wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje bardzo młode oczko :)
Autor Wiadomość
Luśka 
Uczestnik



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 17 Lip 2007
Posty: 54
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2007-07-30, 10:55   Moje bardzo młode oczko :)

Na razie ma trzy miesiące - powstało w maju 2007. Jeszcze niemowlak, ale szybko się zmienia, jak to dziecko ;)
Jest spore, ma ok 20 000 litrów. Mieszka w nim osiem młodych karpi koi, trzy traszki, trochę racicznic i inne stworzenia, które same się w nim osiedliły ;)

Obsadzone jest dużą ilością roślin i widzę, że zaczyna się wytwarzać równowaga biologiczna :)



_________________
Pozdrawia Magda i wielogatunkowe stadko ;)
 
 
Pawlak 
Oczkomaniak



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 852
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2007-07-30, 15:00   

ładne :good: trochę mało roślinek ;) ale jest dobrze
_________________
https://wizjonerbezwizji.blogspot.com/ Mój Blog osobisty.
http://ogrodwodny.blogspot.com/ Mój blog o oczkach wodnych.
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-07-30, 16:06   

Zapowiada się nieźle :brawo: tylko przydałoby się zamaskować na brzegach tą folię :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Kalinosiu 
Uczestnik


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 74
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2007-07-30, 17:28   

Mnie nie za bardzo podobają się fontanny w oczku . Zastosował bym raczej napowietrzacz i do oczka zakupił kilka lilii a lilie nie lubią jak im się pryska na liście wodą.
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-07-30, 17:37   

ja podobnie jak kalinosiu i kilka ospob na forum nie lubie fontann ale .... o gustach sie nie dyskutuje, ja zamiast tej fontanny zrobilbym strumy albo kaskade miejsce jest <tu gdzie rosna iglaczki> napisz cos wiecej o roslinnach bo nie widac ich zbyt wiele, no i folia troszke razi, ale moze np plozacy iglaczek??? ale oczywiscie oczko bardzo ladne :good:
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
hepik 
Entuzjasta



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 585
Skąd: Ruda Śl.
Wysłany: 2007-07-30, 18:14   

Eeech ta poprawność forumowa...
Szpadel w dłonie i spłaszczać brzegi! ;)
Folia na wierzchu wygląda fatalnie.
 
 
Luśka 
Uczestnik



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 17 Lip 2007
Posty: 54
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2007-07-30, 20:02   

Hepik - słuszna uwaga :-D Niestety źle wypoziomowaliśmy teren i czekają nas poprawki ;)


A folia z założenia ma zarosnąć roślinami, tóre są posadzone nabrzegu. Mam nadziejeę, że na przyszły rok nie będzie już tej straszącej warstwy czarnego plastiku :-o ;)

Z roślin nabrzeżnych rosną: żurawki, tiarelle, poaprocie, funkie, tawułki, rdesty, różne trawy, mięta, tojeść, klon Shirasawa, brzoza trost, kilka różnych wierzb, a na piaczczystej górce różne rośliny okrywiwe.

W planach jest kaskada i strumyk, ale na razie w miejscu,w którym ma mieć początek, jest budowa, więc siłą rzeczy nie można nic tam zrobić ;)

Osobiście fontann też nie lubię, ale tymczasowo dysza została założona, żeby napowietrzać wodę :-D

Oczko ma raptem dwa miesiące z kawałkiem i zmienia się z tygodnia na tydzień . Sama jestem ciekawa co będzie za miesiąc ;)

Dzięki za wszystkie opinie - zwłaszcza konstruktywną krytykę :piwko:
_________________
Pozdrawia Magda i wielogatunkowe stadko ;)
 
 
marek3232 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 164
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2007-07-30, 20:03   

oczko zapowiada sie fajnie ale zrób łagodniejsze brzegi i zakryj tą folie bo nieciekawie wygląda

[quote="Luśka"]Obsadzone jest dużą ilością roślin

dużą ilość roślin to ma np. killer 1558 a u ciebie jeszcze dużo obsadzania ale zapowiada się ciekawie :good:
 
 
marian 
Oczkomaniak
Marian



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 878
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-07-30, 20:43   

I tak jak pozostali bez szpadla ani rusz ,trochę podkop i będzie super strefa bagienna .Bo na foli nic nie wyrośnie .a o uszkodzenie nie trudno .Trochę jest zle wypoziomowane ,ale to nic wszystko do naprawienia .Jedna sobota i po kłopocie .I na koniec z dwie taczki roślin ,i efekt murowany :piwko:
 
 
Luśka 
Uczestnik



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 17 Lip 2007
Posty: 54
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2007-07-30, 22:57   

Marian, do kopania się zbieram i zebrać nie mogę, bo budowa pożera czas straszliwie ;) Ale czuję się zmobilizowana i jak tylko uda mi się Ślubnego oderwać na chwilkę od pustaków i cementu, będziemy kopać :-D

Odnośnie roślin - jest ich naprawdę dużo, zarówno w wodzie, jak i najbliższej okolicy, ale to wszystko młodziutkie sadodzonki i trzeba poczekć aż zaczną być widoczne ;)
Mieszkam tu dopiero od roku i cały ogród ( ok 8. 000 m2 ) był wielkim śmietniskiem zarośniętym perzem i bylicami po pas :???:

Dziękuję raz jeszcze za wszystkie uwag i obiecuję, że zabiorę się wreszcie za schowanie folii, tym bardziej, że mi też działa na nerwy :evil: ;)
_________________
Pozdrawia Magda i wielogatunkowe stadko ;)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny