wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Miniaturowe lilie wodne
Autor Wiadomość
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2007-06-02, 06:38   

nie wiem jak jest z zimowaniem miniatorek
te, ktore mialem to pierwsza zime trzymalem w nieogrzewanym akwarium, potem juz sie ich pozbylem
klacza sa takie male,ze balem sie zimowac je w oczku
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-02, 10:13   

jackon napisał/a:
nie wiem jak jest z zimowaniem miniatorek

w tym zakresie przerobiłem kilka wariantów i mogę powiedzieć, że nie ma się co bać (wypowiadam się o Aurorze). Pierwszy rok miałem w kastrze na dworze, wody bez lodu jakieś 20 cm, podobnie w drugim roku, tyle że wtedy roślina była na półce siatkobetonowej w oczku, a w kolejnym przeniosłem kosze na głębszą wodę, wiosną powrót na swoje miejsce.
A swoją aurorę dostałem przez dzielenie w środku lata, potem do doniczki (a więc dokładnie nie w czasie, potem długa droga) a mimo to w kolejnym roku: zob. zdjęcia.
--------
Arek, jak będzie w przyszłym roku miał znowu taką możliwość to ja się piszę (oczywiście wiele zależy od ceny :) w razie czego polecam PW.

:piwko: Bajbas
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-01-26, 02:14   

Sprowadzam jedną odmianę miniaturki na próbę, niestety są dość drogie, jak na tak małe wymiary. :P

jest jeszcze mniejsza od Aurory to Nymphaea Pygmaea Rubra - kwiat czerwony -link poniżej
http://www.sklep.oczkowod...maea-rubra.html

przez najbliższy miesiąc do 25 lutego w promocji 20 % taniej (wysyłka oczywiście jak się ociepli)
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-26, 15:48   

AurorA napisał/a:
przez najbliższy miesiąc do 25 lutego w promocji 20 % taniej (wysyłka oczywiście jak sie ociepli)

będę szukał dla niej miejsca. 20 cm to by mnie urządzało. No i obiecująco brzmi: kwitnie obficie. Jeszcze Was sprawdzę w necie :P

A propos promocji, zamawiam i płacę do 25.02 i mam za 40 zł plus wysyłka? A można tę wysyłkę "obsunać" by dokupić wiosną jeszcze coś i za jednym zamachem wysłać?
:piwko: Bajbas
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-01-26, 17:18   

Bajbas napisał/a:
A propos promocji, zamawiam i płacę do 25.02 i mam za 40 zł plus wysyłka? A można tę wysyłkę "obsunać" by dokupić wiosną jeszcze coś i za jednym zamachem wysłać?


Jasne, że można i najlepiej wcześniej nie płacić tylko dopiero tuż przed wysyłką - wysyłki i tak nie wcześniej niż koniec marca- kwiecień. (wcześniejsza wpłata to pewien kłopot bo paragony i faktury należy wystawiać z data zaksięgowania opłaty).

http://www.floramedia.pl/...le/FLSWA560.jpg
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-28, 11:35   

AurorA napisał/a:
Jasne, że można i najlepiej wcześniej nie płacić tylko dopiero tuż przed wysyłką

dobra, odezwę się pod koniec lutego, bo mam wielką ochotę na tę lilię nawet za 40 zł :)
W tej chwili mam Aurorę, ale szczerze mówiąc ona strasznie mało kwitnie (3-4) kwiaty na rok. Może znasz przyczynę?
Mam nadzieję, że ta rubra znacznie więcej.
Pozdrawiam, Bajbas
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-01-28, 21:41   

- piszą o kwiatach ze mnóstwo , i to prawda pygmaea rubra kwitnie jak głupia. Co do Aurory to u mnie też kwitnie raczej słabo - na pewno warto dać żyzne podłoże - nawet 20% kompostu + obornik, albo koreczki z nawozem osmocote.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-01-29, 08:27   

ja miałem kiedyś w pojemniku na balkonie miniaturową białą lilię.rosła i kwitła obficie w wodzie o głębokości 20 cm.Nie wiem czy była to aurora czy nymphaea pygmaea,a moze jakis mieszaniec.Sprzedawcy najczęściej sami nie wiedzą,a na etykiecie zazwyczaj pisze tylko Nymphaea sp.Potem ją oddałem do oczka i zmarniała.Może znowu sobie zafunduję,to było o wiele ciekawsze niz tradycyjny kwiatek w doniczce.
 
 
Bajbas
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-29, 09:33   

AurorA napisał/a:
Co do Aurory to u mnie też kwitnie raczej słabo

to mnie pocieszyłeś. Człowiek który mi ją dał też tak miał, więc chyba tak musi być.
Co do podłoża to zgadzam się. W pierwszym roku rosła w ziemi ogrodowej w dużej ilości ziemi, to liście miała 2-3 razy większe jak w donicy.
Ale ja i tak jestem z niej zadowolony, bo ma ładne liście.

wojtas napisał/a:
Może znowu sobie zafunduję
jakbyś sobie zafundował i z czasem Ci się rozrosła to ja chętnie bym dokonał jakiejś wymiany. W Warszawie miniaturki bardzo rzadko bywają.
:piwko: Bajbas
 
 
wojtas 
Oczkomaniak


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 1522
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-01-29, 09:56   

u nas też.Kiedyś kupiłem'miniaturkę' która urosła całkiem spora,tylko raz miałem taką prawdziwą.
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-05-31, 00:10   

Pygmea rubra sprzedała się na pniu i nie doczekałem kwiatu, jednak lilie wyglądały na zdrowe i silne.
Zachęcony tym sprowadziłem jeszcze jedna odmianę Nymphaea Pygmaea Helvola o kwiatach żółtych. Jedna ma już pąk blisko powierzchni więc postaram się ja zatrzymać do zakwitnięcia i zrobić fotki kwiatu. Liście ma bardzo drobne charakterystycznie dla żółtych odmian nakrapiane.
http://www.sklep.oczkowod...ea-helvola.html
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
amedeo 
Uczestnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 90
Skąd: POMORZE-Żukowo
Wysłany: 2008-05-31, 20:27   

moja AURORA posadzona na głębokości 50cm z dużym pojemnikiem ma liście średnicy 12 cm, nie wiem dlaczego jest klasyfikowana do miniaturek :pa:
na zdjęciu moja AURORA :yahoo: z zeszłego roku

Ostatnio zmieniony przez melek 2008-05-31, 22:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-06-01, 00:00   

amedeo napisał/a:
moja AURORA posadzona na głębokości 50cm z dużym pojemnikiem ma liście średnicy 12 cm, nie wiem dlaczego jest klasyfikowana do miniaturek


u dorosłych okazów liście osiągają takie rozmiary, ale to jest właśnie mini- u innych odmian liście mogą mieć i ponad 30 cm,
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2008-06-20, 02:29   

Co do pygmaea helvola to muszę powiedzieć ze kwitnie naprawdę obficie, wszystkie egzemplarze które mam na sprzedaż maja pąki, niektóre po 2/3. Kwiatki całkiem ładne, choć malutkie , ale są dobrze zminiaturyzowane - wyglądają na półpełne - maja dużo płatków. Fotka dla porównania wielkości kwiatu na dłoni (kwiat w rzeczywistości jest bardziej żółty niż na zdjęciu , ale tak mi wyszło). Liście tez mają bardzo interesujący kształt choć jest ich mało - przy okazji pstryknę. Wada jest ze kwiaty otwierają sie dość późno.

_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
melek 
Przyjaciel forum


Pomógł: 61 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 1998
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 2008-06-20, 14:04   

Piękny jest ten kwiat, nie wiem dlaczego ale im mniejszy tym bardziej mi się podoba :P
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny