wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z wodą
Autor Wiadomość
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-03-06, 21:22   

Mięciutką masz tą wodę. Powinno się przy takich parametrach łatwo zakwasić torfem. Jak woda się nieco ogrzeje azotyny powinny spaść. Na i dalej podejrzewam jeszcze fosforany.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Linek 
Bywalec



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 130
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2010-03-07, 09:17   

To czyli niema tak zle z tą wodą u mnie,a że taka mięciutka ta woda to dobrze czy zle kupię jeszcze ten test na fosforany spodobało mi się to badanie wody z kranu leci o tych samych parametrach twardości jak w oczku, ile tego torfu zastosować na około 11 tyś. litrów i kiedy można go wkładać do wody dzięki Arku za odpowiedz :piwko:
 
 
KOImark 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 309
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2010-03-07, 11:05   

Dla KOI mięciutka woda nie dobre perspektywy, ale jeśli chodzi o same oczko to nie ma krzywdy.
_________________
KOI moja pasja, sposób na życie i stres
Kocham wodę, ryby i jeszcze kilka rzeczy ;-)

NIE MYL OCZKA Z KOIpond!!!!
 
 
 
ontario_ab 
Przyjaciel forum



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 1414
Skąd: k. Bydgoszczy
Wysłany: 2010-03-07, 19:37   

Marku, dlaczego koi nie lubią miękkiej wody ?
_________________
Pozdrawiam, Arek...

stay in green...
 
 
 
KOImark 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 309
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2010-03-07, 20:56   

Arku wiesz czemu Karp jest najszczęśliwszy w gliniance i czemu Jumbo z japońskiej glinianki jest najdroższy?? Bo bardziej stabilnego środowiska od glinianego stawu nie ma.
W glinianym stawie PH jest praktycznie niezmienne nie ma wahań twardości ani węglanowej ani ogólnej, jedynie wczesną wiosną obniża się troszkę PH bo roztopowe wody nie mają buforu są pozbawione twardości węglanowej.

W gliniance PH oscyluje między 7,2 a 7,4 twardości węglanowe 10-12kh
W takich parametrach i wartościach twardości nie groźne są zakwity wody, amoniak nie zrobi krzywdy, azotyny, azotany nie mają pola do popisu bo nie pozwala im na to glina i PH.

KOI z gliny jest silny, zdrowy, gruby osiąga bardzo szybkie przyrosty.

Tylko my ludzie zachwyceni barwami i witalnością tych ryb, staramy się zrobić klar w sztucznym zbiorniku by podziwiać te piękne ryby, robimy filtry, UV, ozony itd itd by KOI było widać jak na dłoni, a w sztucznym zbiorniku trzeba wydać sporo pieniążków po to by KOI czuły się dobrze i tryskały zdrowiem. Jednak nic nie zastąpi glinianego stawu :D choć KOI w nich widać tylko podczas karmienia ale tam jest dla nich raj na ziemi.
_________________
KOI moja pasja, sposób na życie i stres
Kocham wodę, ryby i jeszcze kilka rzeczy ;-)

NIE MYL OCZKA Z KOIpond!!!!
 
 
 
arturzbsk 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 127
Skąd: Żagań
Wysłany: 2010-03-11, 18:34   

Witam .
Dołączę się do tematu , bo woda, jak na ta porę roku , też jest dosyć mętna. Dzisiaj zrobiłem test i proszę o sugestie:

NO 3 - około 40
NO 2 - 0
GH - ok. 5
KH - ok. 7
pH - ok. 8


czy to są w miare dobre wyniki.

pozdr
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-03-11, 18:40   

Prawie identyczne jak u Linka - ciekawy jest wzrost azotynów ale to pewnie dlatego ze bakterie przy tej temperaturze śpią.
Aż mnie korci aby u siebie zbadać czy też tak będzie , ale nie chce mi się. PH lepsze by było niższe.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
KOImark 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lut 2009
Posty: 309
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2010-03-11, 18:42   

Twardość węglanowa większa od ogólnej?? Hmm na pewno? jesteś tego pewien?
_________________
KOI moja pasja, sposób na życie i stres
Kocham wodę, ryby i jeszcze kilka rzeczy ;-)

NIE MYL OCZKA Z KOIpond!!!!
 
 
 
arturzbsk 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 127
Skąd: Żagań
Wysłany: 2010-03-11, 19:43   

KOImark napisał/a:
Twardość węglanowa większa od ogólnej?? Hmm na pewno? jesteś tego pewien?


Ciężko dokładnie na tym teście stwierdzić jaki kolor odpowiada kolorowi na pasku . Wszystko możliwe , że GH i KH to 5 - kolory były bardzo zblizone między 5 a 7.
Test Argotest firmy Aqua Szut.

pzdr

[ Dodano: 2010-03-11, 22:07 ]
Z tego wynika , że parametry wody są OK. To dlaczego jest ona mętna ? Filtrowałem ją przez kilka ostatnich dni myśląc , że są to zanieczyszczenia mechaniczne - bez skutku. Oczko zostało założone wiosną 2009 roku, na jesień woda idealna. Przez zimę cały czas pracował napowietrzacz i był przerębel - pilnowałem tego.
Oczko około 2500 l . Zarybienie : 7Orf , 5 karasi, 1 jesiotr i dwa karpiki - wszystkie przeżyły zimę .
Roślin było dużo do tego strumyk o długości około 3 m z gęstymi roślinami i filtr, W ubiegłym roku nie było problemu z czystością wody ( glonami ) . Rośliny na jesień obcięte przy doniczkach i zimowały w wodzie.

Dlatego bardzo się dziwię, że teraz woda jest mętna , tak jakby brudna. Po zimie powinien być kryształ.

Co może być problemem ?

Dodam ,że obecnie już nie mam lodu na oczku .

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-03-18, 21:19   

Ok to i ja sprawdziłem u siebie
N02 i NO3 - zero,
ph 7,8
KH-7
GH-15

badałem testem paskowym 5 in 1 - bardzo mała dokładność i mogą wychodzić głupoty. Dokładnie zmierzyć się nie da a pomiar tylko sygnalizuje ewentualny problem. Testy kropelkowe to przy nich jak mercedes przy maluchu, ale do szybki go taniego zbadania podstawowych parametrów są ok. Przy okazji zbadałem azotany w akwa z karasiami i wynik >200 :-( na 200 się skala kończy wiec trudno stwierdzić ile ale wiadomo że znacznie za dużo.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2010-03-18, 22:22   

na testach paskowych nie ma dokładnej skali - masz 6 różnokolorowych kwadracików i porównujesz kolor. Dla azotanów jest to np: 0, 20, 40, 80, 160 ,200.- wyniki wiec nie są idealne. Związki azotowe im mnij tym lepiej. :-D
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Mariusz 
Przyjaciel forum



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 12 Sty 2009
Posty: 1463
Skąd: przemyśl
Wysłany: 2010-03-19, 06:30   

AurorA napisał/a:
Związki azotowe im mnij tym lepiej.

Rozumiem, pytam bo rzadko w okresie zimy i po niej NO2 i NO3 osiąga skalę zero, dopiero później w trakcie wzrostu roślin szczególnie podwodnych choćby Ceratophyllum czy Elodea
_________________
Pozdrawiam Mariusz
Odmiany lilii wodnych
 
 
 
Linek 
Bywalec



Dołączył: 28 Gru 2008
Posty: 130
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2010-05-02, 09:29   

Tak sobie chodzę i myślę czy kamień wapienny który mam na kaskadzie i na dnie oczka w ilości paru sztuk może być powodem mętnej wody co wy na to może ktoś miał już taki problem z tym kamieniem w oczku.
 
 
jacco 
Nowy


Dołączył: 09 Kwi 2010
Posty: 3
Skąd: mi to wiedzieć
Wysłany: 2010-05-05, 16:35   

ja sie podkleje do problemu ;) oczko mam 3 lata około 7tys/li nie było nigdy problemów z wodą a w tym roku masakra :bum: najpierw zupa szczawiowa dodałem trigger zrobiło sie lepiej w tym tygodniu to juz była zupa szczawiowa ze śmietana :-o spuściłem połowe wody dolałem nowej ..ja tu dziś zachodze a tu taki efekt :((





w środku pływaja 2 jesiotry,2 tołpygi,3 duze karasie i z 10 z tamtego roku niezaszkodzi im to....czy to efekt pyłków kwiatów i opadów deszczu
 
 
koczisss
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-05, 16:42   

Woda się zabiela przy świeżej wodzie, rozwijają się pierwotniaki. które to powodują.
Zieleń+ mleczna zawiesina i masz efekt widoczny na załączonym obrazku.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny