wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Coś więcej niż 30m2...
Autor Wiadomość
Lordi 
Początkujący



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 12
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 2011-02-16, 21:59   Coś więcej niż 30m2...

Witam,
Z racji tego, że to pierwszy mój post tutaj zacznę od powitania. Czoła chylę. :-)

Naczytałem się już sporo o oczkach wodnych, macie tu naprawdę piękną skarbnicę wiedzy. Doszedłem do wniosku, że 30m2 to troszkę mało jak dla mnie i chciałbym zbudować nieco większy stawik u siebie. Naczytałem się o wymogach opartów wodnoprawnych i ich kosztach i aż mi się słabo robi. ;-) Znalazłem w sieci coś takiego (akuart autor z moich okolic): http://projektybrajczewski.pl/?p=91 . Idąc za linkiem przytoczę tutaj część, która mnie zainteresowała:

Cytat:
Operat wodnoprawny
Wykonuje go na ogół Projektant, któremu zlecisz pracę. W zależności od wielkości stawu lub zbiornika opracowanie może być wykonane na dwa sposoby:

Dla obiektów większych i zasilanych wodami publicznymi należy wykonać operat wodnoprawny z ewentualną instrukcją gospodarowania wodą, decyzję środowiskową i oddzielnie projekt budowlany – wykonawczy.
Dla obiektów małych (do kilkudziesięciu arów powierzchni) i bez zasilania zewnętrznego możliwe jest opracowanie tylko projektu budowlanego z elementami operatu wodnoprawnego.


Czy możecie się wypowiedzieć o takiej praktyce? Czy pozwala to zaoszczędzić nieco w kosztach, bo jak rozumiem osobno wyceniany operat wodnoprawny, osobno wyceniany projekt budowlany, do każdego z nich mnóstwo opłat skarbowo/urzędasowych to zawsze więcej niż zbite do jednego.

Pozdrawiam
Tomek
_________________
Pozdrawiam
Tomek
___________________
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2011-02-16, 22:19   

Podobno jak zbiornik jest izolowany (folia) i nie ma żadnych robót budowlanych typu fundamenty wystarczy zgoda sąsiadów o którą pyta urząd. Rozmawiałem z wykonawcami oczek około 100 m2 i nie było żadnych problemów- żadnych operatów, projektów i kierowników budowy.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Lordi 
Początkujący



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 12
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 2011-02-17, 14:20   

No właśnie: podobno. A może wie ktoś na pewno? Jakieś przepisy?

Napisałem do jegomościa z wyżej wymienionego linku, zobaczymy co odpisze.
_________________
Pozdrawiam
Tomek
___________________
 
 
 
tom11 
Hobbysta


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 433
Skąd: 40 km od Lublina
Wysłany: 2011-02-17, 16:02   

http://oczkowodne.net/oczko.php
 
 
 
Lordi 
Początkujący



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 12
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 2011-02-17, 20:07   

Tom11, w podanym linku nie znalazłem nic co byłoby związane z moim pytaniem.
_________________
Pozdrawiam
Tomek
___________________
 
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-18, 12:04   

AurorA napisał/a:
No właśnie: podobno. A może wie ktoś na pewno? Jakieś przepisy?

chłopie, to nie ta droga i te źródło wiedzy. walisz do swojej gminy/dzielnicy - swojego urzędu i tam pytasz. To ni Ci wydadzą zgody i to oni Ci będą żądali tego czy owego. Ja jak budowałem oko - do 30 m2 to był luz blues - zgoda domyślna (tzn. brak sprzeciwu w 30 dni), prosty szkic. U znajomego w innym rejonie Polski, była zgoda na piśmie, jak chciał zrobić zejście do wody/schody jak u mnie, to stwierdzili, że to basen i mimo, że poniżej 30 m2 to już trzeba kwity jak na budowę.
Szukanie informacji po forach to strata czasu. Punkt wyjścia jest - jak budowa takie duże powierzchnie. Ale co można opuścić a co nie to już tylko urząd z miejsca zamieszkania.
Pozdr, Bajbas
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2011-02-18, 18:15   

Dokładnie tak jest, musisz zasięgnąć języka w starostwie bo są różne interpretacje i w zal. od miejsca zamieszkania wymagają czego innego.

dodam tyle że nie dawno byłem na szkoleniu z budowy stawów kąpielowych prowadzonym przez firmę Oase. Firma ta ma gotowe rozwiązania o powierzchni 83 m2 i 107 m2. Gdy budują te stawy w Niemczech robią normalnie fundamenty pod ścianki i jest ok. W Polsce aby ułatwić procedury zrezygnowali z fundamentu i domyślnie jest podsypka ze żwiru, dzięki temu nawet przy takiej powierzchni omijamy całe procedury. Zwrócili szczególną uwagę na ten fundament bo jak go się go zrobi to staw podchodzi pod basen i rusza cała procedura.
Polskie prawo obecnie nie zna stawu kąpielowego i jest to podciągane pod oczko albo pod basen.
Była jeszcze informacja że w niektórych miejscach kraju nie jest wymagana nawet zgoda sąsiadów - ale to musisz ustalić na miejscu.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Lordi 
Początkujący



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 12
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 2014-09-04, 10:56   

Witam ponownie,
Jakiś czas temu zarejestrowałem się na Waszym forum. Trochę poczytałem i utwierdziłem się w przekonaniu, że oczko wodne to jest to co chcę mieć u siebie. Formalności już dokonałem, więc rozpoczynam zabawę z "budową".

Zdecydowałem, że będę je robić przy pomocy folii. I tu pierwsze pytanie. Czy folia z tego linka będzie ok? Oczko będzie miało ok 70m2. Panowie przyjeżdżają na miejsce układają i zgrzewają.

Pierwsza fotka:


Postaram się wrzucić też rysunek poglądowy z projektem i pomysłem na półki, nasadzenie itd.
_________________
Pozdrawiam
Tomek
___________________
 
 
 
Alexon 
Nowy


Dołączył: 01 Wrz 2014
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-04, 22:09   

Lordi uważam ze będzie odpowiednia
_________________
Skuteczna reklama równa się dowiedz się jak wyglada wzrost sprzedaży sklep
 
 
zuzi10 
Hobbysta


Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 486
Skąd: sląskie
Wysłany: 2014-09-05, 00:20   

Alexon a skąd wiesz czy będzie dobra skoro nie otwiera się link do foli ale do strony Torrent machine - pobieranie torrentów :P
 
 
Lordi 
Początkujący



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 12
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 2014-09-05, 07:21   

Ot, ciekawostka. Skrypt z forum przerabia linki do alledrogo na alledrogo. Dowcipny admin. Wystarczy wyszukać z mojego linka ID aukcji i znaleźć na alledrogo.

Poczytałem trochę o rewelacyjnych właściwościach membran EPDM nazywanych też geomembraną i zastanawiam się czy przytoczona przeze mnie "folia" w linku do aukcji powyżej, opisywana jako geomembrana 1,5mm to właśnie epdm czy nie?

Podklejam jeszcze raz linka. Adres skróciłem z pomocą narzędzia, więc proszę się nie przejmować, że pokazuje się dziwny adres linka. Zaraz przeniesie do serwisu alegro.
Po to jest tak zrobione, aby nie podawać linków do alegro. Za niestosowanie się do regulaminu . . .
_________________
Pozdrawiam
Tomek
___________________
 
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny