to ja siedzę w tym dosłownie od urodzenia. Po takiej jednorazowej "wyżerce" ryby nie urosną, to był poprostu naturalny bieg rzeczy że z wiekiem rosną.
Pozdrawiam
 
 
sir_prize 
Początkujący



Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 28
Skąd: szwecja - olandia
Wysłany: 2007-08-11, 14:12   

OK, nie ma sprawy. :piwko:
_________________
pozdrawiam - maciej
 
 
mac4don 
Nowy


Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 2
Wysłany: 2007-08-29, 14:00   

Na koniec dodam może, że ryba jak każde stworzenie jakiś tam swój rozumek ma. Karasie ogólnie zjedzą wszystko począwszy od pokarmu suchego, poprzez inne małe rybki, rosnące rośliny, po larwy komarów czy innych owadów. Kwestią co akurat zjedzą jest to czy czują się na tyle głodne żeby coś zjeść.
U mojego kolegi w dość dużym oczku wodnym były tylko 2 karasie. Naturalnego żarcia miały wieć pod dostatkiem i karmy sypanej wogóle nie ruszały, lecz gdy przekładał je na zimę do akwarium i zabierał do domu to sypaną karmę wcinały aż miło.
A poza tym Panowie i Panie, ile oczek wodnych i ryb na świecię tyle różnych zachowań tych ryb można zauważyć. To nie są maszyny więc nie będą wszystkie takie same.
Pozdrawiam
 
 
Łuki18 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 254
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-08-29, 15:38   

mac4don napisał/a:
A poza tym Panowie i Panie, ile oczek wodnych i ryb na świecię tyle różnych zachowań tych ryb można zauważyć. To nie są maszyny więc nie będą wszystkie takie same.

No tak :brawo: Każda rybka ma swój harakterek :P
 
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-29, 20:32   

Łuki18 napisał/a:
mac4don napisał/a:
A poza tym Panowie i Panie, ile oczek wodnych i ryb na świecię tyle różnych zachowań tych ryb można zauważyć. To nie są maszyny więc nie będą wszystkie takie same.

No tak :brawo: Każda rybka ma swój harakterek :P


Na ten przykład moje karasie ignorują zielone gąsienice motyli. Inne kolory jedzą, a na zielone nie patrzą.
Nie wiem, może mylą je z jakimiś szczątkami roślin i dlatego nie ruszają.
Dziś kilka znalazłem na cytryńcu chińskim, wrzuciłem na próbę, choć przypuszczałem, że nie trącą, bo kiedyś próbowałem, ale spróbować warto, była jakaś nadzieja, że odmieni im się, ale niestety nic z tych rzeczy, a szkoda, bo wyżerka byłaby przednia, trochę tego było :x
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-08-29, 21:18   

A może akurat te gąsienice mają inny smak?? Taka obrona przed drapieżnikami i karasie się tego nauczyły??
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-29, 21:21   

Kaef napisał/a:
A może akurat te gąsienice mają inny smak?? Taka obrona przed drapieżnikami i karasie się tego nauczyły??


Raczej okazji nie miały do spróbowania.
Wrzucałem różne gatunki zielonych, różne wielkości, bez różnicy, nie trącają :)

A żółte, pachnące na ostro cytryną, znalazłem na jabłoni jadły :P
 
 
Unio 
Uczestnik



Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 93
Skąd: nowa sol
Wysłany: 2011-06-30, 14:02   

u mnie larwy wytlukly orfy szalone ryby :)
 
 
 
dm82 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2013
Posty: 53
Skąd: Brzeźnica
Wysłany: 2017-03-20, 15:56   

Odświeżę temat. Jakieś środki chemiczne ktoś zna. Chodzi o wybicie larw komarów w pojemnikach z wodą. Będą to kastry 90L z liliami wodnymi.
 
 
renmir 
Bywalec



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 179
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-03-20, 18:23   

Wrzuć parę gupików lub jakikolwiek narybek i larwy znikną lub wlej środek owadobójczy i wszelkie żyjątka padną.
_________________
Pozdrawiam Mirek
 
 
motor 
Uczestnik


Dołączył: 11 Kwi 2016
Posty: 74
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2017-03-20, 21:46   

Na komary - pluskolec. W moim oczko wyczyścił wszystko, łącznie z kijankami i larwami komarów. Niestety nie jada ślimaków.
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-21, 18:02   

Ryby do takiego pojemnika odpadają, jest za mały. Tu mogą pomóc tylko ważki wspomniany wyżej pluskolec, lub żaby i ropuchy.
 
 
dm82 
Uczestnik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2013
Posty: 53
Skąd: Brzeźnica
Wysłany: 2017-03-21, 20:25   

Akurat gupiki mogą tego nie przeżyć bo w dzień temperatura wody jest duża a w nocy spada poza tym co z nimi zrobię w zimie ?. Może siarczan miedzi podziała na larwy bo ślimaki wybił co do jednego.
 
 
musasz 
Uczestnik


Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 84
Skąd: Jasło
Wysłany: 2017-03-21, 22:01   

Ja miałem wielkopłetwa. Wytrzymuje niższe temp. Po lecie pięknie wybarwiony, potem oddać do sklepu lub do akwarium.
 
 
aquamaniac 
Uczestnik


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Mar 2016
Posty: 54
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2017-03-22, 16:34   

Jeśli będzie to okres koniec maja - początek września to ja polecam właśnie gupiki, ewentualnie inne żyworódki - stosowałem u siebie już nie raz, zdają egzamin. Może też być danio pręgowane, lamparcie...
Bez problemu funkcjonują przy dużych dobowych zmianach temperatur. Najważniejsze to wpuszczać je do pojemników/oczek wtedy kiedy jest ciepło, po aklimatyzacji późniejsze zmiany temperatur (przede wszystkim spadki) już nie są tak istotne.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny