wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
jak dobrze zacząć?
Autor Wiadomość
teo23 
Nowy


Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 9
Skąd: Piotrkow Tryb
Wysłany: 2007-06-16, 00:02   jak dobrze zacząć?

Witam wszystkich
Moje oczko jest prawie dziewicze. Nie moge niestety zmienic jego formy wiec pozostaje mi tylko zrobic cos ladniejszego na obecnej bazie
a baza to 4500l bez zestopniowanego brzegu glebokosc od 40-80cm, podlaczony filtr aqua-szut maxi1, pompa 3600l/h napowietrzenie rodem z akwarium i na 3 roslinki w donicach i ok 6 plywajacych (czekam na uv bo niestety przy takiej obsadzie to na naturalna eliminacje glonow nie mam co liczyc, no chyba ze torf)
Prosze pomozcie w moich pierwszych krokach. Jak i czym mam je obsadzic?
Czekam na wszelkie rady i sugestie

 
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-06-16, 01:04   

teo23, przede wszystkim witam :soczek: <hehe> zachowalem sie jak rasowy oczkomaniak i odwieczny uzytkownik forum> :hehe:
jak wszyscy ci tu powiedza, musisz zamaskowac folie bo razi, przerabialem to u siebie,
jezeli masz gdzies kolo siebie sklep z roslinami to bierz co jest, oczywiscie w ramach zdrowego rozsadku i zasobnosci portfela, <oczko to wbrew pozorom droga zabawka :hehe: >, jezeli nie masz blisko sklepu to zajrzyj do sklepu Arka
pamietaj rosliny to podstawa, zajrzyj do oczka samuraja, on ma wode 1 klasa dzieki roslina
przeszukuj forum, pomoglo mi to przy przebudowie oczka,
co do roslin to moge ci polecic przede wszystkim:
Lilie wodna, irysy wodne, palke wodna, czermien blotna, przestke popolita, bobrek trojlistny, [...} roslin do wyboru jest bardzo duzooo, i duzo z nich powinno sie znalezc w twoim oczku,
tak wiec teo23 czytaj forum i dzialaj, ja tak zrobilem i mimo kilku bledow konstrukcyjnych jestem ze swojego oczka zadowolony,
powodzenia :soczek:
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
teo23 
Nowy


Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 9
Skąd: Piotrkow Tryb
Wysłany: 2007-06-16, 14:52   

Śledze juz to forum od kilku tygodni.
Zdejecia powyzej robione byly 2 tygodnie temu, a woda byla praktycznie co wlana i roslinki nowe. Na dzien dzisiejszy woda zaczela juz przybierac kolor zieleni wiec zanurzylem worek kwasnego torfu.
Zamierzam niebawem dokupic wieksza ilosc roslin, ale sam nie wiem co i tak naprawde slabo znam sie na roslinach wodnych. Moze jakies wskazowki? :roll:
 
 
 
puchalsw 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 86
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-16, 17:15   

Czesc Teo
Witaj na forum. Nie przejmuj sie ze Twoje oczko jest dziewicze. Moje zostalo "rozdziewiczone" dopier co w tym sezonie. W zeszlym roku przypominalo jescze zbiornik strazacki.
A na powaznie. Fajnie ze zastosowales te klody jako brzegi sadzawki. Po pewnym czasie moze obrosnie mchem. Pomysl nad wykorzystaniem szczelin w klodach jako stanowisk roslin skalnych. Rojnik tam sie napewno dobrze poczuje. Jeszcze fiolek alpejski, naokolo ciemiernik. Czerwony berberys, moze perukowiec, i zwykly bluszcz w przestrzenie miedzy klodami a kamieniami polnymi. Moze sie calkiem po japonsku zrobi :-) ..
Co do foli, to Iwosek ma racje. Cos musisz z tym zrobic. Dno napewno mozesz zakryc otoczakami. Z bokami bedzie gorzej. Pozostaja tylko rosliny. Zastanow sie, czy w Twojej okolicy nie ma jakis akwenow, stawu, etc. Bedziesz mogl nakopac palki wodnej, tataraku, i inych roslin blotnych. Szlachetniejsze gatunki kup, lub zamow u Admina.
Tylko czemu tak plytko? Moze Ci zamarcac az do dna w ostrzejsza zime
Pozdrawiam
Wojtas
_________________
Wojtas
Oczko: wymiary3m x 3m, gl: 1.2m
 
 
teo23 
Nowy


Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 9
Skąd: Piotrkow Tryb
Wysłany: 2007-06-16, 18:48   

Bluszcz jest posadzony. Widac go na czele oczka na trzecim zdjecia i w zamierzeniu mam go puscic wzdluz brzego ale to dluuuugo potrwa
A dzis zaporzyczylem jakas trawe wodna z pobliskiego stawu, obsadzilem w koszyk i juz roslinnosci przybylo

nie wiem do koncza co to jest ale roslo w wodzie i mam nadzieje ze sie nadaje :-D
 
 
 
teo23 
Nowy


Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 9
Skąd: Piotrkow Tryb
Wysłany: 2007-06-16, 23:02   

i lampa dziala :hehe:
 
 
 
puchalsw 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 86
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-16, 23:35   

Faktycznie nie zauwazylem go na zdjeciu. Z tym bluszczem to jest tak, ze jak juz sie zadomowi to rusza z kopyta. W tym roku na wiosne z ogrodu wywiozlem trzy taczki obcinek z bluscza. I skubaniec znowu odrasta
Pozdrawiam
Wojtas
_________________
Wojtas
Oczko: wymiary3m x 3m, gl: 1.2m
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2007-06-19, 12:43   rosliny.

Witaj.Moja rada,to znajdz czas,bierz saperke i ruszaj nad jakąs wode. W moim oczku praktycznie 90% roslin mam z takich wypraw.Nad brzegami posadz palke,tatarak to zasloni Ci szybko folie.W sklepach oczywiscie jest spory wybor roslin,ale mi osobiscie wydaje sie,ze slabiej sie przyjmuja(chyba są sztucznie pedzone)
Ps. Szkoda,ze jest tak plytkie.
Zapomialem powiedziec. Bardzo ciekawie wykonczyles gore oczka tym drewnem,hmmm ciekawy pomysl.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez ZiK 2007-06-19, 14:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kubusiaczeq 
Początkujący


Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 13
Wysłany: 2008-03-26, 12:21   

Witam jak tluka co niektorzy Rosliny Rosliny Rosliny.;)
 
 
jakja 
Entuzjasta
Na razie bez oczka



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 772
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-26, 19:12   

Późno ale jednak: witaj! Z tym drewnem - rewelacja dla mnie! A rośliny możesz sadzić w jutowych kieszeniach, po jakimś czasie juta zniknie, a rośliny same stworzą kępy pływające... Co to za dziura na końcu - foty 1. i 2.? Taka wnęka...
_________________
Pozdrawiam - Jacek
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny