wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Odkurzacz do oczka wypożyczanie
Autor Wiadomość
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-06-25, 23:49   Odkurzacz do oczka wypożyczanie

Jak wiadomo porządny odkurzacz do oczka to wydatek sporo ponad tysiąc zł, jednak istnieje możliwość wypożyczenia takiego urządzenia. Rozmawiałem ostatnio z klientem, który raz do roku wydaje 180 zł i wypożycza odkurzacz na weekend. Cena za dobę to 100 zł. Generalne porządki robi się w zasadzie raz czy dwa razy w roku.

Czy uważacie że warto wypożyczać taki sprzęt czy lepiej sobie kupić?
Ciekaw jestem czyli byli by chętni na wypożyczenie.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2007-06-26, 05:33   

100zl na weekend
za ten szmal mozna weekend lepiej spedzic :)
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
lepi 
Bywalec



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 186
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-06-26, 08:16   

jackon napisał/a:
100zl na weekend
za ten szmal mozna weekend lepiej spedzic :)

pewnie tak, ale w tym czasie oczko samo się nie posprząta.

a wracając do wyjściowego pytania - sądzę, że chętni przy cenie 100 pln by byli tylko trzeba by dograć logistykę, bo chętni mogliby być z różnych miejsc w kraju, a więc w grę wchodzi transport ewentualne ubezpieczenie na tą okolicznmość no i sam czas - przesłanie gdzieś to dobra doba, powrót też... czyli w zasadzie max dwa wypożyczenia w tygodniu.
Do tego sprzątanie będzie się pewnie kumulować na wiosnę i jesień a latem trzeba będzie robić "promocję" bo odkurzacz może nie mieć wzięcia.

przy cenie około 100 na dzień na zasadzie innej niż odbiór i odwóz osobisty chyba nie byłyby zbyt opłacalne dla właściciela... 150 byłoby stosowniejszą ceną... tyle że z drugiej strony 150 pln wydane dwa razy do roku przez właściciela oczka daje w dwóch latach własnego Pondomatic'a (wady i zalety opisane na forum).

Ja sam nie znalazłem tu (Kraków) nikogo kto by wypożyczał więc czekam - może za tydzień przyjedzie do mnie z Niemiec włąśnie Pondomatic... nie za duży, ze swoimi wadami i zaletami, ale będzie bo coś takiego potrzebne niewątpliwie jest.

Reasumując, sam gdybym nie skusił się na zakup ww. odkurzacza z całą pewnością za 100 pln wypożyczyłbym coś lepszego dwa razy do roku

lepi
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-06-26, 10:13   

lepi napisał/a:
a wracając do wyjściowego pytania - sądzę, że chętni przy cenie 100 pln by byli tylko trzeba by dograć logistykę, bo chętni mogliby być z różnych miejsc w kraju, a więc w grę wchodzi transport ewentualne ubezpieczenie na tą okolicznmość no i sam czas - przesłanie gdzieś to dobra doba, powrót też... czyli w zasadzie max dwa wypożyczenia w tygodniu.


Moim zdaniem wysyłkowo takie wypożyczanie odpada, zbyt duże straty czasu i koszty przesyłki (odkurzacz waży 16 kg), poza tym jest ryzyko że może coś się uszkodzić w transporcie, gdy klient nieodpowiednio zabezpieczy przesyłkę. Pozostaje tylko najbliższa okolica.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-26, 11:23   

AurorA napisał/a:
Pozostaje tylko najbliższa okolica
ja mam swój sprzęt i odkurzam co tydzień (oko/basen). Ale za 100 za dobę to bym chyba swój wypożyczył (Warszawa). A jak syn podrośnie to za drugą dowóz i odkurzanie :)
Bajbas
 
 
marek3232 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 164
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2007-06-26, 11:38   

AurorA napisał/a:
Pozostaje tylko najbliższa okolica.


Ja mam odkurzacz Gardena i nie brakuje chętnych w Koszalinie na tego typu usługi można dorobić mój się zwrócił po pół roku :good:

AurorA napisał/a:
poza tym jest ryzyko że może coś się uszkodzić


taki odkurzacz trzeba sie nauczyc obsługiwać troszke wprawy trzeba niby nic skomplikowanego a jednak i dlatego jest duże ryzyko że wypożyczający może uszkodzić a wtedy :bum:
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-06-26, 11:51   

marek3232 napisał/a:
nie brakuje chętnych w Koszalinie na tego typu usługi można dorobić mój się zwrócił po pół roku


Zastanawiam się jak długo to potrwa bo Pondovac 3 sprzedaje się bardzo dobrze. Więc chętnych do wypożyczania może przybyć.

Bajbas napisał/a:
Ale za 100 za dobę to bym chyba swój wypożyczył (Warszawa). A jak syn podrośnie to za drugą dowóz i odkurzanie


Przy prywatnym wypożyczeniu (na lewo) 100 zł to bardzo dużo, jednak robiąc to legalnie trzeba oddać fiskusowi 22% vat i 19 % podatku, a to jeszcze nie wszystkie obciążenia wiec zarobek jest o połowę mniejszy. :x

A co do syna to spotkałem się z ofertą wypożyczania razem z operatorem (20pln za godz.) Daje to spora gwarancję że klient nie uszkodzi odkurzacza.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
marek3232 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 164
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2007-06-26, 11:56   

Ja właśnie wypożyczam z operatorem czyli sobą :hehe:
 
 
art1234
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-26, 12:46   Dobry pomysl

Aurora jak bedziesz wypozyczal odkurzacz to mozsz na mnie liczyc jako klinta

to dobry pomysl a 100 raz do roku na staw da si przezyc (sorry za brak polskich znakow ale jstm poza Polska)
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2007-06-26, 14:25   

Pomysł dobry, gdybym miał możliwość wynajęcia to nie kupowałbym, tylko odkurzacz musi mieć moc, ja mam z kumplem na spółke Gardene, on zachwycony a ja nie bardzo zbyt duża czasu pochłania sprzątanie oczka, moim zdaniem regulacja mocy powinna być taka że na życzenie doniczki podnosi. ;)
 
 
marek3232 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 164
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2007-06-26, 15:12   

Roman napisał/a:
moim zdaniem regulacja mocy powinna być taka że na życzenie doniczki podnosi.


Wszystko kwestia opanowania techniki i taka moc 1600W odkurzacza w zupełności wystarczy ,ja jestem bardzo zadowolony :good:
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-26, 16:22   

AurorA napisał/a:
A co do syna to spotkałem się z ofertą wypożyczania razem z operatorem (20pln za godz.) Daje to spora gwarancję że klient nie uszkodzi odkurzacza.

żartowałem z tym wypożyczaniem, przecież jak policzyć dowóz (paliwo, amortyzacja auta) i jak słusznie piszesz jeszcze kwestia podatków, to zostaje niedużo. Oczywiście 100 na lewo, 6 wyjazdów i 1/3 odkurzacza się zwraca.
Zaś co do samej sprzedaży odkurzacza. Ja swój (Pondovac) kupiłem dwa lata temu i jestem z tego zakupu bardzo zadowolony. W sumie jak się policzy ile pieniędzy wydaje się na roślinki, które przemarzną itp. to wcale nie jest tak dużo. Ale ból jest bo wydatek jednorazowy :(( Może wprowadź sprzedaż ratalną ;)
Bajbas
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny