wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
co to za karaś ?
Autor Wiadomość
golden 
Bywalec


Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 234
Skąd: Krajenka
Wysłany: 2007-11-16, 18:54   

U mnie w zoologu są po 45 - 50 zł więc raczej nie łatwo sprzedać taką rybę. Chyba, że ktoś się akurat nimi interesuje albo chce pokazać jaki jest bogaty. One czasami dziwnym zrządzeniem losu mogą się rozmnożyć same, jednak będą szare i niekolorowe. Te w sklepach są sztucznie barwione przez pseudo hodowców strzykawkami
 
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-16, 19:03   

Sztuczne barwienie zastrzykami przechodzi z czasem. A te są cały czas pomarańczowe. U mnie są dużo tańsze, jutro przejdę się i powiem dokładnie ile kosztują.
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-17, 07:52   

Kaef napisał/a:
Co do pielęgnicy papuziej to wcale nie są takie drogie. Nie pamiętam ceny, ale jak będę w mieście to sprawdzę. Podobno normalnie rozmnażają się w akwarium. A co do ich wyglądu to one praktycznie nawet pyszczka nie mogą otwierać ;/


U mnie w W-wie na Ursynowie dobrze wyrośnięte i wybarwione są dość drogie - 50-100 PLN/szt. Dwa lata temu próbowałem na wszystkie sposoby uzyskać od nich przychówek. Niestety, choć z ochotą trą się w akwa, to samce są bezpłodne. Jednakże zdarza się, że wylęga się kilkanaście sztuk narybku, jeśli tarlaki zachowają (w genetyce zwie się to rozszczepieniem cech) niektóre cechy osobników wyjściowych użytych do krzyżówki (wtedy nie są kolorowe, lecz szarawe i mają stosunkowo mało zniekształceń). Według powszechnej teorii pielęgnica papuzia powstała rzekomo w wyniku skrzyżowania ze sobą Cichlasoma labiatum, zwanej czerwonym diabłem i Heros severus. Nie brakuje też teorii mówiących, że jest to wynik mutacji. Ogólnie jest to tajemnicza ryba.
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-17, 10:13   

Ja czytałem że to jest krzyżówka kilku pielęgnic, ale nie pamiętam gdzie ;/ W lipcu dostałem 2 pielęgnice papuzie, obie po 13-14 cm, na moje oko para. Oddałem je za free do sklepu. Żal mi było na nie patrzeć.
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-11-18, 16:01   

Wracając do karasi ,czy widział ktos ostatnio perłołuskę.?mialem te ryby 20 lat temu.Podobały mi się.Choc były troche tłuste,to nie posiadały zadnych narosli i innych udziwnień,a efekt perłowych łusek był naprawdę niesamowity.miałem je przez wiele lat ale niestety nie rozmnożyły się.Może miałem pecha.mogłem zakupić tylko 3 sztuki/były horrendalnie drogie/.trafiły się ryby tej samej płci? Nigdy potem ryb tych nie spotkałem w handlu.W latach 80 ub. wieku istniał Klub Miłosników Złotych Rybek przy PZA .nalezałem do niego/ i dzięki kontaktom zdobywałem różne ciekawe okazy.Miałem tez przepiękne welony,ciemnoczerwone,z pełnym ogonem bez wycięcia.Niestety póżniej organizacja się rozpadła,i podupadła hodowla złotych rybek.Pojawło się wiele nowych gatunków,pyszczaki,paletki...Fajnie, że dzięki miłosnikom oczek wodnych karasie ozdobne odzyskują dawną popularność.
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-18, 17:00   

Ja jeszcze nigdy nie spotkałem perłołuski w handlu :/
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-11-18, 21:13   

... ajak wygląda ten karaś perłołuski. U mnie częć tegorocznego narybku ma pojedyncze błyszcące łuski- rodzice tego nie mają

Takie ciekawe rybki mam z tego roku
mają po kilka złotych mocno błyszczących łusek jak karpie wigilijne
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-18, 21:50   

Ale to nie są perłołuski :P U perłołuski łuski wyglądają jak u ryby chorej na puchlinę wodną, odstają od ciała sprawiając wrażenie że ryba jest chora.
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
golden 
Bywalec


Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 234
Skąd: Krajenka
Wysłany: 2007-11-18, 23:08   

nie zupełnie jak puchlinę, te łuski są w kształcie okrągłych kuleczek, które się przepięknie mienią ( stąd nazwa ), żeczywiście są ładne. To nie są typowe karasie do oczka, to wrażliwa odmiana podobna kształtem do welona. Umnie jeszcze nigdy ich nie widziałem to jedna z najrzadszych odmian i piekielnie droga w żadnym zoologu raczej ich nie mają
 
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-11-19, 08:39   

tak,te łuski były rzeczywiscie piękne.moze zainteresuje Was ,w jaki sposób je kiedys zdobylem.W tamtych czasach jedyne importy ryb miały charakter prywatny.czasem ktos przywoził z zagranicy jakieś ciekawe ryby,.Dowiedziałem się ,ze własnie po raz pierwszy ktos rozmnozył perłołuski przywiezione z Azji.Hodowca zgodzil się sprzedać 3 sztuki,pojechałem do Warszawy i przywiozłem.Byłem z nich bardzo dumny,były to jedne z nielicznych takich ryb w kraju.Wystawiłem je nawet na wystawie zorganizowanej przez Swiętokrzyski Oddział PZA która odbyła się w Kielcach , bodajże w listopadzie 1985 roku,o ile dobrze pamietam. Obecnie takie prywatne importy są chyba zabronione/przepisy weterynaryjne,sanitarne,itp./,a takie ryby sprowadzone przez specjalistyczną firmę kosztowałyby majątek.
 
 
golden 
Bywalec


Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 234
Skąd: Krajenka
Wysłany: 2007-11-19, 14:52   

Gdybym tylko miał kilka sztuk to od razu wziąbymsię do ich rozmnażania. Z tym raczej nie powinno być problemu w końcu to welon tyle, że trochę inaczej zbudowany, jedyne trudności może sprawić kształt ryb. Jest jeszcze jeden minus rozmnażania tych ryb, podczas tarła rybom często wypadają łuski, a w przypadku tej odmiany łuski, które odrastają wyglądają niestety jak u zwykłych welonów
 
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-11-19, 18:32   

Jak juz pisałem,prawdopodobnie były to ryby tej samej płci,skoro przez tyle lat nie przystąpily do tarła,a nie chciałem tworzyć mieszańców przez krzyżowanie ich ze zwykłymi welonami.
 
 
golden 
Bywalec


Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 234
Skąd: Krajenka
Wysłany: 2007-11-19, 18:48   

Pewnie, z takiej krzyżówki nie wyszłyby takie same rybki. Cecha odpowiadająca za ładne łuski jest bardzo słaba ( receywna ) i najprawdopodobniej wsdzystkie młode byłyby zwykłymi welonkami o zwykłych łuskach, nawet u rasowych perłołusek dużo jest zwykłych ,, nieudaczników " dla tego ciężko je znaleźć bo tylko nieliczna część potomstwa jest taka ładna
 
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-11-19, 19:05   

Perłołusek prawdopodobnie w ogóle nie ma juz w Polsce?teraz marzą mi się szubunkiny bristolskie,takie nakrapiane,z zaokrąglonymi ogonami.
 
 
golden 
Bywalec


Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 234
Skąd: Krajenka
Wysłany: 2007-11-19, 22:01   

To raczej nie będzie problemu ze znalezieniem ich musisz tylko poszukać na jakichś wystawach bo w zoologach to nie ma co liczyć na rasowe ryby ( chociaż też są ładne ) ja ostatnio szukam orandy i teleskopa pandę
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny