wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak sie buduje stawy?
Autor Wiadomość
puchalsw 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 86
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-26, 10:02   Jak sie buduje stawy?

Witam
Juz od dawna nurtowal mnie ten temat.
Dzisiaj w przerwie na sniadanie goglowalem sobie, i trafilem na taka realizacje firmy zakladajacej ogrody:
http://www.pracowniasztuk...l&p=3&g=1&id=24
Teraz moje pytanie. Jak sie buduje takie stawy? Nie jest to opisane w tekscie. Mambrana kauczukowa? Musi kosztowac majatek. Czy moze glina? Tutaj przypuszczam ze trzeba jeszcze wiecej pieniedzy i materialu.
A moze z betonitu?
No i przy okazji tak sobie pomyslalem jak kiedys budowano stawy i kanaly zeglugowe.
Nie mieli wtedy membran. Wiec jak uszczelniali takie zbiorniki?
Chyba poszykam jakis starych ksiazek na alegro
Pozdrawiam
_________________
Wojtas
Oczko: wymiary3m x 3m, gl: 1.2m
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-06-26, 10:27   

Jeśli naturalny poziom wód jest zbyt niski to na duże zbiorniki zdecydowanie najlepszy jest bentonit. W przypadku jakiejkolwiek folii czy membrany przebicie oznaczało by katastrofę.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
freelink 
Nowy


Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 1
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-01-21, 20:47   

zdjęcia stawu (link powyżej) świadczą raczej o tym, że po prostu nie jest on uszczelniany... Przecież cokolwiek byłoby pod spodem zostałoby przebite tymi palami. Tak niskie lustro wody wyznacza po prostu lokalny poziom wód gruntowych. skarpy przed osuwaniem zabezpiecza się na różne sposoby, np geowłóknina (typu GardenMat) lub metoda tańsza, ale wymagająca znacznych nakładów pracy z jednoczesnym brakiem gwarancji efektu końcowego - opalikowanie i oplot z gałęzi jednej z wielu odmian wierzby (tzw faszyna). Nie wiem jeszcze "co autor miał na myśli" bo zabezpieczenie przed osuwaniem się skarpy będzie działać kiedy wierzba się ukorzeni, a tu jak widać nie ma na to szans. Poza tym, szczerze - chcielibyście mieć widok na swój staw, czy na las wierzbowy? Metoda budowy stawu, którą tu widać jest raczej nieefektywna a bardzo pracochłonna.
_________________
B.I.B.L.E. - Basic Instructions Before Leaving Earth
 
 
perzan100 
Nowy


Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 3
Skąd: Biskupiec
Wysłany: 2010-02-06, 09:18   

Mam pytanie może ktoś podpowie chcę wykopać stawek o kształcie nerki i wymiarach 25m/12m/3m jakie powinny być wymiary półek pod rośliny (wysokość , szerokość) przy użyciu faszyny. Teren jest podmokły same torfy i iły na dzień dzisiejszy 06.02.2010 woda stoi 15cm pod powierzchnią ziemi (po rozmarznięciu)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny