wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
zakwit wody
Autor Wiadomość
Hania
Początkujący


Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 39
Wysłany: 2007-05-14, 14:00   zakwit wody

Od kilku dni urok przejrzystej wody zniknął. z kamieni odrywaja sie strzepy glonów i unosż sie na wodzie. Nie nadązam wyławiac. czy to no9rmalne zjawisko?
 
 
mati 
Nowy


Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 5
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2007-05-14, 18:41   

to normalny wiosenny zakwit glonów.Nie korzystałaś z jakiś preparatów krutko przet tym?
 
 
killer1558 
Przyjaciel forum


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 2634
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2007-05-14, 20:38   

robi się ciepo :) jak masz malo roślin to tak będzie się dziać za mala konkurencja wobec glonów :P
_________________
Pozdrawiam-Marek
Oczkomaniacy są bez serca :hehe:
Oczko wodne i otoczenie

Makrofotografia
 
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2007-05-14, 20:46   

co to za zycie bez glonow :)
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
samuraj 
Przyjaciel forum



Pomógł: 69 razy
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 1931
Skąd: opolskie
Wysłany: 2007-05-14, 20:49   

killer1558 napisał/a:
robi się ciepo :) jak masz malo roślin to tak będzie się dziać za mala konkurencja wobec glonów :P

po raz kolejny pochwalę się :P że nie stosując chemi , filtrów,słomy itp mam wodę czyściutką :) teraz nawet straciła swój brązowy odcień a cała tajemnica jest w roślinach :-D Arek na samym początku mojej bytności na forum napisał "po pierwsze rośliny , po drugie rośliny i po trzecie rośliny" ja do tego dodam jeszcze cierpliwości , bo z kolei Paweł zawsze podkreśla że natura nie lubi pośpiechu
_________________
pozdrawiam Darek

Ryzyko zwiększa przyjemność......żyje się tylko raz :)
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2007-05-14, 20:59   

W sumie też mogę powiedzieć że od zeszłego lata nie stosuję juz chemii i mam również wode na medal z widocznością do dna czyli 1,30m :) a teoria rośliny, rośliny, rośliny jest bardzo słuszna.
O i lampy UV nie używam, a filterek mam 2-wu beczkowy pompka pracyje 4 razy na dobe po 1 godz. i to wystarcza.
 
 
jackon 
Oczkomaniak


Dołączył: 14 Maj 2006
Posty: 1054
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2007-05-15, 06:54   

ciesze sie,ze coraz wiecej zwolennikow roslin wodnych przybywa
sami widzicie,ze mozna sie obyc bez chemii
ale o skarpetkach tesciowej nie zapominajcie :)
_________________
pozdrawiam
Jacek
 
 
 
Sylwek P.
Początkujący


Dołączył: 04 Maj 2006
Posty: 34
Wysłany: 2007-05-15, 08:35   

miałem ten sam problem, od początku istnienia oczka woda była czysta przez ok 2-3 tygodnie od wlania :evil: potem robiła się zielona zupa i tak przez kilka lat, kupowałem i stosowałem chemie ale bez rezultatów. Gdy znalazłem to forum to odrazu zastosowałem sie do wskazówek doświadczonych forumowiczów i przytargałem dużo roslin z okolicznych stawów, zrobiłem filtr ze 120 litrowej beczki i od tamtej pory jedyne glony jakie mam to te nitkowate ale woda czyściutka przez cały rok. W filtrze nie mam lampy UV jedynie co dodaje to odrobine szyszek z olchy.
 
 
Hania
Początkujący


Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 39
Wysłany: 2007-05-15, 11:58   

Roslin mam chyba dośc. Co prawda po czyszczeniu podwodne zostały mocno przetrzebione, ale sie odnowia. Stosuje torf , mam filtr 250 l beczka, napowietrzam.
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-05-15, 15:58   

Musisz Hania, uzbroić się w cierpliwość :) Ja w tym roku wymieniałem wodę i przesadzałem wszystkie rośliny które teraz są małe i jeszcze się nie zebrały, a że ryb mam dość sporo do zrobiła mi się może nie zupa :P , ale lekko biało-zieloną woda co nie miałem takiej od paru lat :-( też mam filtr i nawet odpaliłem już lampę UV i na razie niewiele pomaga muszę czekać ( jak pogoda pozwoli to może nawet dzisiaj ) zrobię drugi filtr :) przydało by się jeszcze sporo dużych roślin , ale o te na razie trudno :? Wczoraj powsadzałem rogatka to dzisiaj było już po nim :-( karpie zrobiły z niego siekaną zieleninę :P Także dużo roślin i cierpliwości dla Ciebie i dla mnie :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
marian 
Oczkomaniak
Marian



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 23 Wrz 2006
Posty: 878
Skąd: Bytom
Wysłany: 2007-05-15, 19:47   

Oprócz roślin wodnych należy zadbać o rośliny nabrzeżne aby ograniczyć ekspozycję slońca mam na myśli wysokie trawy jakaś sosna to wszystko bardzo pomaga.Proszę zauważyć że w leśnych stawach przeważnie jest czysta woda ,wiadomo to nie calkowita zasługa cienia ale w dużym stopniu tak .
 
 
Hania
Początkujący


Dołączył: 30 Maj 2006
Posty: 39
Wysłany: 2007-05-17, 11:36   



To zdjęcie robione jakies 4 tygodnie temu. Teraz roslinki znacznie podrosły. Chyba nie jest ich za mało?
 
 
neon 
Uczestnik


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Wrz 2006
Posty: 55
Wysłany: 2007-05-28, 23:24   Zielona woda?????

Napiszcie po jakim czasie mam się spodziewać zielonej wody???Nadmieniam ,że zmieniłam wodę po zimie jeszcze dużo przed świętami .W tej chwili mam czyściutką wodę. Tylko poniosłam stratę bo padła jedna rybka i boję się o reszte. :yahoo: :peace:
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-05-28, 23:50   

Skoro stosujesz filtr ciśnieniowy z uv to raczej się nie spodziewaj zielonej wody.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
neon 
Uczestnik


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Wrz 2006
Posty: 55
Wysłany: 2007-05-29, 09:33   

Tak stosuję filtr ciśnieniowy z lampą uv no i posadziłam trochę roślin. Być może to wszystko zadziałało zobaczymy co dale będziej?? :yahoo:
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny