wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko wodne - SaDzA
Autor Wiadomość
SaDzA 
Nowy


Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 2
Skąd: Poznań
  Wysłany: 2007-07-02, 21:28   Oczko wodne - SaDzA

Witam wszytkich.

Jestem nowy na forum co prawda, ale nie dolaczylem dzis bo trafilem tutaj wczesniej po to by sie dowiedziec co nie co na temat utrzymania takiego bajeru jak oczko :-D Dziekuje wszystkim za rady co wyczytalem, a w temacie opisze wam moje oczko.
Caly bajer zaczol sie od zaplanowania ogrodu, troche malego ale chcialem miec cos oryginalnego wiec zazyczylem sobie oczko. Firma, ktora zajmowala sie tym zaproponowala mi kilka rozwiazan, i wybralem jedno :) Nie ma ono duzej powierzchni, max glebokosc jest kolo 1.5 m moze wiecej ale nie duzo, calosc wykopana w glinie wiec wzmocnien typu beton nie ma. Przy tafli posiada dodatkowa "polke" na rosliny. Calosc wewnetrzna wylozona jest gumowa wykladzina, czy moze mieszanina gumy i czegos innego - nie wiem :???: Ogolna pojemnosc mojego oczka z tego co wyliczylem jak je napelnialem jest 3 m3 czyli 3000 L. Moze i to nie duzo ale radoche daje :P Co do zarybienia calego bajeru, posiadam tylko ryby karpiowate jak na razie bo nie wiem co mogl bym jeszcze tam dopuscic. W temacie roslin tez nie jestem pewien czy nie jest ich za malo ale posiadam: kaczeniec bialy, manna mielec, tojesc rozeslana, i lilie. Co do samego zestawu pomp i filtrow, zwazajac na to ze mam kaskade wybralem pompe PFN 7500, do ktorej kupilem filtr Maxi z 6 warstwami filtrujacymi, przy czym nie do tej pompy wiec pare usprawnien musialem dodac :-D
Calosc sprawia niezly jak dla mnie efek choc jak na razie planuje dodatkowo zakupic jakies rosliny bo z tego co wyczytalem za malo ich i moze dlatego moja woda nie wyglada na dzien dzisiejszy tak przezroczyscie jak na zdjeciach. Zapraszam do ogladania :)

Zdjecie pierwsze z Kwietnia 2006 roku... tuz po zalorzeniu





Zdjecie drugie tego roczne




No i moj nowy przyjaciel :-D mam nadzieje ze na dluzej....



Piszcie co sadzicie na temat.
Pozdrawiam wszystkich
Ostatnio zmieniony przez AurorA 2007-07-03, 22:47, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-07-02, 21:42   

:brawo: bardzo ladne oczko, bardzo mi sie podoba, :good:
z roslinek dorzucil bym plywajace, i podwodne, -> rybki beda mialy schronienie,
fajny ten kaskado-strumyk, zazdroszcze ci tych plaskich kamieni,
ogolnie swietnie sie to prezentuje, szkoda tylko ze nie robiles oczka sam -> wieksza frajda, ale i tak jest super :piwko:
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
marian 
Oczkomaniak
Marian



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 878
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-07-02, 21:43   

Witam
Oczko prezentuje się ładnie ale ,dodałbym jeszcze trochę roślin na brzegu dosadziłbym jakieś trawy typu miskant jest ich kilka rodzai .Proponuję odsunąć fontannę od lilji bardzo nie lubią jak spada na nie woda :piwko:
 
 
Łuki18 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 254
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-07-02, 21:44   

Bardzo ładne oczko :good:
Z tego co widzę na tych zdjęciach to masz bardzo klarowną wodę! A co do ropuszki...widząc twoje roślinki, a przede wszystkim ich ilość napewno będziesz mógł spodziewać się jeszcze wielu przyjaciół ;)
 
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-07-02, 21:48   

marian napisał/a:
.Proponuję odsunąć fontannę od lilji bardzo nie lubią jak spada na nie woda

no wlasnie co do tej fontanny ja bym z niej zrezygnowal, fontanna nie wyglada zbyt naturalnie, i jak napisalmarian, lilie nie lubia spryskiwania, jezeli ci na niej nie zalezy to..... masz strumyko-kaskade, i na moj gust to by ci wystarczylo, ale o gustach sie nie rozmawia
pozdrawiam :piwko:
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
Łuki18 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 254
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-07-02, 21:51   

iwosek napisał/a:
no wlasnie co do tej fontanny ja bym z niej zrezygnowal, fontanna nie wyglada zbyt naturalnie

Fakt... :???:
Zresztą ta fontanna po włączeniu to chyba całe oko spryskuje :?
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-07-02, 21:54   

Mnie się bardzo podoba :brawo: widać fachową robotę wszystko zrobione jak trzeba :good: Bardzo fajne kamienie użyte do zrobienia kaskady i obłożenia oczka Roślinek oczywiście może być więcej , ale tragicznie nie jest :P Pompa do takiego oczka i filtra chyba trochę za duża , ale na kaskadzie za to będziesz miał większy ruch wody tylko część wody puść z pominięciem filtra :)
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2007-07-02, 22:03   

Super oko i ogrod :) Tez bym proponowal zrezygnowac z fontanny, wrzucic jakies roslinki plywajace (pistia, hiacynt, osoka, zabisciek ... ), wkolo oczka tez jakies trawy by ladnie wygladaly :) Ale ogolnie oczko wzorowe :)
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2007-07-02, 23:19   

witam , ładne oczko :brawo: nie będę oryginalny i także doradzam więcej roślin :P w oczku i wokoło
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-07-02, 23:32   

i co tu dodać do tego co powiedzieli wszyscy roslinki i jeszcze roślinki :P oko :good:
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2007-07-03, 16:50   

SaDzA Witaj :piwko:
Oczko masz bardzo ładne mi też się podoba :)
Dorzuć tylko trochę więcej roślinek tak jak już wcześniej wspominali koledzy :)
:brawo:
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
SaDzA 
Nowy


Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-07-04, 19:02   

hey
dzieki za dobre oceny za wyglad oczka, choc i tak nie ja je sam zrobilem wiec nie ma radochy. W kazdym badz razie brakuje mi roslinek jak wspomnieliscie (doczytuje jakie sobie dobrac do odpowiedniego PH - bo z tym mam problem :/ ) A co do pompy, powiem wam tyle moze i jest za duza jak na to oczko, a i tak z tym filtrem co jest zalorzony do niej wydaje mi sie ze jest za malo wydajna bo 3/4 wody i tak leci na kaskade :) Uwielbiam sie polozyc na trawie i posluchac szumu wody prawie jak w gorach :-D
 
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2007-07-06, 10:55   

No oczko bardzo ładne.....tylko nie bardzo widzę sens w tym mostku. Nie spełnia on tu żadnej funkcji. W moim odczuciu nawet odrobinę szpeci, gdyż obok kładki jest brzeg i niewiele wody jest po jego lewej stronie. Jeżeli już bym chciał coś zrobić w takim stylu to postarał bym się o solidny konar, zakotwiczył go po obu stronach i do niego od spodu podwiesił bym ze 2 lub 3 doniczki z roślinnością...tak żeby po urośnięciu wystawały lekko ponad niego....
Ale to tylko moje odczucia..prośże się nie gniewać za krytykę ale tak to widzę...Reszta pracy jest rewelacyjna....bardzo mi sie podoba szczególnie kaskada.... :good:
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny