wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Gołebie :-|
Autor Wiadomość
Teokryt 
Bywalec


Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 105
Skąd: Nadarzyn
Wysłany: 2007-06-21, 16:57   Gołebie :-|

sąsiad ma gołębie które przylatują się kąpac nad brzeg mojego oczka, pomijając nerwice o to by nie porwały folii to srają na brzeg oczka a to potem wraz z deszczem spływa do wody. Ktoś ma jaies metody pozbycia sie tych nieproszonych gości/ lub chociaż zniechęcić je do odwiedzania oczka? Pies czy kot nie działa.
 
 
 
marian 
Oczkomaniak
Marian



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 878
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-06-21, 17:10   

W miejsca gdzie najbardziej lubią przesiadywać powbijaj patyki takie na 10 cm tylko tak aby nie uszkodzić foli nie beda miały gdzie lądować i po paru podejściach zrezygnują. Patyki mocuj tak w odstępie 10cm .A jak są to kamienie to pomocuj je na jakies deseczce alba grubszym kartonie , nie musi to byc solidne ;)
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2007-06-21, 17:21   

Kolczatka nad oczkiem, ciekawe ale faktychnie może być skuteczne byle sąsiad tego nie widział bo jak jakiś się nadzieje to będą waśnie.
Może na początek osłonić oczko siatką to się zniechęcą z braku dostępu.
 
 
Teokryt 
Bywalec


Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 105
Skąd: Nadarzyn
Wysłany: 2007-06-21, 17:34   

Na razie oczko ma obelkowane - dookoła postawiłem belki (15 x 15) wygląda to głupkowato, ale nie siadają.
 
 
 
marian 
Oczkomaniak
Marian



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 878
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-06-21, 18:39   

Roman napisał/a:
Kolczatka nad oczkiem, ciekawe ale faktychnie może być skuteczne byle sąsiad tego nie widział bo jak jakiś się nadzieje to będą waśnie.
Może na początek osłonić oczko siatką to się zniechęcą z braku dostępu.

Taka niby kolczatka absolutnie nie skrzywdzi ptaka tylko skutecznie zniechęci do lądowania
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-21, 21:40   Re: Gołebie :-|

Teokryt napisał/a:
sąsiad ma gołębie które przylatują się kąpac nad brzeg mojego oczka, pomijając nerwice o to by nie porwały folii to srają na brzeg oczka a to potem wraz z deszczem spływa do wody. Ktoś ma jaies metody pozbycia sie tych nieproszonych gości/ lub chociaż zniechęcić je do odwiedzania oczka? Pies czy kot nie działa.


To jaką Ty masz folię, ze aż boisz się przerwania przez gołębie?
Nie przesadzasz? No chyba, ze to budowlanka.
Bronisz im się napić?

Ja cieszę się, ze do mnie ptaki zalatują, lubię patrzeć jak kąpią się na brzegu. Najczęściej są to wróble, ale też sierpówki, sroki, pliszko, szpaki, kwiczoły, sikory, skowronki, słowiki, a i zdarza się gołąb grzywacz, choć ostatnio się nie pokazuje.

Fakt, trochę fajdają, ptaki tak mają, a ma być natura, więc jest :evil:
Jak znajdę gówienko na kamieniu, to pstryczkiem z palca strzelam w ogród i już :peace:
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-06-21, 22:22   

Do mnie przylatuje też grzywacz a sierpówki mają gniazdo metr od oczka na świerku. Poza tym przylatują gołębie z pobliskiego osiedla napić sie wody - ich nie lubię ale nic nie robię by się ich pozbyć. Może ustaw obok oczka poidełko dla ptaków - taki mały płytki zbiornik gdzie mogły by się napić. I pamiętaj aby zawsze w nim była świeża woda.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Teokryt 
Bywalec


Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 105
Skąd: Nadarzyn
Wysłany: 2007-06-21, 22:52   

Chodzi o to że gołębie zrzucają żwirek na brzegu i odsłaniają folie. Irytuje to ze co 2 -3 dni muszę to tymczasowe zakrycie wyciągać z wody i płukać. Dwa że na razie moje oczko nie potrzebuje nawożenia. Folia 0,6mm. Potem muszę po nich wybierać pióra z wody. Ja rozumie jedne ptaszek czy dwa, ale cale stado z 20 sztuk? przecież to wygląda ohydnie. Jak publiczna ptasia toaleta.
 
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-06-21, 23:03   

Teokryt napisał/a:
Ja rozumie jedne ptaszek czy dwa, ale cale stado z 20 sztuk? przecież to wygląda ohydnie. Jak publiczna ptasia toaleta.

buhahha :hehe: :hehe: mojego oczka wprawdzie nie odwiedzaja ptaszki, ale uwiselbiaja sobie przesiadywac w strumyku, nie przeszkadza mi to, ladnie sobie popatrzec na ptaszka kapiacego sie w strumyczku, od czasu do czasu mam oczywiscie nalot golebi, ale przewaznie przesiaduja w oczku sasiada, hodowcy golebi, Teokryt, a wiec tak jak mowil AurorA, zrob im specjalne poidelko, bedzie to dodatkowa ozdoba ogrdu, a i bedziesz mial spokoj z nie proszonymi gosciami :hehe:
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
Teokryt 
Bywalec


Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 105
Skąd: Nadarzyn
Wysłany: 2007-06-21, 23:16   

Jutro wyśle zdjęcie mojego ogrodu. Ostrzegam, może was zatkać ;)
 
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2007-06-21, 23:17   

Ze specjalnym poidełkiem próbowałem w tamtym roku ,tylko dla pszczół.Nie udało się ,miały daleko w :dupa: moje starania :hehe: .Ptaki przylatują do mnie pić wodę z oczka ,ale gołębi nie widziałem
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-21, 23:17   

Teokryt napisał/a:
Jutro wyśle zdjęcie mojego ogrodu. Ostrzegam, może was zatkać ;)


Taki fantastyczny, czy taki beee?
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-22, 09:02   

Teokryt napisał/a:
Chodzi o to że gołębie zrzucają żwirek na brzegu i odsłaniają folie. Irytuje to ze co 2 -3 dni muszę to tymczasowe zakrycie wyciągać z wody i płukać. Dwa że na razie moje oczko nie potrzebuje nawożenia. Folia 0,6mm. Potem muszę po nich wybierać pióra z wody. Ja rozumie jedne ptaszek czy dwa, ale cale stado z 20 sztuk? przecież to wygląda ohydnie. Jak publiczna ptasia toaleta.


Gołębie to jedne z najpiękniejszych ptaków. Sam kiedyś miałem kilkadziesiąt. Widok stadka w locie to piękny widok. Jak ci zrzucają żwirek to sobie połóż kamienie. Gołębie połykają żwirek, który służy im do rozdrabniania pokarmu w żołądku mięśniowym (maja jeszcze żołądek gruczołowy). Pomiot gołębi jest dobrym nawozem oraz znakomita odżywką dla wioślarek - jak ktoś chce rozbuchać ich populacje powinien na 100 l wody dolać rozwodniony kał gołębi w ilości łyżki od herbaty.
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-22, 10:26   

Hubert napisał/a:
Gołębie to jedne z najpiękniejszych ptaków
to prawda
Hubert napisał/a:
Widok stadka w locie to piękny widok.
to też, mój sąsiad też ma; też lubię pooglądać.
I też cieszę się, jak przylatują różne gatunki napić się lub wykąpać (przeżyje nawet kąpiele srok i sójek). Ale moje nie niszczą oczka i nie przylatują w stadzie. Tak więc Toekrytowi się nie dziwię. Co innego jak przylatuje para (do mnie np. grzywacza) a co innego stado. Ja bym zmajstrował odstraszacz dźwiękowy. Lądują, czujnik ruchu, i jak się rozgoszczą odpalenie jakiegoś sygnału. Amator elektronik zmajstruje to w godzinę.

Pozdrawiam, Bajbas
PS. Moje oko robi jako wodopój i sroki upatrzyły sobie jako teren do polowań. Czają się w pobliżu i jak pojawi się potencjalna ofiara (w zeszłym roku chciały ubić synogarlicę) to lotem koszącym w dół. Na razie bez skutku, zobaczymy co będzie w tym roku.
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-22, 10:45   

Bajbas napisał/a:
Ja bym zmajstrował odstraszacz dźwiękowy


albo postawić wypchanego jastrzębia ;)
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny