wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje oko :) -Korczus
Autor Wiadomość
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2006-05-18, 21:42   Moje oko :) -Korczus

4 lata temu gdy rodzice kupili dzialke bylo tam male oczko, albo bardziej na miejscu bylo by slowo - kaluza.
Bylo zarosniete i puste, postanowilem je troche wyczyscic, pousuwac troche roslin i zalac woda. Pozniej wpuscilem 5 karasi, i z poczatku bylem szczesliwy ze wkoncu mam oczko :)

Wygladalo to tak:



Pozniej zaczelo sie myslenie o powiekszeniu bo to jest za male, no i wkoncu mysli przemienily sie w czyn, i w tym roku od razu na poczatku wiosny jak sie zrobilo cieplej zabralismy sie za robote.









Oczko ma pojemnosc okolo 3 tys litrow, dokladnie nie wiem ile bo wode leje ze studni i nie mam licznika.
Jak widac na fotkach wykonanie z folii.

Plywa w nim ogolnie okolo 12 ryb, kilka karasi, koi i 1 orfa (bylo 5 ale zninely :? )

Rosliny:
Narazie tatarak, przastka i lilia, jutro dosadzam nowe rosliny.

Filtracja:
Pompa Aquaszut 3600l/h na ktorej zalozony jest dodatkowy filtr gabkowy, a dalej filtr zewnetrzy przelewowy, filtracja przez gabki, mate kokosowa i kulk ceramiczne. Dodatkowo pompa zaopatrza w wode mini kaskade. Oprocz tego w oczku pracuje fontanna. (nie widac tego na fotkach poniewaz nie sa do konca aktualne, ale niedlugo pokaze wiecej).
Ostatnio zmieniony przez KoRcZuS 2006-05-18, 21:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2006-05-18, 21:45   

co to za rosliny pomiedzy kamieniami?ładnie wygladają. :roll:
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-05-18, 21:50   

O to samo chciałem spytać-wygladają jak sztuczne. :o
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2006-05-18, 21:53   

AurorA, hehe ja tez tak myslałem ale nawet ładnie sie prezentują poczekajmy na odpowiedz. :soczek:
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2006-05-19, 08:20   

No zgadza sie to sa sztuczniaki, bez nich tak jakos pusto ten skalniak wyglada :)

[ Dodano: 2006-05-19, 14:40 ]
Dzisiejsze fotki, zaraz po dosadzeniu roslin.





A tutaj widac jaka mam wode, widocznosc 10cm :cry:

 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-05-19, 19:42   

Całośc wygląda ładnie.
Rośliny powinny się szybko rozrastać i zapewne uzyskasz równowagę, a tym samym bardziej przezroczystą wodę. Co do sztuczniaków znam nadprawdę dużo roślin, ale czegoś takiego jeszcze nie widziałem :shock: .
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2006-05-19, 20:46   

Mam nadzieje ze uda sie uzyskac rownowage, bo z wszystkiego oprocz wody jestem zadowolony :)
 
 
gigant 
Początkujący


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 11
Skąd: chełm
Wysłany: 2006-05-23, 21:23   

[quote="KoRcZuS"]No zgadza sie to sa sztuczniaki, bez nich tak jakos pusto ten skalniak wyglada :)

bez tych sztuczniaków byłoby naturalniej
 
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2006-05-23, 22:00   

ehh juz samo oblozenie calego oczka wkolo kamieniami jest nienaturalne, takze kilka kwiatkow nie robi wielkiej roznicy, chociaz na zywo naprawde bez tych sztuczniakow jest to wszystko takie puste jakby czegos braklo :/
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-05-24, 00:59   

KoRcZuS napisał/a:
ehh juz samo oblozenie calego oczka wkolo kamieniami jest nienaturalne, takze kilka kwiatkow nie robi wielkiej roznicy, chociaz na zywo naprawde bez tych sztuczniakow jest to wszystko takie puste jakby czegos braklo :/


A wystarczyło w wolne miejsca między kamieniami wsypać dokładnie po garści nie za bogatej ziemi i zasadzić tam rosliny skalne. One są naprwde mało wymagające, czym gorsza ziemia tym bardzej naturalnie wyglądają. Gatunków roślin skalnych jest bardzo dużo i napwno coś sobie wybierzesz, są rojniki, rozchodniki, rośliny pnące, zwieszające się, płożące itp.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2006-05-24, 13:15   

Paweł napisał/a:
A wystarczyło w wolne miejsca między kamieniami wsypać dokładnie po garści nie za bogatej ziemi i zasadzić tam rosliny skalne. One są naprwde mało wymagające, czym gorsza ziemia tym bardzej naturalnie wyglądają. Gatunków roślin skalnych jest bardzo dużo i napwno coś sobie wybierzesz, są rojniki, rozchodniki, rośliny pnące, zwieszające się, płożące itp.


Pomysl nie jest zly, z tym trudniej by bylo wykonac. Tam jedynie moglbym cos powsadzac w doniczkach, bo jak wsypie ziemi w te kamienie to pierwszy deszcz wszystko mi wyplucze na sam dol. Jak widac na pierwszych zdjeciach pod tymi kamieniami nic nie ma, sa poukladane jeden na drugi, wszystko by polecialo na sam spod.
 
 
saku 
Początkujący


Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 15
Skąd: Lublin
Wysłany: 2006-05-24, 13:55   

Wkładaj w doniczkach. Jest b. duży wybór od bylinek zaczynając na karłowych iglakach kończąc.
 
 
 
gigant 
Początkujący


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 11
Skąd: chełm
Wysłany: 2006-05-24, 21:01   

Rośliny polecane nie potrzebują aż tyle ziemi, a i deszcz nie wypłucze wszystkiego.Warto spróbować
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-05-25, 02:26   

KoRcZuS napisał/a:
Pomysl nie jest zly, z tym trudniej by bylo wykonac. Tam jedynie moglbym cos powsadzac w doniczkach, bo jak wsypie ziemi w te kamienie to pierwszy deszcz wszystko mi wyplucze na sam dol. Jak widac na pierwszych zdjeciach pod tymi kamieniami nic nie ma, sa poukladane jeden na drugi, wszystko by polecialo na sam spod.


To rozbierz te kamienie i połóż je ponownie na górce usypanej z ziemi, tak aby kamienie były również przesypywane ziemią przed położeniem jeden na drugi. Ja bym to zrobił w ten sposób, że połozył bym najpierw pierwszą dolną wrstwę kamieni i za taki murek nasypał bym ziemi. Po jej dokładnym ubiciu położył bym nową wrstwę na tych dolnych z lekkim przesunięciem ich do wnętrza, następnie nasypał bym nową wrstwę ziemi i tak aż ułozysz cały ...ogród skałny. Teraz można sasadzić roślinki skalne między kamieniami. Można również w trakcie układanie porobić wolne miejsca (kieszenie) na rosliny większe. Kamienie przed wypłukiwaniem z pomiędzy nich ziemi można "uszczelnić" układając je na odwróconej do góry korzeniami darni, z której trawa została wystrzyżona do imentu. Takie uszczelnienie ma tę zaletę, że bardzo dobrze ukorzeniają się w nim roslinki skalne. Z czasem skalniak tak "uszczelniony" będzie wyglądał naturalnie, a nie jak zrzucona z wywrotki kupa kamieni. :)
Na przykład tak:

Kliknij aby powiększyć
To murek oporowy skarpy (wys. 80 cm) w moim ogrodzie, po 5 latach od wybudowania, u podnóża znajduje się Mikro Jezioro.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2006-05-25, 12:17   

Pomysle o tym w przyszlosci, narazie nie bardzo mam ochote znowu to wszystko rozgrzebywac, dopiero co sie z tym wszystkim meczylem robiac mini kaskade :)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny