wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kryjówki dla zwierząt
Autor Wiadomość
kuba123 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 716
Skąd: okolice Wieliczki
Wysłany: 2008-04-20, 21:11   

Mieszkańców przybywa: coraz więcej ropuch chroni się pod kamieniami. nawet żaby zielone siedzą pod konarem.Mam nadzieje, że w przyszłości traszki i jaszczurki zamieszkają na tym pagórku. Niedługo przewiozę kamienie z innej działki (około tona) :P Zrobi się ciekawiej. Z pewnej budowy może uda mi się zdobyć kilka ładnych korzeni drzew. Ciekawie to może wyjść. Różne schroniska mogą być ładne i równocześnie cenne dla małych zwierząt. najgorsze jest to, że pojawiają sie także nieproszeni goście: mrówki :???:
 
 
 
kuba123 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 716
Skąd: okolice Wieliczki
Wysłany: 2008-04-24, 19:28   

Dzisiaj 500 metrów od mojego domu znalazłem jaszczurkę zwinkę ! ;) Może jest ich więcej i wkrótce się u mnie pojawią :P
_________________
Mój album zdjęć Oczko wodne
 
 
 
elfikp 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sty 2007
Posty: 609
Wysłany: 2008-04-24, 22:28   

Dla jaszczurek i innych małych zwierząt będzie bardzo dobre. One lubią duże kamienie z pozostawionymi pomiędzy nimi wolnymi przestrzeniami.

Pozdrawiam,
 
 
kuba123 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 716
Skąd: okolice Wieliczki
Wysłany: 2008-04-30, 21:19   




Zdjęcia robiłem popołudniu, a wieczorem jeszcze dowiozłem dwie taczki piasku i powiększyłem trochę miejsce dla jaszczurek. Piasek podobno umożliwia jaszczurkom składanie jaj. teraz ten jaszczurczy pagórek ma 10 metrów długości.
 
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2008-04-30, 21:56   

Kuba :brawo: ,podziwiam Twój zapał :good:
PS.są już jaszczurki :?
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
kuba123 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 716
Skąd: okolice Wieliczki
Wysłany: 2008-04-30, 22:10   

Dzięki za uznanie :) orientuje się ktoś ile kosztuje tona piaskowca? na innej działce szykują się ze dwie tony kamieni, więc pagórek, albo będzie szerszy, albo wyższy :P Byłem niedawno w Białce tatrzańskiej gdzie było mnóstwo jaszczurek i trochę sie będę wzorował na tamtych okolicach, więc:
- najwięcej jaszczurek było tam pod krzewami i w starych korzeniach drzew na pełnym Słońcu. Mniej było między kamieniami, dlatego teraz będę się najbardziej starał o drewno.
- Krzewy liściaste już mam, muszę trochę poczekać aż podrosną.
- Luźna gleba do składania jaj już jest - dzisiaj dowiozłem, więc to załatwione. jednak muszę jeszcze trochę tego przywieź, bo jaszczurka jeszcze się nie spodoba i będzie problem.
- Widne zarośla - to będzie trudno, bo każą mi odchwaszczać.
- Murawa do łapania koników polnych - to załatwione, a latem jest tyle koników polnych, że będą najedzone do syta.
- skraj lasu - i tu problem, bo skraj sadu to nie to samo. Miałem sadzić lasek brzozowy na północ od pagórka, ale przez oczyszczalnie przydomowa nie mogłem tego zrobić :? mam nadzieje, że skraj sadu im wystarczy.
Pozostaje mi czekać aż coś się pojawi. W polach widziałem jaszczurkę, więc to dobry znak.
Szukałem w googlach grafika zdjęć zwinek i wywnioskowałem, że często wygrzewają się na sianie -to tez jakoś wkomponuje.
 
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2008-04-30, 22:41   

kuba123 napisał/a:
orientuje się ktoś ile kosztuje tona piaskowca?

U mnie w granicach 400-600zł.
 
 
kuba123 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 716
Skąd: okolice Wieliczki
Wysłany: 2008-04-30, 22:51   

Nie tak drogo :) , ale zastanawiam się czy nie lepiej na taki pagórek przywieźć korzenie z lasu. Wyszło by tanio - właściwie to bez kosztów.
_________________
Mój album zdjęć Oczko wodne
 
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2008-04-30, 23:31   

Cytat:
Dzięki za uznanie :) orientuje się ktoś ile kosztuje tona piaskowca?

U mnie piaskowiec 400zł,ale jest przywożony z południa,więc u ciebie powinno byc taniej.Jak masz dostęp do ciekawych korzeni,to ja bym pokombinował właśnie z nich.
 
 
 
kuba123 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 716
Skąd: okolice Wieliczki
Wysłany: 2008-05-16, 19:54   

 
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2008-05-18, 15:11   

Kuba super :brawo: ,jesteś mistrzem tworzenia kryjówek dla zwierzaków :good:
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
phalina 
Entuzjasta


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 13 Maj 2006
Posty: 568
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2008-05-22, 17:39   

Podoba mi się Twoje oczko jest takie naturalne.
Ja też mam ułożone korzenie na piasku,tylko nie wiem czy jakaś jaszczurka przyjdzie,częściej służy kotom jako legowisko.
_________________
Pozdrawiam Halina

http://picasaweb.google.p...ey=AWzbEMkAb7Y#
 
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2008-05-22, 20:52   

Ernest napisał/a:
Kuba super :brawo: ,jesteś mistrzem tworzenia kryjówek dla zwierzaków :good:


Może to i fajne ale nadmiar w jednym miejscu mi przypomina śmietnik z kupą kamiemi i odpadami drzewnymi.
 
 
kuba123 
Entuzjasta


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 716
Skąd: okolice Wieliczki
Wysłany: 2008-05-22, 21:57   

Ernest napisał/a:
Kuba super :brawo: ,jesteś mistrzem tworzenia kryjówek dla zwierzaków :good:


phalina napisał/a:
Podoba mi się Twoje oczko jest takie naturalne. [url=http://images34.foto...8ca.jpg]Obrazek[/URL]
Ja też mam ułożone korzenie na piasku,tylko nie wiem czy jakaś jaszczurka przyjdzie,częściej służy kotom jako legowisko.

Wielkie dzięki za te pozytywne opinie :) Naprawdę miło mi takie komentarze słyszeć i dodaje mi to chęci do działania.
Mistrzem to może nie jestem, ale zaczyna mi sie podobać ten jaszczurczy pagórek.
phalina, myślę, że jak w pobliżu występują jaszczurki to pewnego dnia powinnaś zobaczyć jakąś, ale żeby zamieszkały u ciebie to ta budowla musi być większa i więcej kamieni, korzeni :) . Najważniejsze jest nasłonecznienie kryjówek.
Roman napisał/a:
Ernest napisał/a:
Kuba super :brawo: ,jesteś mistrzem tworzenia kryjówek dla zwierzaków :good:


Może to i fajne ale nadmiar w jednym miejscu mi przypomina śmietnik z kupą kamiemi i odpadami drzewnymi.
.
Może i dla ciebie to przypomina śmietnik, ale dla zwierząt może być to dom.
Dla np. jaszczurek twój dom może być wielkim śmieciem, więc to co dla ludzi psuje krajobraz dla zwierząt może być cenną kryjówką.
czasem wart sobie wyobrazić jak dane zwierze na to patrzy ;) .
Pozdrawiam.
 
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2008-05-23, 08:01   

Mam jaszczurki siedzą pod zwykłą małą deseczką pod jabłonką, wystarczy jakiś konar, płaski kamień ułożony na innym by było schronienie pod nim, dla jaszczurek nie trzeba tworzyć góry odpadów ale jak zawsze to Twój wybór i Twoja sprawa co tworzysz na własnym terenie, ja tylko opisuję swoje odczucia skoro prezentujesz swoją twórczość na forum, piszę co widzę mam kłamać i udawać że widzę coś innego ?
Bez urazy opinie (zakładam że wszystkie są szczere) i gusta jak zawsze są różne na tym polega piękno różnorodności a nie szara monotonia. Co by to było jak by wszystkie kobiety były identyczne koniec świata nawet o tym nie chcę myśleć.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny