wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
co to za karaś ?
Autor Wiadomość
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-15, 20:37   

Jeszcze o czarnej lwiej główce nie słyszałem a tym bardziej nie widziałem :P Lwie główki nie mają płetwy grzbietowej, ale ta ma



Niezły konkret :D :D
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2007-11-15, 20:51   

Kaef napisał/a:
Niezły konkret :D :D


Myślę że to tragedia dla tej ryby że tak wygląda ,jak by doszło do rozmnożenia u mnie w oczku,oczywiście jak bym miał , zamiast okonia byłby szczupak :-D
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
Ostatnio zmieniony przez Ernest 2007-11-15, 21:09, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-15, 20:54   

Nie no ja też uważam, że takie zj**** genetyczne są złe i są męką dla zwierzęcia, ale chodzi mi tu o rozmiar takiego mutanta.
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-11-15, 20:59   

ciekawe dlaczego czarne są tylko teleskopy? Nigdy nie widziałem innej odmiany w tym kolorze. jesli idzie o rozmiar,to ryba ta pochodzi prawdopodobnie z Azji, z hodowli stawowej.zapewne Azjaci mają jakiś patent na uzyskiwanie tak wielkich welonów,ogromne znaczenie musi miec dieta.ciekawe czym oni zywią te ryby?W akwarium czy małym oczku taka nigdy nie urośnie.ja też wolę welony bez zadnych udziwnień.A szczegolnie ohydne według mnie sa pyzatki.
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-15, 22:16   

Ponoć jeden znajomy, kobiety u której się zaopatruje w zoologu ma czarne welony. Trzyma je w oczku. Niestety mieszka w niemczech, więc nie dam rady zobaczyć ani fotki zrobić :/
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
golden 
Bywalec


Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 234
Skąd: Krajenka
Wysłany: 2007-11-15, 22:23   

ta rybka to chyba oranda. Pewnie karmiona wysokoproteinowymi pokarmami. Sam mam w akwa 7 welonów i podaję im na przemian 16 różnych rodzajów pokarmu i dodatkowo zawsze wieczorem mrożone wodzienie i rosną w niewyobrażalnie szybkim tempie. Jak tak dalej pójdzie za kilka miesięcy będę musiał kupić większe akwa hehehe.

http://www.bensfish.wanad...ck%20ranchu.gif

na tej stronce jest zdjęcie czarnej lwiej główki, a ostatnio znalazłem gdzieś fotkę czarnej orandy ( nie chodzi mi o orandę stalową ), a kiedyś nawet w moim zoologu była czarna pyzatka i wyglądała na czystą ,, rasę "
 
 
 
golden 
Bywalec


Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 234
Skąd: Krajenka
Wysłany: 2007-11-15, 22:38   

http://www.bensfish.wanad...ck%20oranda.gif

http://www.bayfish.com.au..._oranda_sml.jpg

tu są te orandy. Trzeba przyznać, że bardzo dostojnie wyglądają

a tu czarna pyzatka

http://images.google.pl/i...l%3Dpl%26sa%3DN
 
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-15, 23:15   

Paskudne są te ryby. Aż mi ich szkoda. Tylko człowiek mógł stworzyć coś takiego :/
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-15, 23:18   

Kaef napisał/a:
Paskudne są te ryby. Aż mi ich szkoda. Tylko człowiek mógł stworzyć coś takiego :/


Fakt, te ryby wyglądają jakby miały bardzo zaawansowane zmiany nowotworowe.
 
 
golden 
Bywalec


Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 234
Skąd: Krajenka
Wysłany: 2007-11-15, 23:47   

faktycznie nie mają ciekawego życia, bo ani przed kotem to nie ucieknie ani zimy nie wytrzyma, ale mi tam sie podobają trzeba tylko o nie odpowiednio dbać jeżeli juz są
 
 
 
Mietek2141 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 236
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-16, 09:08   

To na pewno rzecz gustu, ale mi osobiscie tych ryb szkoda. Zawsze jak jestem w jakimś zoologu to wprawdzie przyciągają mój wzrok ale jak się dłużej popatrze jak one dziwacznie pływają to mam wrażenie że się tylko męczą :???:
_________________
Pozdrowienia dla wszystkich oczkomaniaków
Marcin
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-16, 10:55   

Bo to prawda, męczą się. Mają utrwalone wady genetyczne, które w tym przypadku nie są dobre :/
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-11-16, 11:01   

racja,ryby te wyglądają nieciekawie,szczególnie oglądane z boku.Co prawda Chińczycy nie znali szklanych akwariów i ryby te oglądali od góry.Wtedy prezentują się o wiele lepiej.
 
 
golden 
Bywalec


Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 234
Skąd: Krajenka
Wysłany: 2007-11-16, 15:15   

Żeczywiście te ryby są pokrzywdzone przez naturę i mi ich szkoda, ale nie ukrywam, że mi się podobają. W krajach dalekiego wschodu wogóle od zawsze była moda na stwarzanie nowych wybryków natury, które z góry były skazane na bardzo ciężkie życie. Poza rybami można podac za przykład chociażby niektóre rasy psów takie, jak chiński grzywacz, pekińczyk nie wspominając już o chow-chowach. A do tego jeszcze kombinują nad stworzeniem hromosomu, który ma "naturalnie" pobudzać pielęgnice papuzie do tarła,które są stwarzane sztucznie, i których wygląd jest uzależniony od tego w jakim stopniu mają rozwiniętą genetyczną wadę budowy. Te pielęgnice są dość drogie, więc nie ma ich dużo, jednak jak uda im się wynaleźć ten gen to się od nich zaroi w sklepach :-( . To już nawet nie są ryby tylko tania podróbka stworzona przez człowieka tego co stworzyła natura. Ludzie chcą sie bawić w Boga i są dumni z tego, że coś stworzyli, tylko różnica jest taka, że natura tworzy zwierzęta tak, żeby miały jak najłatwiejsze życie, a ludzie żeby cieszyć własne oczy!
 
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-16, 15:40   

Co do pielęgnicy papuziej to wcale nie są takie drogie. Nie pamiętam ceny, ale jak będę w mieście to sprawdzę. Podobno normalnie rozmnażają się w akwarium. A co do ich wyglądu to one praktycznie nawet pyszczka nie mogą otwierać ;/
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny