wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
POMOCY ZDECHŁY KARASIE!!!
Autor Wiadomość
asha93 
Nowy


Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 3
Wysłany: 2007-06-16, 12:20   POMOCY ZDECHŁY KARASIE!!!

Miałam w oczku jednego(w miare duzego) szarego karasia ,drugiego dużego pomarańczowego i małe rybki taki mix pomarańczowych i szarych.Wczoraj mój brat zmieniał wodę w oczku.Dzisiaj rano okazało się ze zdechły.Przetrwały tylko 2 duży szary karaś i jedna mała pomarańczowa rybka.Szary karas jest w oczku a małą przelaliśmy do słoika z żródlaną wodą minieralną z obawy ze to przez schlorowaną wodę.Moja mama tweirdziła że to szok termiczny bo z nagrzanej wody były przelane do zimnej.Nie wiem co mam zrobić bo mała rybka choć jako tako jeszce pływała w słoiku to teraz leży na dnie na jednym boku i tak pływa.Zauważyłam na niej początkowo białe kropki na skrzelach choż teraz ich nie widać.Rybka cały czas trzyma sie przy dnie.Prisze o w miarę szybkie zidentyfikowanie tego co zabiło rybki.Co mam zrobić z tą rybką??
 
 
__--MiCooL--__ 
Początkujący


Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 11
Wysłany: 2007-06-16, 13:48   

No w tym słoiku to długo nie wytrzyma, bo się poprostu udusi... Wymiana całej wody to też chyba nie najlepszy pomysł ja bym zostawił chociaż 1/3 i do tej wody dolałbym świeżą... to prawda rybki nie powinny być tak szybko przeniesione do oczka trzeba było wyrównać temperature i dopiero wtedy wypuścić. A ta rybka ze słoika chyba i tak lepiej czulaby sie w oczku... :?
 
 
asha93 
Nowy


Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 3
Wysłany: 2007-06-16, 17:02   

Przelałam już rybkę do oczka.Cały czas trzyma się przy dnie i się nie rusza.Próbowaliśmy ją zmusić żeby trochę popływała ale kiedy dopływała do powierzchni wody dziwnie odchylała się i kładła na bok jakby zaraz miała zdechnać ale potem znowu pływała na dół oczka i było oki, ale i tak nie wiem co jej jest :-(
 
 
Rabuś 
Nowy


Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 7
Skąd: Łęczna
Wysłany: 2007-06-16, 17:31   

Możliwy szok przez zmiane temperatury wody,albo uszkodzony pęcherz pławny
 
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2007-06-18, 19:47   

asha93, Rybka na pewno zdechnie :x
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
asha93 
Nowy


Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 3
Wysłany: 2007-06-18, 20:22   

Wvzoraj zauważyłam ze rybka się nie ruszała i leżała na boku na dnie i pomyślałam ze juz zdechła.Ale dzisiaj patrzę i widzę że normalnie jest tylko się nie rusza ale czasem troche popływa.Niepokoi mnie ze cały czas trzyma się przy dnie.Jak nasypałam karmę to rybki ktore nie dawno jeszcze żyły jak najszybciej podpływały żeby zjeść a ta nawet nie zareagowała że coś wsypałam.
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-18, 20:52   

To może być zapalenie pęcherza pławnego. Niestety nic nie można zrobić poza odłowieniem ryby do akwa i zapewnieniu jej tam dobrych warunków. Nie zaszkodzi FMC. Jednak chory pęcherz nie zawsze wraca do normy i bywa, ze organizm ryby zwalcza infekcję lub zaleczeniu ulegają urazy mechaniczne, lecz nieskoordynowane ruchy pozostają do śmierci.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-06-19, 01:50   

asha93 napisał/a:
Szary karas jest w oczku a małą przelaliśmy do słoika z żródlaną wodą minieralną



Ale miałaś pomysł :-o :evil: :(( , aż mi się flaki przewracają. W ten sposób można zabić każde stworzenie. Woda mineralna to kwas węglowy, wiec na pewno była dla ryby niesamowitym szokiem zmiana temperatury i pH.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2007-06-19, 05:42   

proponuje pepsi-cole :)
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-06-19, 11:39   

jackon napisał/a:
proponuje pepsi-cole
:hehe: :good: :hehe: :hehe:
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny