wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje oczko - blackdrake
Autor Wiadomość
jakja 
Entuzjasta
Na razie bez oczka



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 772
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-10, 12:41   

Trochę dużo tych związków azotowych w Twojej wodzie: od nadmiaru mułu, o którym piszesz, co jest efektem procesów gnilnych. Zastosuj TRIGGER 3: przyspiesza rozkład części organicznych... Ja u siebie mam: pH=8, TwW=11, TwO=8, zw azotu brak... A roślinki rosną słabo, oj słabo...
_________________
Pozdrawiam - Jacek
 
 
 
blackdrake 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 28
Skąd: M-c Podl / W-wa
Wysłany: 2007-08-27, 09:15   

jakja - spróbuje zastosować, w środę mam zamiar się wybrać do jakiegoś centrum handlowego i zrobić zakupy.

Muszę się pochwalić że zauważyłem nowe żyjątka w moim oczku! Ów żyjątkami jest conajmniej 10 małych żabek :yahoo: . Nie mogę się nimi nacieszyć :hehe: .

Ale zauważyłem też co mnie niepokoi - glony niciaki atakują, przedewszystkim rogatka i inne podwodne roślinki... :-( . Dla tego chcę utopić trochę torfu - może pomoże.
 
 
blackdrake 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 28
Skąd: M-c Podl / W-wa
Wysłany: 2007-08-28, 08:06   

Zastanawiam się czy warto dokupić teraz roślin do mojego oczka - kwestia przeżycia zimy (bo jesień mamy praktycznie :evil: - więc na wzrost nie mogę liczyć).

Myślę o zakupie zestawu (no, może dwóch) oczyszczającego ze sklepiku.
Cytat:
1.kosaciec żółty (Iris pseudacorus) 4
2.tatarak zwyczajny (Acorus calamus) 4
3.wywłócznik (Myriophyllum sp.) 4
4.pałka szerokolistna (Typha latifolia) 4
5.Rogatek sztywny (Cerathophyllum demersum) 4
6.Żabieniec (Alisma plantago aquatica) 4
7.manna mielec (Glyceria maxima) 4
8.mięta wodna (Mentha aqatica) 4
9.kaczeniec (Caltha palustris) 4
10.jeżogłówka gałęziasta (Sparganium erectum) 4


Tych roślin nie mam w sumie (prócz rogatka) - jak myślicie brać czy przeczekać z zakupem na wiosnę, ewentualnie kupić jakieś inne?
 
 
Łuki18 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 254
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-08-28, 11:28   

blackdrake napisał/a:
Myślę o zakupie zestawu (no, może dwóch)


blackdrake, kup ich jak najwięcej! a nie będziesz żałował! Przecież każda roślinka wodna to konkurent dla glonów! W zestawie "oczyszczającym są zebrane te najbardziej żarłoczne roślinki. Staraj się też pozyskiwać niektóre roślinki ze środowiska... Ale wpierw upewnij się czy nie są pod ochroną!!!
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-08-28, 22:18   

blackdrake, pisałem juz o tym nie raz, jesień to dobra pora na sadzenie roślin, wprawdzie w tym roku już nie będą zachwycać, ale do zimy się ukorzenią by wiosna ruszyć pełna parą. Z tego zestawu tylko wywłócznik brazilijski może mieć problemy z zimowaniem, ale pod lodem powinien sobie poradzić.

jak znajdę trochę czasu zestawy będą modyfikowane - na pewno sity bardziej czyszczą niż kaczeniec i jazógłówka.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Łuki18 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 254
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-08-28, 22:31   

blackdrake, a dlaczego nie dolejesz wody do oczka... Z tego co widzę to chyba troszkę się jeszcze zmieści...
Co do czystości wody może czas pomyśleć o częściowej podmianie wody :?
Mówi się że taki sposób to tylko w ostateczności...ja na twoim miejscu spróbowałbym i zaczął wszystko od początku. Uczymy się na błędach... Ale zapamiętaj 3 sprzymierzeńców w walce z glonami:
-rośliny
-dopiero potem rośliny
-i na końcu rośliny
 
 
 
blackdrake 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 28
Skąd: M-c Podl / W-wa
Wysłany: 2007-08-28, 23:01   

AurorA napisał/a:
. Z tego zestawu tylko wywłócznik brazilijski może mieć problemy z zimowaniem, ale pod lodem powinien sobie poradzić.
Właśnie mi o to chodziło - nie byłem pewien czy dadzą radę sobie w moich warunkach... Nie chcę zmarnować roślinek.

Co do modyfikacji - czy jest możliwa podmiana wywłócznika na coś innego - lepiej zimującego?

Domyślam się że moczarka kanadyjska będzie miała podobne szanse jak wywłucznik, zgadza się?

Łuki18 napisał/a:
blackdrake, a dlaczego nie dolejesz wody do oczka... Z tego co widzę to chyba troszkę się jeszcze zmieści...
Co do czystości wody może czas pomyśleć o częściowej podmianie wody :?
Mówi się że taki sposób to tylko w ostateczności...ja na twoim miejscu spróbowałbym i zaczął wszystko od początku. Uczymy się na błędach... Ale zapamiętaj 3 sprzymierzeńców w walce z glonami:
-rośliny
-dopiero potem rośliny
-i na końcu rośliny


Hmm... Te zdjęcia są trochę nie aktualne, bo przez ten czas dokupiłem kilka roślinek (siedzą w paskudnych doniczkach, ale żyją i rosną ;) ), woda się wyklarowała i nie jest AŻ TAK ŹLE.

Spróbuje dodać jutro aktualne zdjęcia.

PS. Oczko jest źle zbudowane i tylko pozornie można dolać wody - w innych miejscach wyleje się na trawę.
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-08-28, 23:33   

blackdrake napisał/a:
PS. Oczko jest źle zbudowane i tylko pozornie można dolać wody - w innych miejscach wyleje się na trawę

przecież można to naprawiś podkadając darń pod folię w najniższych punktach
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
blackdrake 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 28
Skąd: M-c Podl / W-wa
Wysłany: 2007-08-28, 23:37   

killer1558 napisał/a:
blackdrake napisał/a:
PS. Oczko jest źle zbudowane i tylko pozornie można dolać wody - w innych miejscach wyleje się na trawę

przecież można to naprawiś podkadając darń pod folię w najniższych punktach
Za rok mam zamiar trochę brzegi przebudować - by nie było widać folii. Może przy tym podniesie się odrobinę lustro wody.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-08-28, 23:48   

blackdrake napisał/a:
Co do modyfikacji - czy jest możliwa podmiana wywłócznika na coś innego - lepiej zimującego?


można - trzeba o tym napisać w uwagach przy składaniu zamówienia i najlepiej jeszcze potwierdzić dodatkowym mailem. moczarka powinna przezimować - ostatniej zimy dała sobie u mnie radę wmarznięta w lód. wywłócznik tez przezimował, ale trzeba go dać głębiej na zimę- to co w lodzie to zmarnieje.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Łuki18 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 254
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-08-29, 11:36   

Cytat:
Oczko jest źle zbudowane i tylko pozornie można dolać wody - w innych miejscach wyleje się na trawę.

Też mam z tym problem... Ale powoli malutkimi krokami z każdym dniem poziom wody się podnosi... A to za sprawą poziomowania brzegów ;) U mnie też widoczna folia aż razi w oczy (sprawdź sam na dole pokazuje ci link do mojeje galerii)
blackdrake napisał/a:
Spróbuje dodać jutro aktualne zdjęcia.

Czekamy...
http://forum.oczkowodne.n...p?p=33309#33309
 
 
 
blackdrake 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 28
Skąd: M-c Podl / W-wa
Wysłany: 2007-08-29, 14:38   

Łuki18 napisał/a:
U mnie też widoczna folia aż razi w oczy (sprawdź sam na dole pokazuje ci link do mojeje galerii)
Ech... Dziś zmierzyłem i w najgłębszym miejscu mam 95 cm :(( . Nie wiem czy jest sens zimowania zwierzaków... No i folię najchętniej bym na siatkobeton zmienił (odrazu przebudował oko), alem student i dopiero w wakacje bym miał na to czas :(( .

A oto obiecane zdjęcia (znowu robione moim UBER mega aparatem w komórce).

<- Moje ulubienice ;) <- Rzut oka na oko <- A teraz na roślinki <- Groza! Glony nitkowce atakują wywłócznika :x <- Żabki ciąg dalszy <- Starałem się złapać najgłebsze miejsce (spokojnie teraz widać dno) <- znowu ;) <- I już ostatni raz
 
 
Łuki18 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 254
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-08-29, 16:36   

blackdrake napisał/a:
Hmm... Te zdjęcia są trochę nie aktualne, bo przez ten czas dokupiłem kilka roślinek (siedzą w paskudnych doniczkach, ale żyją i rosną ), woda się wyklarowała i nie jest AŻ TAK ŹLE.

No teraz to z pewnością się obejdzie bez drasstycznych środków :piwko:
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-08-29, 22:49   

widzę ze azolla szaleje
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
blackdrake 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 28
Skąd: M-c Podl / W-wa
Wysłany: 2007-08-30, 11:09   

AurorA napisał/a:
widzę ze azolla szaleje
A pomyśleć że niedawno miałem jej może jedną garść... ;) I to całkiem przypadkiem.

Nie widać na tym zdjęciu ale i salwinia też nie próżnuje :)

Pewnie dlatego że nie ma konkurencji w zdobywaniu pokarmu prócz glonów.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny