wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko wodne Judyma
Autor Wiadomość
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2007-06-13, 19:28   Oczko wodne Judyma

Witam Forumowiczów!
Mam 44 lata i jednym z moich zainteresowań jest ogród na mojej działce. Pierwsze moje oczko wodne miałem ponad 10 lat temu. Robiłem je nie korzystając z żadnych porad ani tez nie widziałem u nikogo innego. Wiedziałem, że ma byc tylko dół przykryty folią, ma byc w nim woda, ryby oraz rośliny :) hahaha! Oczko wodne, prezentowane na załączonych zdjęciach mam od 5 lat. Jest zdecydowanie większe od poprzedniego. Jest w kształcie nerki o wymiarach: dł. ok. 5 metrów, szer. ok. 4 metry oraz gł. 1,50 metra. Półka na rośliny jest prawie na całym obwodzie. Oczko jest wyłożone folią, która jest przykryta luźno położonymi kamieniami polnymi. Półka jest wysypana żwirem i drobnymi kamieniami, także rośliny rosna sobie swobodnie. Ściany oczka mam strome, także jego pojemnośc jest spora. Mam w nim cztery, dośc duże, jak na ten wiek, karpie koi oraz pare karasi, które od dwóch lat corocznie sie wycierają, więc mam spora gromadkę narybku. Co do filtra to.... mam najprostszy "gotowiec" zakupiony w sklepie ogrodniczym, tzn. skrzyneczke o wymiarach 40x40x30 cm. Jest w nim standardowa gąbka z dodatkami. W dodatku, mam swój własno- opracowaną metodę co do filtrowania oczka ;)
Proszę o Państwa opinie na temat mojego oczka, mając nadzieję, że nie jest takie złe.
Pozdrawiam Fanatyków oczek wodnych.









 
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2007-06-13, 19:51   

Mi się podoba, dużo roślin, sprawia wrażenie naturalnego oczka.
 
 
jakja 
Entuzjasta
Na razie bez oczka



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 772
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-06-13, 20:08   

Pięknie Tobie zarosło... śliczne, tylko czy mogę prosić o bardziej ogólny rzut - o ile możliwe?
_________________
Pozdrawiam - Jacek
 
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2007-06-13, 20:27   

bardzo fajne oczko wyglądające jak naturalne , dużo roślin tak jak lubię :good: ale na zdjęciach wygląda na mniejsze niż 5m na 4m
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
Ernest 
Przyjaciel forum



Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 2829
Skąd: Skawina
Wysłany: 2007-06-13, 20:41   

Kojaki są ,a roślin nie jedzą :) .Fajnie zarośnięte oczko :good:
_________________
Pozdrawiam Sebastian
___________________

Aqvenus Aquaticus-> :good:

Wszyscy macie fajne oczka wodne :yess:
 
 
marian 
Oczkomaniak
Marian



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 878
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-06-13, 20:55   

Pieknie zarośnięte ,sprawia wrażenie naturalnego zbiornika ,tylko ten żwir na kaskadzie trochę mnie razi .Jestem ciekawy gdzie dosadzasz nowo nabyte rośliny. :piwko:
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2007-06-13, 22:17   Witam milosnikow

Dzieki za zainteresowanie sie moim cichym i skromnym oczkiem.Postaram sie odpowiedziec ogolnie wszystkim zainteresowanym moim tematem.Moje polki,a wlasciwie polka ma szerokosci okolo od 60cm do ponad 1 m. Glebokosc jej rozni sie i ma od wlasciwie 0-30cm.Jak widac jest juz wszystko zarosniete,a gatunki roslin zaczynaja sie mieszac(zaczyna mi sie to nie podobac dlatego za rok bedzie duzo pracy tzn. powiekszanie)Co do karpi Koi,to jestem zaskoczony zdaniami,ze podgryzuja rosliny.Mam cztery sztuki,z tego najwiekszy ok35-40cm,najmniejszy ok 25cm.Karmie je pokarmem sztucznym,nawet nie wiem jak sie nazywa.Sa to drobne kolorowe kulki wielkosci lepka od zapalek.Karmie je tak,ze litrowe opakowanie starcza mi na ponad dwa tygodnie.Fotki robilem z trawnika i z tarasu,ktory nie jest wysoko,wiec nie udalo mi sie uwzglednic calego oczka z tzw.lotu ptaka.Postaram sie wejsc na cos wyzszego i wstawie kilka zdjec(wlasnie zaczely kwitnac mi lilie)Co do kaskady to podstawa sa plyty piaskowca.Na niej mam polozony bialy i zielony marmur,a takze kamienie przywiezione z naszego morza.Jak leci po niej woda to dopiero uwidaczniaja sie wszystkie kolory. Pozdrawiam.
 
 
 
puchalsw 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 86
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-13, 22:35   

Pieknie zarosniete naturalne OKO. Tez czekam na zdjecia calego planu
Mam pytanie o ten marmur na kaskadzie... Domyslam sie ze kaskada w zimie nie pracuje i nie moczy marmuru, ale czy podczas mrozow marmur Ci nie kruszeje? Ma pewien pomysl ale nie wiem, czy mroz tego nie zniszczy, bede wiec wdzieczny za informacje
Pozdrawiam
_________________
Wojtas
Oczko: wymiary3m x 3m, gl: 1.2m
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2007-06-13, 23:07   kamien kaskada

Witam.Cala kaskade mam od 5 lat.Jak narazie nic mi nie kruszeje.Co do marmuru,to zona twierdzi ze to jest granit hmmm moze?.W kazdym badz razie u mnie w miescie jest fajne miejsce do zakupu takich kamyszkow(wydaje mi sie,ze maja korzystna cene)Ten zielony jak jest mokry prezentuje sie fantastycznie.Pozdrawiam.
 
 
 
ZiK 
Przyjaciel forum
Witam :)


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 1002
Skąd: Zamość
Wysłany: 2007-06-13, 23:07   

judym, Witam nowego oczkomaniaka :piwko:
Bardzo ładne oczko super zarośnięte przez rośliny :brawo:
Koi też są bardzo ładne :)
_________________
Pozdrawiam Tomek :piwko:
Moje Pierwsze Oczko Wodne

Mój Profil Nasza Klasa

Moje Drugie Oczko Wodne
 
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2007-06-14, 20:47   widok z dachu sasiada i drabiny :)

Ciężko jest mi uchwycic perspektywe całego oczka. Jak zdjęcia pokazują, posiadam Karpie Koi i w ten sposób chce obalic teorie, jako że Karpie Koi niszczą roślinnośc.
;;; ; ; ; ;
 
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-06-14, 20:52   

witam :) ,no pięknie jest widze wielką konkuręcję :P z moim okiem :hehe: ale na prawdę super może dam się przekonać do tych koi ;)
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2007-06-14, 21:49   rosliny i Koi

Jak widac,to ja jestem wielkim zwolennikiem Karpia Koi i nie wyobrazam sobie aby tej ryby mogloby zabraknac w oczku.Co do rywalizacji,to zdecydowanie wole pomagac,jak i tez przyjmowac pomoc i rady od innych.Czasami zal jest mi ludzi co sie napracowali,wydali duzo kasy,ale nie chca sluchac bardziej doswiadczonych posiadaczy oczek wodnych.
Pozdrawiam.
 
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2007-06-14, 21:50   

Bardzo ładne oczko. Gdyby tak moje zarosło...dla mnie rewelacja nie ma co.... :brawo: za wkład w pracę...
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
judym 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 681
Skąd: Białe Błota
Wysłany: 2007-06-14, 22:15   

Jestem zwolennikiem jak najmniejszej ingerencji ludzi w przyrode,co rozumie sie i tez w oczko wodne.Wlasciwie to od zalozenia oczka nie bylem w srodku oczka.Rosliny to chyba raz przezedzilem. Na jesien i na wiosne wylewam ok 1/4 wody i napuszczam nowej.Filtr chodzi praktycznie caly czas od ubieglorocznej wiosny.
Pozdrawiam.
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny