wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2009-01-11, 15:01
W jaki sposób zamaskować folię ?
Autor Wiadomość
orka 
Nowy


Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 1
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2009-08-07, 18:33   

Witaj.
Mam pytanie. Nie wiesz może gdzie mogę kupić folie z wtopionymi kamnieniami. Potrzebuje jej do zamaskowania brzegów oczka. Najlepiej byłoby mi zamówić w jakimś sklepie internwtowym ale nie mogę namierzyć takiego sklepu. Może ty mógłbyś mi doradzić.
Dzięki i pozdrawiam grzegorz
_________________
orka
 
 
wodor 
Nowy



Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 5
Skąd: Przyłęki/Bydgoszcz
Wysłany: 2009-09-03, 23:22   

Chcialbym sie podzielic pomyslem na zasloniecie folii o rozmiarach 8x8m:
srednica dolu na spodzie 280cm, na gorze 510cm, glebokosc 200cm
folie zasypujemy przesianym piaskiem zmieszanym z glina do wysokosci 100cm
na tak usypanym dnie przy brzegach ukladamy doniczki z siatki z roslinami i przysypujemy ta sama mieszanina piasku i gliny tak aby zaslonic folie przy brzegu
po pewnym czasie korzenie przerosna z doniczek i wtedy mozemy poglebic dno w srodkowej czesci oczka :)

Pozdrawiam, Rafal
 
 
Adalbert 
Oczkomaniak



Pomógł: 60 razy
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2645
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2009-09-04, 04:09   

Jakoś nie widzę w tym głębszego sensu. T znaczy co? Dwa razy kopać oczko? I to za drugim razem zmożliwością uszkodzenia folii? Masz tak zrobione czy tylko konfabulujesz?
Jeżeli masz to daj jakieś fotki :???:
_________________
Pozdro! Wojtek

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam
http://forum.oczkowodne.n...der=asc&start=0
 
 
alibaba 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 450
Skąd: Myślenice
Wysłany: 2009-09-04, 04:32   

wodor napisał/a:
folie zasypujemy przesianym piaskiem zmieszanym z glina do wysokosci 100cm


Czyli maskujesz w ten sposób dno i ściany na metr od dna ??
Po co ??
_________________
moje Akwarium roślinne
 
 
 
wodor 
Nowy



Dołączył: 01 Wrz 2009
Posty: 5
Skąd: Przyłęki/Bydgoszcz
Wysłany: 2009-09-04, 07:14   

Zauwazylem, ze wiekszosc oczek jest bardzo plytka i stad pojawia sie problem odkrytej folii tak nie lubiany. Tylko ze oprocz wzgledow estetycznych ma to rowniez sens biologiczny: jest woda i nie ma naturalnego dna - zupelnie jak w uregulowanych rzekach... A tu chodzi o zapewnienie tej czesci calego ekosystemu oczka . Duza pojemnosc dna powinna pomoc w samooczyszczaniu zbiornika ;)
Poglebianie jest opcjonalne i musi byc dobrze przemyslane. Ryzyko przebicia jest na pewno.
Pomysl jest bardzo teoretyczny podparty tylko pratkyka akwarystyczna! Nie wiem czy go zrealizuje i wszelkie uwagi krytyczne moga tylko pomoc.

Pozdrawiam, Rafal
 
 
alibaba 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 450
Skąd: Myślenice
Wysłany: 2009-09-04, 07:22   

mam oczko 3 miesiące i dno jest całe zamulone (mimo częstego sprzątania powierzchni wody) Oczko to nie akwarium ;)
_________________
moje Akwarium roślinne
 
 
 
sebastianrost 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 382
Skąd: Poznan-Rokietnica
Wysłany: 2009-09-04, 08:34   

Piasek zmieszany z gliną kiepski pomys.kiedyś tak miałem i kicha woda mętna brudna za sprawą rybek.Zlikwidowałem piasek i jest już :good: .Zastanów sie nad tym jeszcze raz.
_________________
http://picasaweb.google.c...rost/OczkoNoca#

Pozdrawiam Sebastian
 
 
 
taniw 
Oczkomaniak


Pomógł: 27 razy
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 1164
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-04, 09:16   

Cytat:

Posty: 4
Skąd: Przyłęki/Bydgoszcz

Wysłany: Dzisiaj 7:14
Zauwazylem, ze wiekszosc oczek jest bardzo plytka i stad pojawia sie problem odkrytej folii tak nie lubiany. Tylko ze oprocz wzgledow estetycznych ma to rowniez sens biologiczny: jest woda i nie ma naturalnego dna -
O co ci chodzi ? Ja tego nie rozumie ? i nie tylko ja/.Może narysuj to?
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2009-09-04, 15:50   

Pomysł beznadziejny - szkoda gadać.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
ewa535 
Przyjaciel forum



Pomogła: 84 razy
Dołączyła: 22 Mar 2009
Posty: 2513
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2009-09-06, 09:38   

JAk zamaskować dno foli i płaszczyzny - dna na półkach ? -proste - żwirki, kamienie, niektórzy sypią piach - cokowliek ale jest to łatwe , bo płaszczyzny te są poziome. Sytuacja jest trudniejsza jeśli chodzi nam o pionowe płaszczyny (boki) oczka. Moje oczko (niefachowo wykopane) ma na prawie całym jednym boku taką własnie foliową ścianę (niemalże pionową). Udało mi się uzyskać czystą do dna wodę i nie wiadomo cieszyć się z tego czy płakać, bo moja foliowa ściana jest widoczna jak na patelni. Niewiele mogę z tym zrobić jeśli wykluczyć przekopanie oczka na nowo. Przy okazji zainstalowania takiej prawie japońskiej fontanny-wylewki przy oczku, zauważyłam, że spieniona woda pięknie uniemożliwia dostrzeżenie tego mojego "byka" . Myślę, że fajny pomysł nie tylko dla fanów japońszczyzny. W "polskim" oczku można rury bambusa wykorzystać tylko do poprowadzenia wody, a całość wzbogacić jakimś fajnym konarem albo poprowadzić po "kraniku" jakieś pnącze.
BAmbusy uzyskałam z gongu kupionego w zwijającej się po sezonie budce z "pamiątkami z nad morza" w Rowach za 30 zł.
Połączyłam je plastikowymi opaskami zaciskowymi i całość wkopałam w ziemię.
Nie wiem czy WAm się to spodoba ale ja jestem zadowolona a rybki jeszcze bardziej z napowietrzenia wody. No i folia tak bardzo nie razi, bo trudno ją zobaczyć przez te bąbelki (przynajmniej w tym rejonie).
_________________
Mój akwenik online: http://91.222.160.54:7777/
Użytkownicy I Explorera logują się w oknie po lewej, wszyscy inni po prawej.
Użytkownik: "oczko" , Bez hasła
Dzwoń do mnie jak zobaczysz szczura, kota, obcego lub brak wody ;)
Jeśli nie masz mojego numeru wyślij priv.
Dzięki za czujność i pomoc !
 
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2009-09-06, 09:58   

Ewa, a do czego służy ta zielona siatka ? psuje piękny efekt... (leżąca obok czarna folia również)
ja na brzegi położyłem geotkaninę brązową, może i gdzieś ją tam widać ale tak zlewa się z kamieniami, że tworzą "jedną całość"
kolejny raz przyznaję, oczko piękne!
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
ewa535 
Przyjaciel forum



Pomogła: 84 razy
Dołączyła: 22 Mar 2009
Posty: 2513
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2009-09-06, 10:10   

ontario_ab napisał/a:
Ewa, a do czego służy ta zielona siatka ? psuje piękny efekt... (leżąca obok czarna folia również)
ja na brzegi położyłem geotkaninę brązową, może i gdzieś ją tam widać ale tak zlewa się z kamieniami, że tworzą "jedną całość"
kolejny raz przyznaję, oczko piękne!

W okolicach mojego oczka trwa poważny remont . Może nie powinnam sie wyrywać ze zdjęciami bo tu łopata tam folia i siatka , ale jakoś tak mnie korciło,żeby się tym kranikiem pochwalić.
TA zielona siatka służy mi jako podkładka pod głaziory układane na folii oczkowej. A w tamtym rejonie gdzie ją widać właśnie powstaje kamienisty potoczek łączący oczko w forma plastikową.
Siatka jest dosyć gruba i sztywna więc na pewno uniemożliwi przebicie folii. Mogę na niej układać nie tylko otoczaki a nawet ostre ciosane kamienie.
I dzięki za pochwały :)
_________________
Mój akwenik online: http://91.222.160.54:7777/
Użytkownicy I Explorera logują się w oknie po lewej, wszyscy inni po prawej.
Użytkownik: "oczko" , Bez hasła
Dzwoń do mnie jak zobaczysz szczura, kota, obcego lub brak wody ;)
Jeśli nie masz mojego numeru wyślij priv.
Dzięki za czujność i pomoc !
 
 
 
mar_ch 
Uczestnik


Dołączył: 24 Lis 2006
Posty: 61
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2009-11-30, 00:14   

czy warto maskować folie na granicy półki górnej półki dolnej czyli na przejściu od 30-70 cm?
jeśli tak to jak?

1. cienki 1-2 cm "siatkobeton" na bazie siatki elewacyjnej (3- krotnie tańsza, a nie zależny nam na szczelności) plus - dodatkowo zabezpiecza folie przed pazurami psa (moja wilczurka uwielbia się kąpać) minusy: żadna roślina się nie "zaczepi", czy to na pewno będzie wyglądać bardziej naturalnie niż folia?

2. juta - czy wystarczy sama juta, aby jakieś (jakie?) rośliny się w niej zakorzeniły i rosły czy musi być dodatkowo jakiś substrat (kieszenie)? plus: dodatkowe miejsce na posadzenie roślin, minus: co sie stanie po rozłożeniu juty

3. odwrócona darń trawy (ale pod wodą raczej zgnije)

4. mata kokosowa - plus: dłużej wytrzyma, dobrze rosną w niej rośliny, minus: cena potrzebuje ok 100 mb

5. utrzymywać stale zieloną wodę ;) plus: nie będzie widać foli :) minusów nie dostrzegam :)

może ktoś ma jakieś inne sposoby?

pzdr marcin
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2009-11-30, 18:26   

mar_ch napisał/a:
czy warto maskować folie na granicy półki górnej półki dolnej czyli na przejściu od 30-70 cm?
Nie nie warto :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
sebastianrost 
Hobbysta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 382
Skąd: Poznan-Rokietnica
Wysłany: 2009-11-30, 21:37   

mar_ch napisał/a:
czy warto maskować folie na granicy półki górnej półki dolnej czyli na przejściu od 30-70 cm?



Poczekaj troche a folia sama sie pokryje nalotem i jej nie bedzie widać
_________________
http://picasaweb.google.c...rost/OczkoNoca#

Pozdrawiam Sebastian
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny