wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oczko Melka.
Autor Wiadomość
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2007-06-11, 22:16   

Niestety dzisiaj nie wrzucę fotek ponieważ nie kopałem :bum: przez ten upał nic nie mogłem zrobić! O godzinie 22 termometr wskazywał 27 stopni, a wcześniej w słońcu było 10 stopni więcej ,a pracę ,którą miałbym wykonywać jest tylko w słońcu...Pozdrawiam Melek :roll:
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2007-06-13, 22:36   

Jestem zadowolony!! Skończyłem kopać oczko! Kształt oczywiście zmieniłem jest po prostu wypas! Naprawdę podoba mi się! Jutro obowiązkowo fotki, dzisiaj już nie dałem rady, aparat rozładowany. Jutro mi Tatuś folię kupi:D i jadę po kamienie i na polowanie roślin:P Pozdrawiam:)
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2007-06-14, 11:09   

wierzymy że uda ci się twoje dzieło w 100% i że nie jest to słomiany zapał :good:
pamiętacie koleżanki i koledzy Patryka :?: jakoś tak przygasł :?
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2007-06-15, 21:29   

Witam! Jutro jadę po folię do Leroy Merlin, zapodam też wam fotki wykopu. Na jednej jest mój bambus wietnamski:)) Proszę o komentarze i podpowiedzi jeśli coś jest zle zrobione. Jutro idę po rośliny:D Fotki wrzucę po założeniu folii. Pozdrawiam Melek.

http://www.fotosik.pl/pok...5b36b54cac.html

http://www.fotosik.pl/pok...d6c1333a59.html

http://www.fotosik.pl/pok...6ff258ef3e.html
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2007-06-15, 22:10   

Jak na razie wszystko jest OK, tylko nie wiem czy potrzebna ci będzie tak duża /szeroka/ półka. Może masz jakiś zamiar o którym nie wiemy ale wydaje mi się, że trochę jest za duża w stosunku do całego oczka.

Tak na marginesie to i tak będzie ci trudno ułożyć folię. Gdyż tam gdzie jest głęboko trzeba będzie więcej foli niż tu u góry.

PS: Moja rada.
Osobiście zrobił bym schodek z części tej wielkiej półki dla doniczek/koszy/ z liliami. Głębokość tego schodka zrobiłbym tak aby był po powierzchnią około 70cm. Lilie spokojnie tam przezimują. W innym przypadku będziesz musiał je wyciągać....
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2007-06-15, 23:41   

Ta półka o ,której Pan mówi będzie zmniejszona do połowy, będzie taki schodek dla roślin. Razem z Tatą doszliśmy do wniosku ,że jest tam za duży uskok. Pozdrawiam :roll:
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2007-06-16, 13:51   

Dzisiaj z rano pojechałem do Leroy Merlin i...okazało się ,że folia się skończyła. Mam przyjechać w przyszłym tygodniu. Wracając razem z Tatą wstąpiliśmy do sklepu ogrodniczego i tak samo ja w Leroy Merlin folia się skończyła będzie w przyszłym tygodniu...Dzień pechów, a wyjeżdzając po zakupy przez ulicę przebiegł czarny kot. A na sam koniec wysiadł nam samochód...Tata go teraz naprawia:)
 
 
vivit 
Przyjaciel forum
oczko ze strumieniem



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 1181
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2007-06-16, 15:02   

Melku tylko nie "PAN". Nie wiem jak tu, ale generalnie na forach się nie "panuje". Po prostu jest to miejsce gdzie spotykają sie ludzie o tym samym zainteresowaniu. A skoro sie spotykają i rozmawiają to po co sobie utrudniać życie. Myślę, że jak się będziesz zwracał po nicku bądź po imieniu nikt Ci nie będzie miał tego za złe...nawet wręcz przeciwnie....


PS: Decyzja z półką słuszna..tak trzymaj... :good:
_________________
OCZKO , OGRÓD

PAWEŁ
 
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2007-06-16, 22:06   

Ok :roll: Ma ktoś też bambusa na ogrodzie? Jak dla mnie świetna roślina, polecam. Zawsze mogę wysłać sadzonkę jakby co. Kto chce proszę niech napisze. Pozdrawiam :pa:
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2007-06-18, 22:28   

Elo wszystkim:)
Vivit tak jak mówiłem ,że zrobię tą półkę:) Oto fotki mego dzieła:



 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-06-19, 01:24   

Melek wygląda coraz piękniej. Porządna robota :good: Widać ze się starasz.
A jaki to bambus masz w ogrodzie? Jak zimuje to mogę dać CI w zamian jakieś rośliny wodne.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2007-06-19, 01:29   

Jeszcze takie pytanko, co można dać na dno, półki itp żeby nie było widać foli? Jakieś kamyki, żwir? Proszę o radę. Chciałbym aby folia stała się nie widoczna, tak jest najlepiej. W czwartek jadę po zamówioną folię 4m x 6m gr. 0,5mm. Jeśli ktoś ma na sprzedaż jakąś lilię wodną lub inne roślinki ( oprócz tataraku, trzciny i pałki) To chętnie kupię :roll: Pozdrawiam Melek.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-06-19, 01:35   

Napisz coś o tym Twoim bambusie, w zamian wyślę CI co zechcesz.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2007-06-19, 12:17   

Jest to bambus wietnamski, u mnie zimuje bez problemu :roll: Po zimie wypuścił kilka tych długich patyków co w sklepie można kupić, mają po 4 metry. Dzisiaj zrobię kilka szczegółowych fotek tego bambusa. Tata go przywiózł z Niemiec i roślinka się zasiedliła u mnie na ogrodzie. Tylko nie wiem jak odciąć te młode sadzonki. Aaaa co najważniejsze te długie drągale wypuszcza po 4 latach, jeśli go dobrze będzie podlewał wypuści je szybciej :roll: Pozdrawiam Melek.
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2007-06-22, 22:22   

Witam!
Zrobilem oczko, wylozylem go kartonami, gazetami, styropianem, zwirem przesianym i pianka od paneli. Kupilem folie co sie okazala Pani zamiast 6 metrow dlugosci sprzedala mi 10!!! Jest tyle tego ,ze nie wiem co z tym zrobic! zostanie mi 4x4 metrow. Jutro foty, uloze ladnie folie wleje wody, wyloze kamyszkami:))) Pozdrawiam do jutra!

PS: Przepraszam za artografie ALT mi nie dziala...
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny