wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AurorA
2009-04-01, 23:40
Glonojad???
Autor Wiadomość
iwosek 
Oczkomaniak



Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 1554
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2007-06-16, 11:13   

golden napisał/a:
Jesiotry dorastają do sporych rozmiarów

golden, nie psz bzdur, ze wo oczku jesiotr ci dorosnie do odromnych rozmiarow, bo podobnie jak inne ryby, w sztucznych malych zbiornikach karlowacieja,
golden napisał/a:
ale kiedy karasie śpią

karasie spia ??? tak jak w kawale o jasiu,
jasio dawal kolacje swoim rybka aby zasnely, zasnely gdy skonczyla sie karma :hehe: dla niekumatych zasnely wiecznym snem :hehe: troche to przekrecilem ale sens sie liczy
golden, moze karasie sa mniej aktywne w nocy, ale o spiacych karasiach ne slyszalem :hehe:
_________________
pozdrawiam Mateusz :piwko:
Malum nullum est sine aliquo bono
 
 
golden 
Bywalec


Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 234
Skąd: Krajenka
Wysłany: 2007-06-16, 11:22   

Nie mówiłem że będzie taki ogromny w małym oczku, tylko ogólnie że rośnie duży, a w oczku też nie zmieni się w ciernika. A co do karasi to ,, stoją " w nocy w bezruchu i łatwo je zaskoczyć
 
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2007-06-16, 12:00   

koledzy jest gorąco nie kombinujcie tyle po :piwko: i po sprawie
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2007-06-18, 05:27   

faktycznie kombinujecie
otoz znam hodowle, gdzie jesiotry na zbiornikach przeplywowych dorastaja do do rozmiarow 2m, stojac w zbiorniku mieszcza sie po przekatnej zbiornika
jezeli dysponuje sie zbiornikiem z dobrym filtrem oraz duzym przeplywem bez zadnej roslinnosci mozna wyhodowac takie okazy bez problemu
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
zawieruch 
Początkujący



Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 44
Skąd: Warszawa- Mirów
Wysłany: 2007-07-19, 16:58   

golden napisał/a:
Jesiotry dorastają do sporych rozmiarów. Są mało sprytne, ale kiedy karasie śpią może im się udać je złapać bo to drapieżniki
Jesiotry drapieżnikami :bum:
W takim razie które polskie ryby nimi nie są :???:
:hehe: To już karasie są większymi (oczywiście nie w centymetrach) drapieżnikami niż jesiotry.
_________________
Z wodniackim życzeniem "POWODZENIA"
 
 
Gliniak 
Bywalec



Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 219
Skąd: PCIM/LISZKI/KRAKÓW
Wysłany: 2009-04-01, 23:29   

W sklepie zoologicznym w zeszlym roku slyszalem o takim patencie z duzym glonojadem w malym oczku.
Sprzedawca mowil mi ze czasem ktos oddaje wyrosnietego glonojada ..... a czeka juz na niego lista chetnych oczkowiczow.
Gdybym sie zapisal bylbym trzeci ale jakos nie przekonal mnie taki akwarystyczny patent.
Chociaz parke gupikow wpuscilem do swego mini oczka ..... komarow nie bylo a pod koniec lata plywala lawica tych akwariowych rybek.
 
 
golden 
Bywalec


Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 234
Skąd: Krajenka
Wysłany: 2009-04-02, 07:56   

bzdura, żaden glonojad nie przetrwa w oczku a taki wyrosnięty kosztuje sporo kasy
 
 
 
leszek50-57 
Oczkomaniak



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 1681
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2009-04-02, 09:00   

Gliniak napisał/:a
W sklepie zoologicznym w zeszlym roku slyszalem o takim patencie z duzym glonojadem w malym oczku.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie słuchaj głupot o glonojadach.A gupików można trzymac w oczku
nawet się rozmnożą tak samo z welonkami,ale tylko przez okres letni
potem trzeba ich wyłowic,bo zdechną. :-(
poz.Leszek
-----------
_________________
poz.Leszek
http://forum.oczkowodne.n...ht=oczko+larona
http://www.youtube.com/watch?v=Thnt11Bkyx4
 
 
 
Gliniak 
Bywalec



Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 219
Skąd: PCIM/LISZKI/KRAKÓW
Wysłany: 2009-04-02, 19:39   

Glonojad mial byc do malego oczka i oczywiscie tylko na sezon letni.
Nie wiem dlaczego mialby sobie nie poradzic z glonami duzy glonojad w kilkusetlitrowym oczku.



Co do gupikow to na poczatku wrzesnia wylowilem wieksza ich czesc i do tej pory zyja sobie w akwarium ..... ale sie juz nie mnoza.
Pozostalych kilkanascie zginelo jak przyszlo oziebienie w polowie wrzesnia. Plywala tez w oku zwykla welonka akwariowa. Tą wylowilem bez trudu , chyba nawet ręką jak juz bylo zimno.


Mysle , ze w maju znowu wpuszcze do oczka gupiki ....a z koncem sierpnia wylowie ile sie da.
Glonojada sobie daruje bo szanse na wylowienie go z glinianki sa zerowe a szkoda ryby jak na glony jest sto innych sposobow.
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-02, 19:42   

Gliniak napisał/a:
Mysle , ze w maju znowu wpuszcze do oczka gupiki ....a z koncem sierpnia wylowie ile sie da.


Ja też tak robie. Gupiki znakomicie się w oku rozmnażają (zwłaszcza płytkim, zarośniętym) i zjadają larwy komarów. U mnie sa w traszkarium, bez innych ryb.
Glonojada kategorycznie odradzam, padnie szybciej niż myślisz.
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-04-02, 20:00   

Gliniak napisał/a:
Glonojad mial byc do malego oczka i oczywiscie tylko na sezon letni.
Nie wiem dlaczego mialby sobie nie poradzic z glonami duzy glonojad w kilkusetlitrowym oczku.



Co do gupikow to na poczatku wrzesnia wylowilem wieksza ich czesc i do tej pory zyja sobie w akwarium ..... ale sie juz nie mnoza.
Pozostalych kilkanascie zginelo jak przyszlo oziebienie w polowie wrzesnia. Plywala tez w oku zwykla welonka akwariowa. Tą wylowilem bez trudu , chyba nawet ręką jak juz bylo zimno.


Mysle , ze w maju znowu wpuszcze do oczka gupiki ....a z koncem sierpnia wylowie ile sie da.
Glonojada sobie daruje bo szanse na wylowienie go z glinianki sa zerowe a szkoda ryby jak na glony jest sto innych sposobow.

Zacznijmy co dla Ciebie znaczy glonojad??
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
Gliniak 
Bywalec



Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 219
Skąd: PCIM/LISZKI/KRAKÓW
Wysłany: 2009-04-02, 20:08   

Zbrojnik czy jakos tak ...... ciemna ryba co czysci z glonow akwarium i lubi przykleic sie do szyby np :-D
 
 
Kaef 
Oczkomaniak


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 1037
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-04-02, 20:13   

One nie czyszczą z glonów, w sklepach tak wmawiają, ale to nie prawda. Odżywiają się tym co wszystkie inne ryby, glony stanowią mały procent ich diety.
_________________
"Nie konwersuj z debilem, bo ściągnie Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2009-04-02, 20:22   

nie jestem akwarysta więc z glonojadami nie mam do czynienia ale trzymanie tej ryby w oczku w nadziei że rozwiąże to problem zakwitu wody jest tak samo absurdalny jak trzymanie lodzi podwodnej w oczku :P
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-02, 20:29   

samuraj napisał/a:
nie jestem akwarysta więc z glonojadami nie mam do czynienia ale trzymanie tej ryby w oczku w nadziei że rozwiąże to problem zakwitu wody jest tak samo absurdalny jak trzymanie lodzi podwodnej w oczku


Ująłeś sedno sprawy :brawo: Glonojad, który Gliniak ma na myśli to zapewne plekostomus, gibiceps lub mięsożerny Hypancistrus. Powtarzam - te oraz żadne inne gatunki zbrojników w warunkach polskich do oczek się absolutnie nie nadają.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny