wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ubytki wody w oczku. Co moze byc przyczyną?
Autor Wiadomość
slimakko 
Początkujący


Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 16
Skąd: Krakow
Wysłany: 2007-06-11, 15:18   Ubytki wody w oczku. Co moze byc przyczyną?

Czesc mam następujący problem zbudowaliśmy wraz z ojcem oczko wymiary 5 na 8 metrówi 80 cm głebokości, składa sie z duch głównych kawałków folii założonych na siebie na około 2 metry I kawałków po 1,5metra położonych pod I nad zakładem. Całość zasypana zwirem. W ciagu dwuch dni poziom wody po nalaniu spadło około 1,5 cm i tu pytanie czy jest to wina zakładu? Folia niebylła klejona. Czy jest to normalne zjawisko i z tak szybko ubyło wody mam się martwic? Dzięki za info pozdrawiam. Całosc zobrazowana na rys



 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2007-06-11, 15:42   

Moim zdaniem woda będzie uciekać przecież masz nieszczelne dno, może gdybyś skleił taśmą dwustronną i jeszcze zrobił w miejscu sklejenia zakładkę taką jak szyte szwy w dżinsach i taką zakładkę zacisnął to może by zdało egzamin.
 
 
marek3232 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 164
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2007-06-11, 16:05   

Woda bedzie uciekała folia musi byc sklejona cisnienie wody jakie jest na dnie wepchnie wode w kazda szczeline i ubytek gwarantowany jezeli jest to folia kauczukowa masz specjalne kleje i wtedy wystarczy zakładka 10-15 cm a tak zmarnowane pieniadze na nadmiar folii ale na błedach człowiek sie uczy powodzenia
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2007-06-11, 22:11   

Zobserwuj ile tej wody ucieka, bo u mnie schodzi kilka cm, do pewnego poziomu i sie dalej utrzymuje, nie wiem co jest przyczyna bo po wykopaniu oczka przez jakis czas mialem wyzszy poziom wody, albo gdzies mam dziurke albo folia sie gdzies osunela, ale przyczyny znalesc nie moge ;/

No ale ten pomysl na folie w 2 czesciach niezbyt ciekawy, i to pewnie bedzie u Ciebie przyczyna.
 
 
Teokryt 
Bywalec


Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 105
Skąd: Nadarzyn
Wysłany: 2007-06-11, 23:03   

parowanie?

JA miałem też trochę paniki w oczku po tym jak miałem dziurę i zakleiłem. Myślałem ze to przez nią ucieka woda - a gdzież tam. Folia jest dobrze zaklejona bo zielony glonowy muł który osiadł w tym miejscu nie jest wsysany tylko leży równomiernie - więc nie przesiąka. Winne było parowanie i pracująca pseudo kaskada co rozrzucała trochę wody poza brzeg oczka.

CO do niesklejania dna - takie dno może zimą sie przesuwać. Lub ciśnie e lodu może wyciskać wodę przez dno albo wiosną z dna może wchodzić woda rztopaowa i deszczowa. Wyjmij folie i sklej. Ja znalazłem klej do miękkiego PCV w markecie, obiłem testy na normalnym kawałku folii po umyciu detergentem i acetonem - trzeba było użyć trche siły by oderwać dwa kawałki, ze 4 tubki takiego kleju i zrobienie mniejszego zakładu na 20cm spokojnie wystarczy. Klej kosztuje 5zł.
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-06-11, 23:06   

Niestety też muszę Cię zmartwić moje zdanie jest takie że nie ma szans aby woda nie uciekała :?
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
teo23 
Nowy


Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 9
Skąd: Piotrkow Tryb
Wysłany: 2007-06-19, 20:52   

slimakko napisał/a:
W ciagu dwuch dni poziom wody po nalaniu spadło około 1,5 cm

To nie jest tak bardzo duzo. Zalezy tez od pogody, bo jesli padal deszc przez te dwa dni to problem, jesli grzalo to czesc napewno wyparowala.Powierzchnia tez nie jest bez znaczenia zarowno przy parowaniu jak i przy lapaniu deszczowki.
Tak czy inaczej folie bedziesz musial bezwzglenie pokleic albo wymienic :(( :roll: bo nie da rady albo ciagle dolewki
 
 
 
neon 
Uczestnik


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Wrz 2006
Posty: 55
Wysłany: 2007-07-24, 14:30   

Napiszcie jezeli sie orientujecie ile moze wyparowac woy z oczka o wym. ok. 4x2 m- w /cm glebokosci oczka/ przy bardzo upalnej pogodzie. Obawiam sie ze u mnie tez jest dziura /ale jak ja znalezc??? Czy trzeba cala folie wyciagnac ?a jak jest tak malenka to ja nie zobacze. :-(
 
 
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-07-24, 15:00   

neon napisał/a:
Napiszcie jezeli sie orientujecie ile moze wyparowac woy z oczka o wym. ok. 4x2 m- w /cm glebokosci oczka/ przy bardzo upalnej pogodzie. Obawiam sie ze u mnie tez jest dziura /ale jak ja znalezc??? Czy trzeba cala folie wyciagnac ?a jak jest tak malenka to ja nie zobacze.

nie zabardzo da sie o liczyc, zalezy to od wielu czynnikow,
n. ilosci roslin naslonecznienia itp itd <wiedza z forum> :hehe:
co do dziure to jezeli woda schodzi do pewnego momentu na tej wysokosci masz nieszczesna dziure, :evil:
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
KoRcZuS
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 293
Wysłany: 2007-07-24, 16:42   

zostawic i czekac dokad zejdzie, jak sie zatrzymie w pewnym poziomie to wtedy szukac...

najgorzej jak dziura bedzie na dnie ;/
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-07-24, 18:39   

Przy upalnej pogodzie może poziom wody opaść na wet o kilka cm za sprawa roślin wodnych. Wówczas one oddają dużo wody i uzupełniają braki z oczka.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-07-25, 09:24   

od niedzieli u mnie ubytek wody około 8 cm, ale co dziennie ponad 30 stopni i masa roślin jest :P mam nadzieje że dziury nie zrobiłem ostatnio po przecince roślin w oku bo też dziś mnie zaskoczył taki ubytek wody u mnie :hehe:
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-07-25, 19:22   

8 cm w tak krótkim czasie to dość sporo :? u mnie w tym roku ubytki niezauważalne 2-3cm :) , ale co jakiś czas dolewam deszczówki z mauzerka :P wodociągowej jeszcze nie dolewałem :-D
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2007-07-25, 19:36   

ja twż dolałem kranówkę ze studni głębinowej bo ubyło ok. 5cm, słńce swoje robi
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2007-07-26, 01:09   

U mnie woda jak narazie przybywa, obfite opady. Jeszcze ok 2-3 cm to oczko wyleje :P
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny