wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Artur
2011-01-11, 00:02
Karpie w 4500l
Autor Wiadomość
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-02-01, 09:27   

Paweł napisał/a:
JacekN8 napisał/a:
ale w tym roku to sie zmieni po wymianie folii i może powiększeniu oczka :wink: :wink:


Jeśli można, to moja rada.
Jak już zdecydujesz się na powiększenie to zrób je jak największe, oczywiście na miarę możliwości terenowych i finansowych.
Zobaczysz za kilka lat i tak bedzie za małe:)
Żałuję bardzo że nie wpadłem na pomysł zrobienia większego oczka, jak załatwiałem sprawę zgody na to które mam. Wtedy mogłem jeszcze powiększyć ogród i oczko. Była tu wtedy "pustynia" asfaltowo-gliniasta i kwestia przesunięcia dojścia do klatki schodowej o kilka metrów dalej nie robiła różnicy, obecnie to raczej nie wykonalne. Bo po drugiej stronie dojścia do klatki ogród osiedlowy. Zresztą widać to na fotkach na mojej stronie.

Mysle ze jak juz co to jakies 7000 zrobie jak nie w ten sezon to w nastepny. :D :D
 
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-02-01, 17:26   

Więc kupie i porozmnażam (np tatarak) dużoooo roślin
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
nowy
Gość
Wysłany: 2006-02-01, 17:40   

Moim zdaniem tatarak nie jest idealny do tarla ryb. Wydaje mi się , że lepsze są rośliny typowo podwodne np.rogatki czy rdestnise. W moim oczku ryby co roku przystępowaly do tarla wlaśnie w kępach tych roślin. Pozdrawiam Krzysztof.
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-02-01, 17:42   

nowy napisał/a:
Moim zdaniem tatarak nie jest idealny do tarla ryb. Wydaje mi się , że lepsze są rośliny typowo podwodne np.rogatki czy rdestnise. W moim oczku ryby co roku przystępowaly do tarla wlaśnie w kępach tych roślin. Pozdrawiam Krzysztof.

Podwodne też będą, a tatarak chyba nie zaszkodzi :?:
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-02, 01:01   

JacekN8 napisał/a:
Podwodne też będą, a tatarak chyba nie zaszkodzi :?:


Oczywiście że nie zaszkodzi, nawet jest bardzo wskazany, jest jednym z większych zarłoków, pomaga w utrzymaniu czystości w oczku, konsumuje azotany z oczka i stanowi dużą konkurencję pokarmową dla ...glonów, one też to lubią.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-02-02, 10:09   

W roku 2005 z jednego rozmnożyłem 3 sztuki :-D :-D
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-03, 04:03   

Jesienią ub, roku przetrzebiłem trochę roślinkiw oczku, w tym tatarak i oczeret jeziorny bo za bardzo się rozpanoszyły. Przez cały sezon nie dotknąłem sie do pielęgnacji oczka, taką pracę mam że ciągle w rozjazdach i okazało sie, że nawet posłużyło to oczku, zaczęło wreszcie wyglądać taj jak zamierzałem na poczatku, jak je budowałem, miała to być imitacjia naturalnego stawu, tyle że ciut mniejsze. Stąd nazwa "Mikro Jezioro".
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-02-06, 15:38   

Cytat:
Co roku się trą i nic sie nie rozmnaża


zdarza się dość często, że w małych, przerybionych i skąpo obsadzonych roślinami oczkach dochowanie sie potomstwa nawet od karasi jest trudne lub wręcz niemożliwe. Ikra lub narybek są po prostu wyjadane. Osobiście zamierzam w nadchodzacym sezonie do oczka o pojemności tylko lekko ponad 3 tys. l, gęsto obsadzonego miękką roślinnością wpuścić na tarło jedynie triplet tarlaków (samice i dwa samce). Po tarle osobniki rodzicielskie zostaną wyłowione. Dobrze jest mieć wtedy rozwiniętą populację rozwielitek (nie oczlików!), co zapewni dobry wzrost narybku.
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2006-06-15, 06:02   

z jesiotrami w basenie nie mialem dobrych doswiadczen
jakies 3 lata temu wzialem 2 szuki wielkosci 20cm
mam w stawie spora ilosc lilii wodnych
wydawac sie moze,ze jest to silna ryba, ale potrafi sie zaplatac w roslinnosc i tam juz pozostac
jezeli ma sie staw nieporosniety roslinami, z dobrym system filtracyjnym i przeplywem wody to mozna sie zabawic w ten gatunek ryb
ale to juz raczej wyglada na staw hodowlany, a nie ladne oczko wodne
pozdrawiam
Jacek
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
Kr4x 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 155
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-06-17, 21:06   

Możecie mi doradzic na ile mam litrów zbudowac oczko, ile ma miec m2. Mam do dyspozycji teren o powieszchni 500m2 ale musze go jeszcze wykożystac do innych celów :D Mam zamiar wpóścic ok 4-7 karpie , bo u mnie tanio mozna je nabyc. Proszę nie mówcie mi żebym budował staw o powieszchni 100m2 i głębokośći 2 m :D maksymalna głebokość na jaką mnie stać to 1.70 czy to wystarczy+czy przetrzymają zimę?A przy okazji jaka jest najlepsza folia (jaką wy macie) nie za droga ale jednoczeście wytrzymala w granicy 15 za m2 jest tak ? Proszę o szybką odpowiedz. Pzdr :D
_________________
Stare oczko
 
 
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-06-19, 06:56   

wracajac do jednej z wypowiedzi wyzej, pamietajcie ze karp koi "ryje jak swinia" w doniczkach, rosliny doslownie pochlania, zrobilem maly test i rosliny plywajace (u mnie rosna dobrze) ;grzybienczyki wsadzilem na glebokosci 25 cm w doniczke, rano wracam roslin nie ma :D , postalem troche nad oczkiem i obserwowalem najwiekszego koi, ryl w doniczkach jak rasowy prosiak, pekalem ze smiechu ale ten fakt troche mnie wkurzyl bo mam kilka roslin ktore sa po prostu pozarte przez niego; grzybienczyki, przestka, wywlocznik, bede musial tego towaru troche dokupic bo moj ulubieniec obgryza doslownie wszystko, a co najlepsze ostatnio jak wsadzilem palce do wody to chcial mi zjesc palce :D , skubal moje palce tak sie rozbestwil, juz wczesniej pisalem ze jak znajde ftpa to wrzuce nagrany film jak moj koi wciag apod wode i obzera grzybienczyki.
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
Kr4x 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 155
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-06-20, 12:12   

Czy w oczku o głębokości 1.50 15000 l będe mógł trzymać karpie koi ?jeśli tak to ile ?

[ Dodano: 2006-06-20, 12:20 ]
Wracając do jednej z wcześniejszych wpowiedzi. Moja sąsiadka ma oczko o pojemności ok 5000l i głębokość nieco powyżej 1 m , trzyma tam 3 karpie koi. Wszystkie przerzyły zimę. Zastosowała grzałkę i napowietrzacz.
_________________
Stare oczko
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-06-20, 12:31   

Kr4x, Myślę że w oczku 15 tys litrów możesz sobie pozwolić na co najmniej 10 -15 karpi. Oczywiście musisz im zapewnić odpowiednia filtrację i napowietrzanie. Ilośc ryb zależy nie tylko od objętości oczka, ale także od warunków jakie rybkom stworzymy.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny