wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
POMOCY! Co to za rany na karpiach????
Autor Wiadomość
olencja 
Początkujący


Dołączyła: 26 Lip 2006
Posty: 10
Skąd: okol. w-wy
  Wysłany: 2007-05-19, 22:40   POMOCY! Co to za rany na karpiach????

Witam!

Moje karpie są w okropnym stanie i niewiem co mam robić. Otóż mają okropne rany na ciele, które krwawią, dziś zrobiłam fotki (sorrki za niewyraźność zdjęć)



Boje się że to pływak żółtobrzeżek, kilka ich w zeszłym roku wywaliłam, ale kurcze te robale są takie duże że musi być na nie sposób jakiś :(

Poradźcie coś bo strasznie mi szkoda tych ryb :(
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2007-05-20, 08:10   

Coś mi mówi że to nie żółtobrzerzek dopisz jeszcze ile jest tych karpi i czy wszystkie są chore to znawcy będą mieli ułatwione zadanie w diagnozie.
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-05-20, 08:27   

ja bym obstawial tą wiremię wiosenną
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2007-05-20, 14:34   

Ja też ale wolałem by ktoś to napisał.
 
 
olencja 
Początkujący


Dołączyła: 26 Lip 2006
Posty: 10
Skąd: okol. w-wy
Wysłany: 2007-05-20, 14:45   

tych karpi mam 2 sztuki, one zostały wrzucone po świętach, bo jakos tak wyszło. Oczko wodne nie jest wielkie, max głębokosć to 70 cm. z tego co poczytałam o wiremii wiosennej, to chyba faktycznie wskazuje na tą chorobę :( Czy jest jakaś szansa aby je uratować, czy lepiej wyrzucić je do rzeki i może odżyją? Wypływaja na brzek prawie, pływają często przy powierzchni wody, chyba faktycznie mają wytrzeszcz oczu bo takie wystajace są :(( czy są jakieś leki? Czy mam je przenieść do innego pojemnika z woda? I kolejna sprawa, czy inne ryby moga się od nich tym zarazić... a nawet psy które piją od czasu do czasu ta wodę to może im zaszkodzić?
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2007-05-20, 17:51   

Tylko nie do rzeki po co zarażać inne ryby,tak to jest z tą dobrocią zamiast pomóc szkodzi się jak nie trafiły na stół wigilijny to teraz powinny trafić .. do piachu.
 
 
olencja 
Początkujący


Dołączyła: 26 Lip 2006
Posty: 10
Skąd: okol. w-wy
Wysłany: 2007-05-20, 18:21   

Ja nie chce zarażać innych ryb. Ja szukam porad na tym forum i czekam na kogoś kto mi podpowie jak poradzić sobie z tym problemem i jak pomóc rybom. Być może choroba tych karpi pojawiła się z braku odpowiednich warunków i małej przestrzeni w moim oczku wodnym i wpuszczenie ich do środowiska naturalnego sprawi,że wyzdrowieją jeśli to nie jest wirus tylko właśnie reakcja na złe środowisko. Więc za takie rady Panie Romanie - dziękuję.
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-05-20, 19:14   

to jest wirus, wiec raczej nie radze wypuszczać na wolność bo zarazi inne ryby a czym leczyć to zaczekaj na Huberta ale chyba tylko poprawa warunków :P ratuje
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2007-05-20, 19:29   

olencja napisał/a:
Ja nie chce zarażać innych ryb. Ja szukam porad na tym forum i czekam na kogoś kto mi podpowie jak poradzić sobie z tym problemem i jak pomóc rybom. Być może choroba tych karpi pojawiła się z braku odpowiednich warunków i małej przestrzeni w moim oczku wodnym i wpuszczenie ich do środowiska naturalnego sprawi,że wyzdrowieją jeśli to nie jest wirus tylko właśnie reakcja na złe środowisko. Więc za takie rady Panie Romanie - dziękuję.


Może napisałem zbyt bezpośrednio niemniej nie chodziło mi o dolewanie oliwy do ognia a raczej o szybkie rozwiązanie problemu.
W poradniku Aurory pisze że rybę można leczyć podnosząc temperaturę i aplikując antybiotyk, ale napisane tam jest że ryba będzie nosicielem choroby, więc nie widzę rozwiązania, do środowiska naturalnego nie powinna wrócić bo będzie zagrożeniem dla innych ryb. Na siłę można poprawić warunki w dotychcasowym zbiorniku jak wyzdrowieją ale co będzie na jesień ? warto pozwolić męczyć się rybkom, to decyzja już indywidualna.
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-05-20, 19:58   

moje zdanie Roman :good:
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-21, 09:43   

To erytrodermatritis i infekcja Aeromonas hydrophila - pisaliśmy już o tym na forum. Zaleca się podawanie oksytetracykliny.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny