wyposażenie do oczka wodnego rośliny wodne pokarmy dla ryb preparaty i lekarstwa i dla ryb lampy uv, filtry, pompy




Strona Główna Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ryby w tych warunkach
Autor Wiadomość
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-15, 08:15   

golden napisał/a:
Możesz też wpuścić kardynałki chińskie ( mają ok 5 cz długości ) a latem jakieś rybki akwariowe ( gupiki, welony, mieczyki, danio, niektóre pielęgnice, kiryski itp),


Ja w niedzielę woduję kilka par gupików, a w traszkarium 2 parki kardynałków.
 
 
golden 
Bywalec


Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 234
Skąd: Krajenka
Wysłany: 2007-05-15, 11:23   

Kardynałki są bardzo interesujące a do tego nie trzeba ich na zime wyławiać. Ja nawet przezimowałem w oczku gupiki i nic im nie było
 
 
 
Dafra 
Początkujący


Dołączył: 01 Paź 2006
Posty: 28
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2007-05-15, 11:29   

Ale chyba nie na dworze? :-o Dla tych ryb jest potrzebna wyższa temperatura, a nie koło 0 stopni.
 
 
golden 
Bywalec


Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 234
Skąd: Krajenka
Wysłany: 2007-05-15, 12:50   

Wytrzymują bez problemu 4st.
 
 
 
Mazur 
Oczkomaniak


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 26 Kwi 2006
Posty: 1278
Skąd: z Mazur
Wysłany: 2007-05-15, 19:00   

Hubert co Ty na to ? o kardynałkach czytałem że do +4 *C ale gupiki ??
Jeszcze jedno czy te rybki nie odłowione zimą przypadkiem jako pierwsze będą chorować a tym samym tworzyć zagrożenie infekcji innych ryb w tych sprawach tylko Tobie uwierzę.
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-15, 19:09   

Cytat:
Ja nawet przezimowałem w oczku gupiki i nic im nie było


Nie znalazłem takich rewelacji w żadnej publikacji na temat gupików, w tym w żadnej zagranicznej, a akwarystyką zajmuje się od 30 lat. Myślę Golden, że byłeś po kilku piwkach pisząc ten post. Zarówno kardynałki jak i gupiki można wprawdzie przyzwyczaić do okresowego bytowania w wodzie o temp. rzędu 12-13 C, ale nie ma cudów - zimy nie przetrzymają. Literatura podaje, że wytrzymują temperaturę wody do + 4 C, ale tylko kardynałki żyjące w naturze - w górskich potokach Chin, a nie osobniki wyhodowane w akwarium! Swego czasu robiłem z kardynałkami doświadczenia w chowie na dworze i gdy temp. wody w akwarium spadała poniżej + 10 C ryby zaczynały czuć się źle, traciły apetyt, barwy i gdy taka niekorzystna ciepłota utrzymywała się dłużej - snęły (nawet te urodzone na dworze).
 
 
golden 
Bywalec


Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 234
Skąd: Krajenka
Wysłany: 2007-05-15, 21:20   

To z tym piwkiem było bardzo śmieszne na prawde. A tak poważnie w zeszłym roku wpuściłem gupiki do oczka i latem miałem ich mase więc wyłowiłem co się dało a reszte zostawiłem na próbe. co prawda dużo wymarzło ale kilkanaście sztuk przeżyło chociaż prawie nie miały kolorów. Woda nie zamarzła bo miałem prawie całe oczko przykryte styropianem. Co do kardynałków to ich nie zimowałem. Miałek tylko w akwa ale czytałem gdzieś, że mogą wytrzymać zimę.
 
 
 
AurorA 
Administrator
oczko wodne 5 m3



Pomógł: 270 razy
Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 10659
Skąd: Brwinów k/Wa-wy
Wysłany: 2007-05-15, 23:28   

Czytałem gdzieś ze gupiki zimują we Włoszech, ale żeby w Polsce to nie wierzę.
_________________
pozdrawiam arek
---------------------
oczko wodne żaden problem
PORADNIK PORTAL SKLEP
 
 
JAREK G 
Administrator
Oczko 10m3



Pomógł: 118 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 5184
Skąd: CZESTOCHOWA
Wysłany: 2007-05-15, 23:36   

A ja wiem gdzie zimowały w Polsce :) Jak byłem mały to chodziłem łapać gopiki do kanału przy hucie :P Nazywaliśmy go cieplajka :) prawdopodobnie woda wykorzystywana była do procesów technologicznych i była czysta i ciepła ( zimą nie wiem bo nie chodziłem ale pewnie nie zamarzała ) gupików było sporo były kolorowe i miły się dobrze, bez problemów można było nałapać do akwarium :P
_________________
Pozdrawiam Jarek
Moderator to też człowiek,więc nie utrudniaj mu życia ;)
OCZKO WODNE JARKA G
OGRÓD JARKA
 
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-16, 09:31   

JAREK G napisał/a:
A ja wiem gdzie zimowały w Polsce :) Jak byłem mały to chodziłem łapać gopiki do kanału przy hucie :P Nazywaliśmy go cieplajka


Tak, czytałem kiedyś o tym. Oczywiście gupik przezimuje w Polsce w ciepłej wodzie, a taka jak wiadomo jest przez cały rok przy elektrociepłowniach i innych zakładach wykorzystujących wodę do produkcji.
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-16, 09:38   

AurorA napisał/a:
Czytałem gdzieś ze gupiki zimują we Włoszech


Nie tylko we Włoszech, ale i na Węgrzech, Ukrainie, w Rumunii, Bułgarii, Hiszpanii, byłej Czechosłowacji, a także w Azji Środkowej i na Kaukazie. I nie tylko gupiki, ale też inne żyworódki jak np. gambuzja - rybka introdukowana w wielu środowiskach do walki z plagą komarów, a tym samym malarią. Niestety oprócz larw komarów zżera także ikrę miejscowych gatunków ryb i larwy płazów, co spowodowało spustoszenie w ich populacjach.
 
 
golden 
Bywalec


Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 234
Skąd: Krajenka
Wysłany: 2007-05-16, 12:05   

Hubert ma do Ciebie pytanie. Czy jad heteropneustes fossilis jest niebezpieczny dla innych ryb?
 
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-16, 12:25   

golden napisał/a:
Hubert ma do Ciebie pytanie. Czy jad heteropneustes fossilis jest niebezpieczny dla innych ryb?


Sum indyjski zwany też krzaczastym znany jest ze swej drapieżności, ale dopiero po przekroczeniu długości ok. 20 cm. Sam mam 2 fosylisy z innymi rybami i znam kilku hodowców co hodują te sumy od lat z innymi rybami i nigdy nie doświadczyli agresji z ich strony wobec współmieszkańców akwarium. Natomiast ukłucie kolcem jadowym człowieka może skończyć się nawet w szpitalu - http://www.ack.gdansk.pl/files/Fossilis.pdf
 
 
golden 
Bywalec


Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 234
Skąd: Krajenka
Wysłany: 2007-05-16, 15:15   

Moje sumy mają koło 7 cm a są jadowite jak diabli. Jak mnie jeden ukuł to mi cały palec spuch bolało bardziej niż użądlenie osy ale nic poważnego się nie stało ( bolało tylko ze 2 tygodnie ) i zastanawiam sie czy nie pokuły moich welonów bo 3 z nich zdechły nagle bez żadnych oznak choroby. Dopiero jak znalazłem je martwe to miały wystające oczy o długości ok 2 cm aż soczewki im odpadły. Oczy były czarne jak ołów czy to może być działanie jadu tego suma? I jeszcze jedno pytanie czy krewniak fossilisa clarias angolensis też jest jadowity? Bo jak mnie ukuł to nic mi nie było
 
 
 
Hubert 
Przyjaciel forum



Pomógł: 37 razy
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 1600
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-16, 17:51   

Nigdy nie słyszałem, aby fosylisy atakowały inne ryby swoimi kolcami jadowymi. One służą im raczej do obrony. Ukłucie jednak welona wydaje się prawdopodobne, bo to spora i durna ryba i pcha się nieraz, gdzie nie trzeba zupełnie nie czując strachu przed drapieżnikami. Mój kolega zmieniał raz wystrój akwa i wyłowił z niego fosylisy do miski z wodą. Te oczywiście z niej wyskoczyły na podłogę. Kolo chcąc je ratować nieopatrznie wziął jednego w rękę i przeżył szok - ukłucie kolcem, jak to określił, przypominało mu krótkie acz silne porażenie prądem. Chodził potem kołowaty do wieczora.
 
 
Advertisement
..:: Sponsor ::..




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25.01.2007
Posty: 4134
Skąd: USA





Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

oczko wodne - poradnik praktyczny