wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Babka bycza
Autor Wiadomość
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-08-03, 17:56   

fajne okazy.dobre by były do akwarium.Biotop Adriatyku byłby zapewne równie efektowny jak tropikalna rafa.
 
 
kędziorro 
Początkujący


Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 34
Skąd: zebrzydowice
Wysłany: 2009-07-02, 14:18   

Otak adriatyk ma przepiękna faunę wiem bo nurkowałem pare dni temu w chorwacji baki w skałach się często chowają jest ich kilka gatunków sa trochę bardziej kolorowe niz ich Bałtyckie kuzynki :-D
 
 
Ratownik007 
Początkujący



Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 26
Skąd: Tczew
Wysłany: 2009-07-29, 17:56   

Witam, jakoze mieszkam nad wisła, a babka to najwiekszy chwast tej rzeki to pewnego razu postanowiłem wpuścić babki do stawku. Wpusciłemich ok 10, jakieś 2 miesiące temu i od tamtego czasu ani razu ich nie widziałem. Zatem odradzam chodowle tego gatunku. Ale jak któś by chiał, to bez problemu moge nałapac w wisle i komuś oddać.
 
 
 
Goviki 
Początkujący


Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 10
Skąd: Tarnów/kraków
Wysłany: 2009-08-24, 12:13   

Tak a później się dziwić, że obce gatunki wypierają naszą rodzimą ichtiofaunę... Ciekawe skąd się wzięła Trawianka (Perccottus glenii). Na razie zatrzymała się na wschodnim brzegu Wisły... ale jak długo? Tak samo Czebaczek amurski (Pseudorasbora parva). Bardzo Was wszystkich proszę: zastanówcie się zanim wpuścicie coś do oczka wodnego. Może się Wam kiedyś znudzić i wypuścicie do pobliskiego cieku wodnego... Apeluję o rozwagę.
_________________
Student IV roku (inżynier już niedługo ;) ) RŚiOŚW na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny