wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Lekarstwa dla ryb
Autor Wiadomość
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
  Wysłany: 2006-03-01, 10:23   CLOUT

Jak w temacie preparat o nazwie CLOUT , na alledrogo sprzedaja go TUTAJ , czy ktos juz mial z tym specyfikiem doczynienia, w opisie jest mozliwosc leczenia karpi koi, ciekawe jak ten preperat zadzialalby na np karasie, widze ze jedna moich rybek ma jakas narosl (jeszcze sie nie przyjrzalem co to), pewnie jakis pasozyt,tak mysle zeby sprobowac , jezeli nikt tego jeszcze nie uzywal to pewnie wypadnie na mnie i wtedy opisze swoj edoswiadczenie.
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
JacekN8 
Hobbysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sty 2006
Posty: 426
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2006-03-01, 13:53   

do koi może, ale w zoologu kupiłem dwie tabletki tego na moje karasie i niestety nie uratował ich ten preparat. Były w akwarium 35l. Być może to nie wina preparatu tylko się za późno kapnąłem. Było to 2 lata temu. Ryby miały jakiegoś pasożyta, ale już nie pamiętam jakiego, wiem że napewno nie była to pasocznica.
_________________
Jakie by było życie bez komputera??? :)
AMD
ASUS
 
 
 
Michał 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 189
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2006-03-20, 20:47   

od wczoraj zaczalem leczenie moich karaskow, juz widze ze ryby sie poprawily (2 dzien), dam znac co wyszlo z tego dobrego, jezeli uda mi sie je wyleczyc tym preparatem to opisze krotki artykul na ten temat...
_________________
ZANIM ZAPYTASZ - SZUKAJ
ZANIM NAPISZESZ - SZUKAJ
PRZESTRZEGAJ ZASAD FORUM
 
 
 
makos 
Początkujący


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 28
Skąd: śląsk
Wysłany: 2006-04-02, 10:44   Lekarstwa dla ryb

Czym sie różni preparat MFC od FMC - który jest polecany na tym forum ? Opisy tych preparatów są prawie identyczne - stad to pytanie.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-04-02, 14:04   

Różnią się producentem - to praktycznie to samo jeśli chodzi o działanie.

Opisy podstawowych medykamentów znajdują się na stronie:
lekarstwa dla ryb

Można tam także zamówić potrzebne preparaty (sprzedaż wysyłkowa).
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
adrian1 
Początkujący


Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 14
Wysłany: 2006-04-30, 20:21   Siarczan miedzi

Kto miał z tym doczynienia i moze mi co nieco o tym powiedzieć? np jak stosować? ile kosztuje?

[ Dodano: 2006-05-02, 23:09 ]
Widze że tu nikt o tym chyba nic niewie ale ja dziś to zakupiłem (nie w sklepie) tylko od faceta który ma chodowle pstrągów. Zapłaciłem 20zł za ok2,5kg. Dziś kazał mi rozprowadzić łyżke tego siarczanu (niebieski proszek) w 10litrach wody i rozlać postawie który ma ok4czy5arów (cześniej napisąłem że ma 25 arów ale isę pomyliłem). Ten preparat klaruje wode, niszczy glony i pozbywa isę chorób w stawie(moje rybki mają bodajże pleśniawke). Czyli dezynfekuje staw. Narazie dalem pierwszą dawke zostały jeszcze dwie ale ten facet ma do mnie jeszcze zadzwonić i mi powiedzieć w jakich dawkach i kiedy. Będe pisał czy zachodzą jakieś zmiany
 
 
a2b 
Nowy


Dołączył: 11 Maj 2006
Posty: 1
Wysłany: 2006-05-11, 15:10   

kiedyś stosowałem to do oczka ala ryby łapały powietrze.W oczku trzeba mocno napowietrzać nieznam tego dokładnie z tego co pytałem chemików to ten środek nigdy się nie rozpuszcza do końca radze zachować ostrożność lecz tak jak napisałem nie znam tego u mnie ryby po tym prawie się wykończyły.
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-05-11, 15:52   Re: Siarczan miedzi

adrian1 napisał/a:
Widze że tu nikt o tym chyba nic niewie ale ja dziś to zakupiłem (nie w sklepie) tylko od faceta który ma chodowle pstrągów. Zapłaciłem 20zł za ok2,5kg. Dziś kazał mi rozprowadzić łyżke tego siarczanu (niebieski proszek) w 10litrach wody i rozlać postawie który ma ok4czy5arów (cześniej napisąłem że ma 25 arów ale isę pomyliłem). Ten preparat klaruje wode, niszczy glony i pozbywa isę chorób w stawie(moje rybki mają bodajże pleśniawke). Czyli dezynfekuje staw.


Sory, czy Ty stosujesz chemię (siarczan miedzi) nie znając dokłanie pojemności stawu. Bo jeśli dobrze mi się wydaje, to tego typu preparatów nie stosuje się w odniesieniu do powierzchni (4, a może 5 arów, to nie mała różnica te 100 m², co przy głębokości 1 m daje równą liczbę 10000 l objętości) lecz do objętości stawu (liczoną w litrach lub m³).
Sam siarczan miedzi służy w medycynie do dezynfekcj i eliminuje wszystkie bakterie te pożyteczne też, a które służą ,do utrzymania równowagi biologicznej w stawie, nie dzaiała wybiórczo na jedną grupę bakterii. Ryby do kąpieli w siarczanie miedzi trzeba odławiać ze stawu i przenosić do zbiorników leczniczych gdzie stosuje sie te kąpiele.
A co zrobisz z martwymi glonami które osiadając na dno stworzą idealne warunki do ponownego zakwitu wody. Trzeba starać się stworzyć w stawie takie warunki aby staw sam sobie radził.

Przede wszystkim czy znasz pH wody w stawie. Bo od tego wszystko zależy. Przeczytaj wszystkie posty w dzaiale GLONY (wiem że jest ich już dużo), tam znajdześz sposoby na walkę z nimi. To samo dotyczy pleśniawki, są na nią odpowiednie preparaty, które działają jednynie na dany gatunek grzyba, bo pleśniawka to grzyb. W Portalu znajdziesz wszystko co dotyczy jej leczenia.
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
adrian1 
Początkujący


Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 14
Wysłany: 2006-05-11, 21:14   

NO niby na oko rozrabiamy ten siarczan miedzi ale w małych dawkach bo tylko łyżke stołową. Dałem już trzy dawki i co najważniejsze moje dwa karpie po 1,5kg już prawie nie mają tych białych plam na sobie. A glonów w stawie raczej nie ma zbyt dużo bo ten staw był kpany jakoś przed zima i pare miesięcy temu zapełnieliśmy staw wodą. Ten pan od którego dostalismy sirczan ma chodowle pstrągów i spokojnie im daje to do wody i mówi że w rozsądnych dawkach rybom to nieszkodzi. Ja mam od 3metrów do 1m głebokości. Ph nieznam ponieważ u mnie w mieście niemają i musze jechać do sąsiedniego miasta ale nie wiem kiedy. dzięki

A może wiecie w jakich dawkach się to stosuje? ja nic niemogłem znależć na ten temat w internecie
 
 
Pawel Woynowski 
Moderator



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 1436
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-05-11, 22:11   

adrian1 napisał/a:
Ja mam od 3metrów do 1m głebokości. Ph nieznam ponieważ u mnie w mieście niemają i musze jechać do sąsiedniego miasta ale nie wiem kiedy.


Czy masz przeźroczystą wodę, widzisz dno na tym 1 m, czy raczej nie?
_________________
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
 
 
peter84 
Nowy


Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: 2006-05-17, 16:50   zieleń malchitowa

czy wiecie jaka jest różnica między siarcznem miedzi chyba zwanym błekitem a zielenią malachitową wiem co je łączy nigdzie nie można tego kupić:P pozdrawiam wszystkich

[ Dodano: 2006-05-17, 17:50 ]
i jeszcze jedną zapomniałem napisać na jakie choroby się to stosuje
 
 
Gulunek 
Początkujący


Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 26
Skąd: Malbork
Wysłany: 2006-06-10, 21:32   

zdecydowanie nie polecam chemii.pozdrawiam
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-06-11, 00:07   

Gulunek napisał/a:
zdecydowanie nie polecam chemii.pozdrawiam


To jak leczysz chore ryby - ziółkami? :D
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Kr4x 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 155
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2006-07-15, 14:47   Jakie leki?

W jakie leki trzeba się zaopatrzyć aby mieć wszystko pod ręką ? I ile to wszystko może kosztować ?
_________________
Stare oczko
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2006-07-15, 23:05   

Ja zwykle mam pod reką Medifin lub FMC i Zieleń malachitową - nie bawię się w kuracje antybiotykowe - jeśli te preparaty nie pomogą - ryba idzie do piachu. Przy niedrogich rybach leczenie skomplikowanych chorób jest zazwyczaj nieopłacalne - taniej można kupić zdrowe, nowe ryby. Przy posocznicy czy wiremii zwykle i tak kuracja nic nie daje.

Jeśli ktoś ma drogie ryby, lub takie na których mu bardzo zależy tez moim zdaniem nie powinien trzymać lekarstw pod ręką - maja one ograniczoną trwałość - i moga nie być potrzebne, czego wszystkim życzę.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny